Automaticky posun: Oznaceni soupravy

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Automaticky posun: Oznaceni soupravy

Příspěvekod belgarat » čtv 30 črc, 2020 5:32 am

Panove, nedari se mi neco vymyslet. Pisu pro pripad, ze by nekoho napadl spasny Inebo aspon obstojny) napad.

mam utkvelou predstavu, ze detem potrebuji pomoct pri posunovani. Uz pred casem jsem zbouchal do Arduina program, ktery pomoci optoclenu odpocita vagony prejizdejici prez rozpojovac, a rozpoji soupravu v urcenem miste. V rpipade neuspechu (stava se) se soupravou kousek vrati, a zkusi to znova. Pri pokusech uspesnost velika. Ovladani jsem navrhl tak, ze decko zmackne Xkrat na "vyhybce" (rozpojovaci) smer "odbocka", pricemz k rozpojeni dojde za Xtym vozidlem. Pak se rozjede soupravou vstric rozpojovaci - Arduino ji chyti a jede s ni dal. Potud dobre. Pro domaci mrnave kolejiste postacuje, aby PRVNI masina, ktera se vyda do pohybu po zadani "cisla" poctem stisku byla ta, kterou Arduino prevezme a ovlada. Ale co na rosahlejsim kolejisti, kde je vice nadrazi a muze "najednou" zapocit vice posunu - a predevsim se nekde nekdo muze rozjet "nekoordinovane" ?

Napada nekoho zpusob jak "oznackovat" urcite vozidlo pomoci pokynu na MultiMaus tak, aby se dalo lepe urcit kterou lokomotivu ma posunovadlo "chytit" ? Napada mne leda pouzit nejake 'vysoke' F-tlacitko, a to stisknout dany pocet krat pro prirazeni lokomotivy do "obvodu" posunu (rekneme mam 3 nadrazi, tak 1-3 stisky). Napadne nekoho lepsi ? Samozrejme bude-li k dispozici fyzicky ovladaci pult nebo neco jako JMRI panel, muzu informace poslat i jinak. Je nejaka de-facto konvence (platna i pro pouzivane zvukove projekty), ktera by nechavala nejaka Fka 'nepouzita' ?

Arduino "sedi" na XPressNetu, takze dokaze rozpoznat stisk, uvolneni, delku stisku tlacitka "vyhybky" MultiMaus, u F tlacitek to asi nebude mozne.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Fox, Zdenek Valter a 8 návštevníků