Dvojkoli pro digital

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Dvojkoli pro digital

Příspěvekod shiso » sob 10 říj, 2020 10:04 am

Ahoj vsem,
mam asi trochu hloupi dotaz, ale zalezi u digitalu jaka pouziji dvojkoli na vagonech? Zda izolonana ci nikoliv? Chtel bych na starsich osobacich vymenit dvojkoli a uvazoval jsem i o osvetleni pres dekoder....
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Dvojkoli pro digital

Příspěvekod JOHNZ » sob 10 říj, 2020 6:39 pm

Na dvojkoľajnicový digitál musia byť vždy izolované dvojkolia. Neizolované kovové dvojkolia budú skratovať. Osvetlenie s tým viacmenej nič nemá, izolované potrebuješ tak či tak. Iná situácia by bola pri trojkoľajnicovom systéme (napr. Märklin).
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Dvojkoli pro digital

Příspěvekod jipol57 » sob 10 říj, 2020 8:09 pm

Mám dojem, že tazatel, měl na mysli izolování jednostranné, či oboustranné (izolování obou koleček od osiček).
Jestli je to tak, já si myslím že je to jedno, a jen záleží kam chce umístit sběrače proudu. Lepší je ale jednostranné izolování, při němž může sběrač dát na osičku a sníží se odpor tření. Musí se dát pozor na natočení dvojkolí, aby se zachovala správná polarita.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Dvojkoli pro digital

Příspěvekod shiso » sob 10 říj, 2020 10:28 pm

Ahoj , diky za odpoved. Nabidka dvojkolije tak siroka, ze mne to zmatlo.Ted uz je to jasne :D
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků