Roco Brejlovec TT nefunguje POM cteni, railcom

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Roco Brejlovec TT nefunguje POM cteni, railcom

Příspěvekod Alef » sob 30 led, 2021 10:49 pm

Zdravim,

nejde mi nastavit Brejlovec Roco 36259 TT s NEM651 MX646N pro TT + CZ ZVUK/ ROCO 129700, aby mi fungoval railcom a cteni POM.

Na programovaci koleji jsem nastavil CV144 na 0, CV28 jiz bylo na 3, CV29 jsem zmenil z 6 na 14, ale pořád nic (mašina jezdí normálně)

Mám mini panel s DR5000, DR5088RC, DR5013, vše funguje, ostatní mašiny se zvukem i bez funguji OK (tj. cteni pom napr. pres app Z21 i identifikace masiny v bloku v rocrail)

Jak na to ?

Aleš
Alef
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 06 říj, 2013 10:19 pm

Re: Roco Brejlovec TT nefunguje POM cteni, railcom

Příspěvekod Pater » sob 06 úno, 2021 6:01 pm

Přenos signálu Railcom je velmi choulostivý. Vadí mu přímé ohmické zátěže v kolejišti (šuntované vagony), snímače obsazení s pomalými diodami a starší mašinky, které nemají žárovky nebo LEDky připojené na + dekodéru (modrý vodič), ale na jeden sběrač DCC. Pěkné povídání o Railcom je na stránkách Open DCC.
Tuto loko neznám, podle nastavení dekodéru by to mělo fungovat. Zkoušel jsi postavit tuto mašinku do kolejiště zároveň s ostatními a číst data pomocí Railcom. Pokud ti komunikace s ostatními mašinkami nebude fungovat, tak bych zkusil zjistit, jak jsou zapojena světla, abych vyloučil zničení signálu na LEDkách.
Edit: Chtěl jsem to dát přeložené.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků