Servo dekodér s Arduinem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Servo dekodér s Arduinem

Příspěvekod belgarat » ned 21 úno, 2021 8:28 am

@HO Dusan: nepochopil jsem ze myslis zpozdovaci clen na kazde desce - myslel jsem ze mluvis o 'centralnim' zpozdenem napajeni. Sam to zapojeni ktere ukazujes pouzivam; desky jsem si nechal udelat u JLCPCB ;)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Servo dekodér s Arduinem

Příspěvekod HO Dušan » ned 21 úno, 2021 9:29 am

EDIT:Z důvodu upozornění jednoho člena na tzv. "DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ" jsem byl donucen mé některé příspěvky, aby jsem neměl další problémy, smazat. Postupně je ale budu editovat.

Pozn: Mé příspěvky a jejich obsah jsou volně šiřitelné a myslím si, že když zde někdo něco zveřejní, tak ať je to dále volně šiřitelné a nám všem modelářům to pomáhá.
Naposledy upravil HO Dušan dne sob 17 dub, 2021 12:02 pm, celkově upraveno 2
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov

Re: Servo dekodér s Arduinem

Příspěvekod zdeno » ned 21 úno, 2021 10:02 am

HO Dušan píše:Myšlenka dobrá, ale dávat nějaký bateriový zdroj/UPS do kolejiště je dalším zdrojem problému údržby, závad, dobíjení baterii, zapojení nehledě na prvotní finanční náklady. Slušná 12V Lipol baterie cca 450kč,nabíječ cca 380kč....

to kde si vzal, ze tam chci dat nejakou baterii ? Ja pisem o boostru a to neni nijaka baterie.
Optoclen ma vyznam jedine v pripade samostatneho napajeni a to splnuje aj ten booster a potom je optoclen na dve veci.
Udelat to slozite umi kazdy, ale udelat to jednoduche, to je uz jine kafe.
---
Jinak nepodporujem hromadne ovladani, procesory jsou tak lacine, ze se opravdu oplati mit kazdy prestavnik ovladany samostatne.
Tim se vyhnete dlouhym kabelum, ktere jsou u tohoto zapojeni opravdu velky problem !!
Ale to si kazdy musi projit sam, aj cesta je cilem. ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Servo dekodér s Arduinem

Příspěvekod HO Dušan » ned 21 úno, 2021 10:54 am

EDIT:Z důvodu upozornění jednoho člena na tzv. "DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ" jsem byl donucen mé některé příspěvky, aby jsem neměl další problémy, smazat. Postupně je ale budu editovat.

Pozn: Mé příspěvky a jejich obsah jsou volně šiřitelné a myslím si, že když zde někdo něco zveřejní, tak ať je to dále volně šiřitelné a nám všem modelářům to pomáhá.
Naposledy upravil HO Dušan dne sob 17 dub, 2021 12:02 pm, celkově upraveno 2
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov

Re: Servo dekodér s Arduinem

Příspěvekod zdeno » ned 21 úno, 2021 1:20 pm

HO Dušan píše: Co se týká samotného BOOSTERU: Ano, kolejiště se rozdělí na několik izolovaných úseků a jeden izolovaný úsek se pak napájí z centrály, ostatní z boosterů. Booster je opravdu na velká kolejiště a funguje, co jsem se doslechl,

odbocili jsme jinym smerem, mne slo hlavne o to, aby ovladani vyhybek melo svoje vlastni napajeni a teda bylo oddelene od loko trakce.
To se da zabezpecit ruzne, ja jsem navrhnul dvojite DCC, kde prikazy zpracovava jedna centrala a nasledne se to rozdeli na dva boostre. Jeden na vyhybky a druhy na trakci.
Protoze prikazy pro loko a prislusenstvi jsou naprosto rozdilne, tak se to neovlivnuje. Jen je to pomalejsi, ale to doma nevadi.
---
Tim je zabezpeceno, ze zkrat na vyhybke nebrani prehozeni "riznute" vyhybky.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Myšpulín a 25 návštevníků