RailCom

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: RailCom

Příspěvekod zdeno » stř 02 zář, 2020 3:42 pm

mne by spise zajimalo, jak se predavaji informace na dalsi zpracovani, teda ci je definovany treba paket Loconetu, kterym se odevzdava adresa dal ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailCom

Příspěvekod mpinta » stř 02 zář, 2020 3:55 pm

belgarat píše:Jak je to v pripade TC7 -- Zigzag je tusim prave v novejsich verzich, ten zbytek funguje i ve starsich ?
Sledování / Train Tracking je od verze 7S a výš. ZigZag má verze 8G, 9G. V Bronze nic. Níž jsem nehledal.
Mimochodem, proč si to nenajdete sami? Stáhnout demo si může každý.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCom

Příspěvekod belgarat » čtv 03 zář, 2020 4:51 am

Tak spatenka ... ten Railcom detektor podle Stummingfora je takovy trochu "fake". Podle vseho vubec necte Railcom packety, ale odposlouchava DCC, a pouze detekuje ze po loko-packetu se nasledne behem cut-outu v case vyhrazenem pro kanal #2 "neco ozve" co ma pozadovany pocet 0 a 1 (podle kodovani railcom). VYpada to, ze ani nedetekuje zacatek cut-outu, proste jenom (natvrdo) odpocita cas po konci DCC packetu.
Jako v zasade to asi pouzit jde, protoze kdyz centrala opakuje pokyny pro loko, tak se loko "ozve"....
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailCom

Příspěvekod belgarat » pát 04 zář, 2020 2:36 pm

Jak jsem se dival na digital-bahn.de na schema Kufera, tak to vypada, ze bych mohl vybabrat s Arduinem Due (za 2 kila) - musim porovnat datasheety, ale vypada to ze ma podstatne vymakanejsi A/D prevodnik, ktery by vetsinu samplovani odedrel za CPU, a taky je kapku rychlejsi :)
Nemel by ho nekdo na pujceni ? Cinani doruci za mesic a neco ...
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailCom

Příspěvekod Pater » ned 06 zář, 2020 8:17 am

belgarat píše:Jak jsem se dival na digital-bahn.de na schema Kufera, tak to vypada, ze bych mohl vybabrat s Arduinem Due (za 2 kila) - musim porovnat datasheety, ale vypada to ze ma podstatne vymakanejsi A/D prevodnik, ktery by vetsinu samplovani odedrel za CPU, a taky je kapku rychlejsi :)

Který máš na mysli? Wolfgang Kufer má převodník na stránce Open DCC,
nebo jiný dekodér zde
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: RailCom

Příspěvekod belgarat » ned 06 zář, 2020 10:27 am

Omlouvam se - zkrat. Opendcc, NE digital-bahn. Sorry. Navic jsem jako prvni koukal na BiDI:http://www.opendcc.net/s88/gbm_bidi/gbm_bidi_sch.html
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailCom

Příspěvekod Pater » ned 11 říj, 2020 10:39 am

belgarat píše:Tak spatenka ... ten Railcom detektor podle Stummingfora je takovy trochu "fake". Podle vseho vubec necte Railcom packety, ale odposlouchava DCC, .......
Jako v zasade to asi pouzit jde, protoze kdyz centrala opakuje pokyny pro loko, tak se loko "ozve"....

Tak jsem se rozhodl to zapojení ze Stummifora vyzkoušet.
Edit: Podle prvních testů je to v kombinaci s centrálou Z21PG použitelné, na displeji se zobrazí číslo lokomotivy a směr jízdy. I jako detektor obsazení je funkční a informace se do počítače odesílá přes LocoNet.
Railcom_det 002.jpg

Zkoušel jsem, co zobrazí displej při připojení na centrálu NanoX. Zobrazí se všechny ovládané lokomotivy, i když na koleji stojí pouze jediná. Tento stav způsobují dekodéry Kuehn, které v druhém kanálu vysílají i když nejsou v paketech adresovány (nesplňují tak specifikaci). Šipky směru jízdy však ukazují vždy stejný směr. Jelikož centrála NanoX nemá rozhraní LocoNet, jako detektor obsazení nelze modul s touto centrálou použít.
Ještě budu testovat jednotlivé dekodéry. Starší dekodéry Kuehn totiž vůbec v druhém kanále nevysílají vůbec, proto nebylo možné na displeji nic zobrazit.
Naposledy upravil Pater dne pát 25 lis, 2022 5:40 pm, celkově upraveno 1
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: RailCom

Příspěvekod Veeena » pát 25 pro, 2020 11:30 am

Zdravím,

chtěl jsem poprosit o radu, pokud by někdo náhodou věděl v čem by mohl být problém. Používám detektor obsazení Digikejis DR5088RC (s jejich centrálou DR5000), a mám problém s tím, že se mi čas od času stane (cca 1-2x za 30 minut), že lokomotiva, která vjede do bloku není detekována. V PC (Rocrail) se pořád jeví jakože do bloku ještě nevjela a tím pádem ho projede bez zastavení. Jakmile se tohle stane v jednom z bloků, děje se následně všude dokud centrálu nevypnu tlačítkem stop a zase nezapnu, pak to začně zase na nějakou dobu fungovat. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

Předem díky za vaše tipy.

Vašek
Veeena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28 bře, 2018 6:32 pm

Re: RailCom

Příspěvekod Trixt » pát 25 pro, 2020 9:50 pm

S podobným problémem jsem se nesetkal. Jakou verzi firmware máš v DR5000 a v DR5088. Jsou aktuální?

Můžeš také zkusit si stáhnout demoverzi TC a nadefinovat si tam trať a bloky a otestovat funkčnost dekodéru. Jde o to, abys vyloučil případný problém v software.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: RailCom

Příspěvekod Veeena » sob 26 pro, 2020 11:31 am

Trixt píše:S podobným problémem jsem se nesetkal. Jakou verzi firmware máš v DR5000 a v DR5088. Jsou aktuální?

Můžeš také zkusit si stáhnout demoverzi TC a nadefinovat si tam trať a bloky a otestovat funkčnost dekodéru. Jde o to, abys vyloučil případný problém v software.



To samozřejmně vyzkoušet můžu, ale začínám mít podezření na dvě konkrétní lokomotivy (Roco BR218, resp. její ekvivalent PKP), mají kovovou konstrukci celkem blízko náprav i samotnýho dekodéru a bez nich to jezdí relativě spolehlivě. Je možný, že tohle náhodný rušení mohou způsobovat? Případně dájí se nějak odrušit?

Díky
V.
Veeena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28 bře, 2018 6:32 pm

DIGITRAX + RailCom

Příspěvekod rostikator » úte 13 dub, 2021 5:45 am

RailCom cutout device

zjednodušeně má vytvářet místo pro Railcom informace.

dotaz je má význam pouštět upravený signál jen do kolejí, přes DR5088 a pro výhybkové dekodery neupravený? nebo je to jedno?
může přes to jít až 5A. Což mi k DCS210+ stačí na všechno, pro domácí Nkové kolejiště.
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: RailCom

Příspěvekod Pater » úte 13 dub, 2021 7:03 am

rostikator píše:dotaz je má význam pouštět upravený signál jen do kolejí, přes DR5088 a pro výhybkové dekodery neupravený? nebo je to jedno?

Pokud jako "upravený signál" myslíš "signál s výřezem RailCom" tak je to jedno.
rostikator píše:může přes to jít až 5A. Což mi k DCS210+ stačí na všechno, pro domácí Nkové kolejiště.

5A se mi zdá na N-kové kolejiště trochu předimenzované, lepší bude rozdělit kolejiště na více segmentů.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » úte 13 dub, 2021 7:41 am

Pater píše:5A se mi zdá na N-kové kolejiště trochu předimenzované, lepší bude rozdělit kolejiště na více segmentů.

segmetů je 3x DR5088 + 2xDR5013 = 3x17+2x3

extra pojistku jsem chtěl přidat před každý modul a na výstupu modulu slabší jen před části s výhybkama
nevím jestli pojistku nebo autožárovku
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: RailCom

Příspěvekod Pater » úte 13 dub, 2021 10:37 am

rostikator píše:segmetů je 3x DR5088 + 2xDR5013 = 3x17+2x3

To si trochu nerozumíme. Psal jsem o segmentech, a né o blocích. Centrála by měla vypínat při proudu 3A. Pokud potřebuješ pouštět do kolejí více, je zapotřebí rozdělit kolejiště na segmenty s přibližně stejnou spotřebou a tyto segmenty napájet samostatnými zesilovači (boostry).
rostikator píše:extra pojistku jsem chtěl přidat před každý modul a na výstupu modulu slabší jen před části s výhybkama
nevím jestli pojistku nebo autožárovku

Vypínací proud je nastaven v centrále, není žádoucí přidávat do okruhu pojistky.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: RailCom

Příspěvekod rostikator » úte 13 dub, 2021 5:18 pm

Pater píše:Vypínací proud je nastaven v centrále, není žádoucí přidávat do okruhu pojistky.


na centrále je to 5 až 8 A
v US mají všechno větší :-)
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků