TCO problém

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: TCO problém

Příspěvekod zdeno » ned 01 srp, 2021 11:20 am

existuje vubec nekdo, komu to funguje spravne a to trvale ?
Tam by ste se meli obratit a hledat reseni.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: TCO problém

Příspěvekod Pavel-HP » ned 01 srp, 2021 12:16 pm

A co velikost nap. napětí na TCO a optočlenech při přestavování "několika" výhybek naráz.??
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: TCO problém

Příspěvekod Pater » úte 03 srp, 2021 10:23 am

Dancer píše:Dochází mi také k náhodným spínání serv, které ale nepojedou do konce. Vypínače ani diodová matice na to nemají vliv.

Bohužel nepíšeš, jaké dekodéry používáš k servům, ani jak je zapojená ta tvá diodová matice.
Dancer píše:Problém mám na svorkách 2,3,4,5,6. Výhybky připojené na 0 a 1 (adresy 1,2,8,9,15,16,...) jednou bez problémů...

Když se podíváš na schéma zapojení, tak na svorkách +0,+1 jsou externí pull-up rezistory 10k. Na ostatních svorkách jsou použity pouze interní pull-up rezistory v mikrokontroléru. Interní pull-up však mají vyšší hodnotu odporu (cca 25k). Můžeš přidat externí pull-up rezistory i na ostatní vstupy (odzkoušeno).
Dancer píše:Na panelu mi tlačítka ovládají až 3 výhybky naráz. Některé mám pouze přes diody (protože jsou na jednom modulu matice), některé přes optočleny.

Chtělo by to vědět, jaký software používáš a opět zapojení "matice". Možná by jsi mohl použít Jindrovu verzi s tzv. rychlým režimem.
zdeno píše:existuje vubec nekdo, komu to funguje spravne a to trvale ?

Ano, funguje to správně a trvale, ale vždy se najde někdo, kdo bude zpochybňovat již dříve zde uvedené rady a stále bude hledat chyby v napájení.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: TCO problém

Příspěvekod Dancer » sob 07 srp, 2021 1:28 am

Pater píše:
Dancer píše:Dochází mi také k náhodným spínání serv, které ale nepojedou do konce. Vypínače ani diodová matice na to nemají vliv.

Bohužel nepíšeš, jaké dekodéry používáš k servům, ani jak je zapojená ta tvá diodová matice.

-Mám dekodéry z DCCkoleje (master a slave), které jsou nastaveny na trvalé napájení. Serva jsou MP1 od MTB. Diodová matice tato: http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/g203.Dio ... aster.html



Dancer píše:Problém mám na svorkách 2,3,4,5,6. Výhybky připojené na 0 a 1 (adresy 1,2,8,9,15,16,...) jednou bez problémů...

Když se podíváš na schéma zapojení, tak na svorkách +0,+1 jsou externí pull-up rezistory 10k. Na ostatních svorkách jsou použity pouze interní pull-up rezistory v mikrokontroléru. Interní pull-up však mají vyšší hodnotu odporu (cca 25k). Můžeš přidat externí pull-up rezistory i na ostatní vstupy (odzkoušeno).

Je potřeba je dodat i pro variantu s tlačítky?

Dancer píše:Na panelu mi tlačítka ovládají až 3 výhybky naráz. Některé mám pouze přes diody (protože jsou na jednom modulu matice), některé přes optočleny.

Chtělo by to vědět, jaký software používáš a opět zapojení "matice". Možná by jsi mohl použít Jindrovu verzi s tzv. rychlým režimem.

Zkusil jsem jak program 1C, tak i ten ze stránek Paca. Verze s rychlím režimem je ale asi pro novou verzi TCO, že?

zdeno píše:existuje vubec nekdo, komu to funguje spravne a to trvale ?

Ano, funguje to správně a trvale, ale vždy se najde někdo, kdo bude zpochybňovat již dříve zde uvedené rady a stále bude hledat chyby v napájení.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: TCO problém

Příspěvekod Pater » sob 07 srp, 2021 5:44 pm

Dancer píše:Mám dekodéry z DCCkoleje (master a slave)...Serva jsou MP1 od MTB.

Tím se vysvětluje nedojetí do koncové polohy. MP1 nelze nazývat servem, jedná se o přestavník, který je řízen jinak než servo. Rychlé přepínání přestavníku, ke kterému dochází při rušení modulu TCO, způsobí nedojetí do koncové polohy. Další problémy s MP1 už byly řešeny v jiných vláknech.
Dancer píše:Je potřeba je dodat i pro variantu s tlačítky?

Ano, úprava modulu TCO může být provedena pro všechny verze software. Pozn. nikde jsem nepsal, že je to potřeba. Pokud by jsi měl problémy identifikovat, kam odpory připojit, přidal jsem stručný popis a soubory ke stažení na své stránky. Další úpravou je přidání blokovacích kondenzátorů.
Dancer píše:Zkusil jsem jak program 1C, tak i ten ze stránek Paca. Verze s rychlím režimem je ale asi pro novou verzi TCO, že?

Verze 1C je Jindrova tlačítková verze, u které lze přepínačem zvolit rychlý režim. Upraven byl pouze software, takže nevím, co nazýváš novou verzí TCO.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků