Vectron Roco se zvukem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod romino » úte 15 zář, 2020 6:36 pm

Ano, ako som pisal. Script automaticky brzdi a zaroven pusta patricne hlasenia. Takze je mozne bud vypnut vsetko, alebo nechat zapnute aja s hlaseniami. Kedze sa tu nejedna o klasicku funkciu F20 (script sa len dotazuje ci je aktivna), neda sa ani stlmit hlasitost. Upravu by musel urobit majitel projektu priamo v scripte. Inac sa to bohuzial neda. Zimo dekodery mozu mat az 8 scriptov a kazdy bit v CV837 vypina jeden.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod Rudolf » úte 15 zář, 2020 7:37 pm

Ano, to je mi jasné, že vypnutím scriptu vypnu obojí najednou.

Ale vlastnost dekodéru je, že když nastavím funkční klávesu v #CV309 a zpomalení v #CV349, tak to má po stisknutí klávesy brzdit, což se ale neděje.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod romino » stř 16 zář, 2020 9:53 am

Rudolf píše:Ano, to je mi jasné, že vypnutím scriptu vypnu obojí najednou.

Ale vlastnost dekodéru je, že když nastavím funkční klávesu v #CV309 a zpomalení v #CV349, tak to má po stisknutí klávesy brzdit, což se ale neděje.

Ruda


Nie celkom tak. Bremstaste sa pouziva pokial je v CV4 velka hodnota, kedy po stiahnuti ovladaca brzdi model len pozvolne (ide vlastne zotrvacne). Vtedy pomocou Bremstaste sa urychli brzdenie. Po jej aktiva ci sa ignoruje CV4 a brzdi sa pomocou CV349. Ak ale ovladac neni stianuty a aktivujete Bremstaste, nic sa nebude diat.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod Rudolf » stř 16 zář, 2020 6:28 pm

Ahoj,

takže je problém vyřešen. :D Teď jsem udělal závěrečný pokus.

Děkuji ještě jednou romino za navedení a pomoc. Já jsem se s touto funkcí setkal poprvé a proto jsme ji chtěl prozkoumat.

Věc se má tedy tak - shrnu to - funkce brzdění v dekodéru Zimo funguje tak jak psal romino - tj. pokud prudce snížím rychlost, tak po stisknutí brzdicí klávesy přiřazené v CV #309 dojde k brzdění intenzitou nastavenou v CV #349 a ne intenzitou v CV #4. S tím, že na pořadí snížení rychlosti a stisknutí klávesy nezáleží. Zkrátka lokomotiva buď brzdí podle CV #4 nebo CV #349 v závislosti na okamžitém stavu funkce definované v CV #309.

Z toho plyne proč Roco a autor zvuku Leosoundlab použilo na tuto funkci script. Lokomotiva se totiž chovala tak, že po stisknutí brzdicí klávesy začala automaticky brzdit a po opětovném stisknutí se rozjela zpět na původní rychlost bez ruční změny rychlosti. To se vestavěnou funkcí přes CV udělat nedá. Přiřazení zvuku se dá udělat přes CV nezávisle na tom, to je jen detail, který s tím v podstatě nesouvisí.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod Rudolf » čtv 17 zář, 2020 2:53 pm

Ještě doplnění - Roco odpovědělo podruhé, napsali o vypnutí scriptu v CV #837. Musím je pochválit. :-)

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod JaroHo » úte 19 led, 2021 8:08 am

Zdravíčko všem,
můžete mi pomoct rozluštit pro mě záhadu?
jak to, že zimo zvuk ve vectronu roco čd kňourá v asi pěti krocích a na této nahrávcehttps://www.youtube.com/watch?v=HFXtx23VWpo a to už je druhá co jsem na jůtůbu našel, je zvuk sychronizován pěkně pomalu s rostoucí rychlostí?
díky za odpovědi.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod JaroHo » úte 19 led, 2021 5:39 pm

Nikdo neví?Nebo jsem objevil Ameriku?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod Rudolf » úte 19 led, 2021 8:16 pm

To závisí na tom, jaký (od koho) zvuk v dekodéru je. Zeptej se autora videa. Ten Vectron je Tillig TT takže zvuk od Roco tam asi nebude.

V tabulce http://www.zimo.at/web2010/sound/tableindex.htm jsou u Vectrona 3 různé zvukové projekty, další je zde http://www.jacek-modely.cz/zvukovy-projekt-vectron/ . Roco by mělo používat zvuk od LeoSoundLab, ale nevím jestli u všech variant modelu.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod JaroHo » úte 19 led, 2021 8:43 pm

Tillig tt? To není možný.Ja našel ten samej zvuk 100% u H0 a autor píše dekodér zimo mX 645p22
A dík za odkaz ale.tam se v tom kvantum strácim
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod Rudolf » úte 19 led, 2021 9:47 pm

Jestli je to H0 nebo TT na tom vůbec nezáleží a zvuky pasují do všech zvukových dekodérů Zimo (je třeba rozlišit jen verzi MX... a (novější) MS ... .

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Vectron Roco se zvukem

Příspěvekod JaroHo » stř 20 led, 2021 6:52 am

tak dík za kopanec, už jsem našel ten projekt. Je to zimo: DB AG / ÖBB / diverse BR 193 / Rh 1293 / Siemens Vectron AC
a při poslechu dema se houkačky přehrávají s praskáním jak u gramodesky :roll:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků