Určení dekodéru lokomotivy

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod novas32 » stř 07 říj, 2020 8:39 am

Díky všem za rady :)
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod HO Dušan » úte 05 led, 2021 12:43 pm

EDIT:Z důvodu upozornění jednoho člena na tzv. "DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ" jsem byl donucen mé některé příspěvky, aby jsem neměl další problémy, smazat. Postupně je ale budu editovat.

Pozn: Mé příspěvky a jejich obsah jsou volně šiřitelné a myslím si, že když zde někdo něco zveřejní, tak ať je to dále volně šiřitelné a nám všem modelářům to pomáhá.
Naposledy upravil HO Dušan dne sob 17 dub, 2021 12:04 pm, celkově upraveno 2
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod HO Dušan » pon 11 led, 2021 7:56 pm

Dekodér byl dle údajů vyčtených z lokomotivy určen.
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod Kolbis » stř 11 říj, 2023 3:10 pm

Zkusím zneužít tuto starší diskuzi. Z Hektora H0 od PIKO (T435.0140) jsem vymontoval zvukový dekodér PluX22.

Nicméně bych možná časem uvítal, kdybych ten dekodér mohl použít v nějaké jiné lokomotivě. Třeba i jen jako nezvukový. A k tomu bych potřeboval popis, jak nastavit přiřazení funkčních tlačítek k výstupům. Předpokládám, že úplně stejně jako ZIMO to nebude...

Neporadíte mně, jestli to není nějaký OEM a jestli bych od něho nenašel nějakou dokumentaci? V CV-8 je 162. Což je (kupodivu) PIKO :D. Vypadá takto a samozřejmě není problém ho najít na webu PIKO https://www.piko-shop.de/de/artikel/pik ... 35139.html

Ještě to doplním. V mezičase jsem našel návod například tady https://www.itvlaky.cz/user/related_fil ... d_piko.pdf . Ale kdyby někdo věděl o anglické verzi toho návodu, bylo by to super.
Přílohy
20231011_164901.jpg
Kolbis
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 led, 2023 9:10 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod sidlo » stř 11 říj, 2023 6:08 pm

ESU LokSound 4. Ale nemusí se to přesně shodovat.
https://www.esu.eu/en/downloads/instruction-manuals/digital-decoders/
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod JaroHo » stř 11 říj, 2023 7:05 pm

jakou maj centrálu? nejlepší se mě to dělá přes JMRI, přeházení funkcí, pěkně na PC připojeným do centrály.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod Kolbis » stř 11 říj, 2023 7:43 pm

To JaroHo: Centrálu mám DR5000 (respektive už YD7001).

To sidlo: Děkuji, mrknu se na to.
Kolbis
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 led, 2023 9:10 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod sidlo » čtv 12 říj, 2023 4:50 am

Připojení DR5000 k JMRI přes USB kabel https://sites.google.com/site/sidloweb/dr5000.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod Kolbis » čtv 12 říj, 2023 5:42 am

Děkuji za ten návod, jak propojit JMRI k DR5000. Ale nejsem si jist, jestli chci pronikat do JMRI :roll:

Co se týče dekodéru. Při vší úctě. Mně to spíš připadne jako nějaký Uhlenbrock. Ale co nejvíce odpovídající typ jsem zatím nezjistil.

Nicméně jsem zkoušel postupovat podle toho německého cv listu a v podstatě vyčtu z dekodéru to, co tam dle návodu na CV33 a dál očekávám. Pochopil jsem snad i nastavení jakési Shift funkce, která se ovládá pomocí CV100 a 101, aby se "dosáhlo" na výstupy Aux5 a dál. Takže mi dává smysl to co vyčtu a sedí to s tím, jak se dekodér chová. Uložím tam to co chci, vyčtu pro jistotu moji zadanou hodnotu, že tam opravdu je. A nic. Dekodér dělá dál co dřív.

V podstatě jsem teď dal dekodér z cvičných důvodů do Kalugy a pokouším se, aby F7, která u Hektora spínala funkční výstup Aux7 (světla pro posun), místo toho spínala Aux4 (světla pro posun u Kalugy). Zatím bezúspěšně.

Matou mne jakési "banky", které se snad přepínají pomocí CV31 a 32. Já tam mám od výroby CV31=1 a CV32=0 a jejich funkci jsem zatím nepochopil.

Asi to vzdám. Kdyby někdo ten dekodér chtěl do svého PIKO H0 Hektora, tak se ozvěte přes SZ. Dám ho za cenu běžného nezvukového ZIMO dekodéru (1000,-)
Kolbis
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 led, 2023 9:10 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod JaroHo » čtv 12 říj, 2023 5:59 am

Pro mě osobně je to snadnější přes USB kabel přes jednoduchy program JMRI než dělat nějaký pokusy z CV čkama
Dekodér kdyžtak vezmu
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod Tomas Lebeda » čtv 12 říj, 2023 6:15 am

Kolbis píše:Děkuji za ten návod, jak propojit JMRI k DR5000. Ale nejsem si jist, jestli chci pronikat do JMRI :roll:

Program DecoderPro je velmi jednoduchý a intuitivní.
Používám ho ačkoliv se v JMRI vůbec nevyznám.
Takže bych se toho opravdu nebál.
Kromě toho, že dokáže poznat typ dekodéru, tak jednoduše umožňuje i zálohováni celkového nastavení a dobře se tam provádí změny více CV.
Vřele doporučuji k vyzkoušení.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod Kolbis » čtv 12 říj, 2023 6:22 am

Dobře kluci. JMRI a DecoderPro zkusím. Ale ne proto, abych bojoval s jedním PIKO dekodérem. Já jsem zvyklý na ZIMO. Takže moje nabídka platí. Stačí se ozvat přes SZ a určitě se domluvíme.
Kolbis
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 led, 2023 9:10 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod sidlo » čtv 12 říj, 2023 7:03 am

Kolbis píše:Co se týče dekodéru. Při vší úctě. Mně to spíš připadne jako nějaký Uhlenbrock. Ale co nejvíce odpovídající typ jsem zatím nezjistil.

Moje chyba. Mohl by to být Uhlenbrock IntelliSound 4 https://www.uhlenbrock.de/de_DE/service/download/handbook/en/INDEX.HTM.
Řada lidí používá pouze JMRI DecoderPro a pouze pro snadnější programování dekodérů https://sites.google.com/site/sidloweb/decoderpro. Kromě jiných výhod to má (poměrně spolehlivou) automatickou detekci dekodéru.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod JaroHo » čtv 12 říj, 2023 7:44 am

dekodér jde ke mě. Uvidíme co z toho vyleze. Plány mám nasadit jej do velkého hektora MTB a pokud je to uhlenbrock tak by mě to mělo říct cv 8, ne?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Určení dekodéru lokomotivy

Příspěvekod JaroHo » stř 18 říj, 2023 12:17 pm

takže přes JMRI se to hlásí jako Piko dekodér, nicméně záložka přiřazených funkcí je ještě s něčím provázaná protože zaškrtávání v záložce mapování funkcí nijak nic zatím neovlivnilo. Zvuk jsem přehodil na F8 ale teď načítám další list, je to dost obsáhlé, takže MTB hektor už mi jednou málem při ládování informací poskákal z programovací koleje :mrgreen: Světla tedy ještě řeším.Ale zvýšiljsem si hlasitost zvuku a houkačky. Paráda
p.s.: dekodér se do MTB stroje tak tak vleze, musel jsem od podvozku pájkou zplácnout cín a lehce brousit kastli kvůli hnědé kostce na dekodéru. Nešla docvakonout kastle
Přílohy
IMG_20231018_134440a.jpg
IMG_20231018_134326a.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků