Miešanie značiek u digitálu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod DanoKr » sob 02 led, 2021 11:06 pm

Výhybiek mám 10.
DanoKr
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 02 lis, 2020 8:51 pm
Bydliště: Okres Malacky

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod Ivan » ned 03 led, 2021 1:57 pm

DanoKr píše:Výhybiek mám 10.


Přehledl jsem předtím tvoji volbu přestavníků, tedy serva. S těmi bohužel neumím poradit, obecně tu lidi používání serv chválí.

Ještě k Trixtově poznámce ohledně externího napájení přestavníků místo využití rozvodu J, K. Je to určitě lepší, ale pakliže máš jen 10 vyhýbek a neplánuješ centrálu zatěžovat provozem několika loko najednou, tak můžeš napájet i přímo z J, K. Já to původně takto nechtěl řešit, ale pro 14 vyhýbek a max jednu loko v provozu to stačí. Dobře je pak nepřehazovat více přestavníků najednou.
Nejsem sice expert na Elektro, ale docela jsem to na fóru zkoumal a měl jsem z toho tento závěr. Kolejiště mi funguje dobře.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod JendaTT » ned 03 led, 2021 2:10 pm



Ahoj, používám od dccdoma tebou uváděné přestavníky se servodekodérem a vše funguje v pohodě, na první zapojení.

V tvém případě pro 10 výhybek bude potřeba dva servodekodéry (6 výstupů na serva ale nebudou využita).
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod Trixt » ned 03 led, 2021 9:42 pm

JendaTT píše:V tvém případě pro 10 výhybek bude potřeba dva servodekodéry (6 výstupů na serva ale nebudou využita).

Zpočátku budou možná nevyužity, ale dají se použít pro otevírání vrat výtopny či vlečky, stahování závor, řízení rozpojovačů založených na servech a určitě se najdou i další možnosti. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod DanoKr » pon 04 led, 2021 12:55 pm

Na koľajisku budem mať 8 výhybiek v stanici a 2 výhybky na trati. Na trati chcem použiť klasické prestavniky a na stanicu servo podurovňové prestavniky.
DanoKr
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 02 lis, 2020 8:51 pm
Bydliště: Okres Malacky

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod Jirkátor » pon 04 led, 2021 9:00 pm

Budeš tedy potřebovat dva druhy dekodérů, jeden pro serva a druhý pro klasické přestavníky. Nevím jestli se dělá nějaký, který zvládá oba druhy najednou. To bych tam všude dal rovnou serva. Fakt že máš deset, výhybek nabízí jako způsob řešení jejich ovládání servodekodéry MGP. Jeden zvládá 5 výhybek a tak ti dva budou stačit. Lze je ovládat různými způsoby - tlačítky, přepínači, či volbou jízdních cest kombinací tlačítek. Nepotřebuješ k nim ani centrálu či počítač.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod HonzaM » pon 04 led, 2021 10:54 pm

DanoKr píše:Na koľajisku budem mať 8 výhybiek v stanici a 2 výhybky na trati. Na trati chcem použiť klasické prestavniky a na stanicu servo podurovňové prestavniky.

Z jakého důvodu chceš na trati používat klasické přestavníky?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Miešanie značiek u digitálu

Příspěvekod DanoKr » úte 05 led, 2021 8:21 pm

Kvôli vysokej úrovni. Koľajisko mám na základe polystyrénu a neviem ako by som na takú vysokú úroveň osadil servo prestavníky.
DanoKr
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 02 lis, 2020 8:51 pm
Bydliště: Okres Malacky

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků