RailCom

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: OT LocoNet napájení

Příspěvekod HonzaM » čtv 27 kvě, 2021 9:50 am

zdeno píše:
HonzaM píše:Pro upřesnění, u komponent MGP . . .

toto je debata o RailCom !!

To vím, ale reagovaĺ jšem na příspěvek reagující čistě na LocoNet. Není možné tvořit témata zaměřená na jediný předmět, problematika se často prolíná, podívej se na předmět příspěvku na nějž jsem reagoval. Mohl bys namítat, že ani ten se nezabýval přímo RailComem.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » čtv 27 kvě, 2021 12:58 pm

zdeno píše:moc mi to nejde, treba spojeni ID a adresy pres JMRI je dost nestastne.
Jak se zjisti adresa, pokud neni JMRI ??


ty DR5088rc ji posílají po Loconetu.

musí se zobrazit "někde", myslím, že teď už to zobrazují veškeré SW.

Přiznám se že jsem nezkoušel použít na Digitraxích ovladačích funkci "FIND" , jestli se ty DR5088rc dokážou tak moc tvářit jako Digitraxí transponding.
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: RailCom

Příspěvekod zdeno » čtv 27 kvě, 2021 2:42 pm

rostikator píše: ty DR5088rc ji posílají po Loconetu.

jaky na to pouzivaji paket ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » čtv 27 kvě, 2021 4:24 pm

zdeno píše:
rostikator píše: ty DR5088rc ji posílají po Loconetu.

jaky na to pouzivaji paket ?


ten co jsem ti posílal v tom kousku logu. Jestli je myšleno pro transponding

a teď jsem vyzkoušel že opravdové ovladače , při zmačknutí FIND píšou číslo bloku ve kterém je mašina.
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: RailCom

Příspěvekod zdeno » pát 28 kvě, 2021 6:08 am

rostikator píše:a teď jsem vyzkoušel že opravdové ovladače , při zmačknutí FIND píšou číslo bloku ve kterém je mašina.

Problem je v tom, ze si uzivatel a ne programator a nedokazes mi napisat to, co je pro mne dulezite.
Mne zajima komunikacni protokol a ne co to ukazuje ??
---
Cim vic do toho pronikam, tak tim vetsi mam dojem, ze to je zase slepa ulicka a nikdy se to nebude masivne pouzivat.
Napis mi, na co to je dobre a k cemu je to dobre ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailCom

Příspěvekod HonzaM » pát 28 kvě, 2021 10:27 am

zdeno píše:
rostikator píše:a teď jsem vyzkoušel že opravdové ovladače , při zmačknutí FIND píšou číslo bloku ve kterém je mašina.

Problem je v tom, ze si uzivatel a ne programator a nedokazes mi napisat to, co je pro mne dulezite.
Mne zajima komunikacni protokol a ne co to ukazuje ??
---
Cim vic do toho pronikam, tak tim vetsi mam dojem, ze to je zase slepa ulicka a nikdy se to nebude masivne pouzivat.
Napis mi, na co to je dobre a k cemu je to dobre ??

Několik modelářů i tady na fóru ty dekodéry používá k plné spokojenosti, těžko tady ale najdeš někoho schopného Ti poslat podklady které požaduješ, oni je nepotřebují. Kup si jeden dekodér DR5088RC a můžeš studovat jeho funkci.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailCom

Příspěvekod belgarat » pát 28 kvě, 2021 10:53 am

Ja nejsem zadny guru LocoNetu a i tak vim :) na co bych informaci o adrese loko v bloku pouzil...

... v software pro rizeni provozu pro ujisteni, ze co si mysli PC je fakt co se deje na kolejisti :)
--- v Arduinu v "klasickem" pultu pro zobrazeni cisla (popisu) vlaku vjizdejiciho do stanice
a urcite prijdu na dalsi vyuziti. Na klubovem kolejisti jsem planoval pouziti DR5088 na useky pred zhlavim, a na nektere 'uzlove' useky - na zbytek prijdou obyc proudove detektory, Digikeijs je prilis draha hracka.

Ktere packety / jaky format dat se pouzivaji jsem odkazoval v nejakem hyperlinku driv, potiz je, ze jednak Zdeno cte jen neco :)

@rostikator: ja bych to dal uz neresil - logy jsi poslal, reverse-engineerovany format si Zdeno muze precist a sparovat s tim logem, pokud to dokaze.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » pát 28 kvě, 2021 1:01 pm

Fakt mi potěšilo že ty Digitraxí ovladače ukazují číslo úseku/bloku.
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: RailCom

Příspěvekod HonzaM » pát 28 kvě, 2021 1:23 pm

Máš na mysli DT500? Nevíš, jestli to umí i DT402?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » pát 28 kvě, 2021 1:53 pm

HonzaM píše:Máš na mysli DT500? Nevíš, jestli to umí i DT402?


umí, umí je to i v návodech

FIND and Transponding

aktualizuje se to s tou hláškou v loconetu k Transpondingu
[D0 20 08 45 7D 3F] Transponder address 8957 present at LR9 () (BDL16x Board ID 1 RX4 zone E or BXP88 Board ID 2 section 1 or the BXPA1 Board ID 9 section)
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » sob 29 kvě, 2021 3:12 pm

HonzaM píše:to HonzaM


tak už si to vyzkoušel ??? :) :)
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

JMRI 4.24 & DR5088RC

Příspěvekod sidlo » sob 10 črc, 2021 6:10 am

zdeno píše:
rostikator píše: ty DR5088rc ji posílají po Loconetu.

jaky na to pouzivaji paket ?

JMRI 4.24 (viz http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=26&t=8153&start=375#p296798) umí ukazovat v LocoNet monitor pakety z DR5088RC i s popisem. Kdo se tím chce více zabývat, tak má nyní k dispozici ideální nástroj.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: RailCom

Příspěvekod zavovi » úte 01 úno, 2022 7:52 pm

Zdravím,
jak jste pokročili s RailCom? Já jsem se konečně k tomu zase na chvilku dostal a podařilo se mi odzkoušet doporučovaný HW a skutečně mi to posílá správné data. Respektive adresu lokomotivy jako druhý bajt. Ale je zajímavé, že ZIMO dekodér, co mám z Anglie, tak funguje perfektně, ale dekodéry, co jsou originál v ROCO brejlovci třeba, tak nefunguje moc dobře. V Bardotce trochu lépe. Přisuzuji to ovšem taky zapojení na nepájivém poli a tomu, že tam jsou přecejen vyšší frekvence.

No mám ale dotaz. Už několik dní přemýšlím nad tím, jak se doporučované zapojení dá využít tak, aby detekovalo na každém úseku lokomotivu zvlášť? Chtěl jsem se vyhnout boosteru, takže jen čistě detekci, ale pak mi došlo, že J-K koleje jsou propojené a tak se ta informace objeví na všech těch detekovaných úsecích a nebudu schopen rozpoznat, ze kterého úseku data přišly...

Rozumíte mi? Možná jsem se do toho až moc zamotal a myslím moc složitě, ale prostě potřebuji oddělit doporučené zapojení tak, aby bylo třeba 8x vedle sebe a dokázalo detekovat na každém úseku RailCom data a zároveň nepoužít při detekci DCC booster.

Tohle je zapojení, které mi funguje:
RailCom.PNG


Díky za pomoc a případnou diskuzi :-)
H0-DCC
Centrála TCS: http://www.zavavov.cz/tcs-2
Ovladač TCS-RC: http://www.zavavov.cz/tcs-rc
zavovi
 
Příspěvky: 251
Registrován: úte 18 lis, 2014 9:34 pm
Bydliště: Brno

Re: RailCom

Příspěvekod sidlo » úte 01 úno, 2022 8:20 pm

zavovi píše:No mám ale dotaz. Už několik dní přemýšlím nad tím, jak se doporučované zapojení dá využít tak, aby detekovalo na každém úseku lokomotivu zvlášť? Chtěl jsem se vyhnout boosteru, takže jen čistě detekci, ale pak mi došlo, že J-K koleje jsou propojené a tak se ta informace objeví na všech těch detekovaných úsecích a nebudu schopen rozpoznat, ze kterého úseku data přišly...

Při RailCom přerušení (cut out) je centrála ve zkratu. Pokud má každý sledovaný kolejový obvod svůj snímač RailCom, tak ten signál poteče mezi jedním dekodérem přes snímač do centrály. K ostatním snímačům se nedostane.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: RailCom

Příspěvekod zavovi » úte 01 úno, 2022 8:28 pm

Aha, už je mi to asi jasné. Takže ty snímače můžu dát vedle sebe a na všechny vstupy propojit a výstupy dát na kolejové úseky. Dokonce stačí rozpojit klasicky jen jednu kolej, že ano? Kolej K2-1 může být společná.

Moc děkuji za pomoc. Možná se brzo dočkáme TCS Railcom detektoru obsazení a možná i nové Railcom centrály s WiFi :-)
H0-DCC
Centrála TCS: http://www.zavavov.cz/tcs-2
Ovladač TCS-RC: http://www.zavavov.cz/tcs-rc
zavovi
 
Příspěvky: 251
Registrován: úte 18 lis, 2014 9:34 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků