V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Příspěvekod Dovi » pát 24 črc, 2020 12:00 pm

sidlo,
díky moc, pořeším to když tak potom se "síťově schopným" synem. Je pravda, že tento základní "domácnostní" router doma máme, ale na něj jsem vůbec nechtěl spoléhat. Jsem rád, že spolehlivě funguje internet a neodvažoval bych se do toho sám vrtat. Myslel jsem proto použít (zakoupit) druhý router pro oddělenou síť - jen pro tyto moje digitálně-modelářské aktivity, aby jimi v případě nějakého nezdaru netrpěla celá rodina.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Příspěvekod Dovi » pát 24 črc, 2020 12:04 pm

Jinak ještě závěrem pro informaci i vám všem zúčastněným a ochotným přikládám vysvětlení, které mi k té diskutované záměně centrály z21start za z21 poslal včera odpoledne emailem prodejce (cituji celé jeho sdělení kromě oslovení a podpisu) :

"Co se týče z21 start, je pravda, že za ty roky se u několika setů bohužel stalo, že na tu bílou krabici z21 zapomněli nalepit také "start", ale na funkčnost to žádný vliv nemá, jedná se o jednu a tu samou centrálu. Proto se nemusíte obávat nějakých funkčních problémů v budoucnosti."

Sice se mi moc nezdá, že by slovo "start" v názvu centrály z21start mělo být tvořeno jen nějakou nálepkou, ale protože jsem centrálu z21start neviděl naživo, nebudu to rozporovat a nechám to koňovi, ten má větší hlavu.

P. S.
Ale kdyby jim zase někdy u Flajšmanů došly nálepky start, mohly by jim to tam na tu škatuli dopisovat při svačině holky ve skladu nebo na vrátnici lihovou fixkou... :-)
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Příspěvekod Brejla » sob 25 črc, 2020 6:56 am

Dovi píše:P. S.
Ale kdyby jim zase někdy u Flajšmanů došly nálepky start, mohly by jim to tam na tu škatuli dopisovat při svačině holky ve skladu nebo na vrátnici lihovou fixkou... :-)


Flajšman centrálu nevyrábí, jen ji v expedici (ne vždy u něj) strkají do krabice setu.
A uvést v dotazu typ setu je fakt dost podstatné:
V setech FLEISCHMANN STANDARD je centrála z21 Start a drátová myš, v setech FLEISCHMANN PREMIUM je obvykle odblokovaná z21 s WLAN myší.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Příspěvekod Dovi » sob 25 črc, 2020 12:27 pm

Brejla píše:Flajšman centrálu nevyrábí, jen ji v expedici (ne vždy u něj) strkají do krabice setu.
A uvést v dotazu typ setu je fakt dost podstatné:
V setech FLEISCHMANN STANDARD je centrála z21 Start a drátová myš, v setech FLEISCHMANN PREMIUM je obvykle odblokovaná z21 s WLAN myší.

Nebylo nutno to moje závěrečné P. S. doporučení výrobci brát až tak doslovně.
Bylo to jen na odlehčení a byl tam na konci sranda smajlík plus to familierní 'Flajšmani", čímž jsem myslel celé duo Roco-FLEISCHMANN, které mám jinak ale ve velké úctě. Jenže pojem Flajšmani vypadá napsaný líp než třeba Rocáci, a tak jsem použil ty Flajšmany. A i když mají různou historii, dneska už sdílejí společný osud a vejce z jednoho hnízda - podobně jako třeba Volkswagen a Škoda Auto. Anebo, ať zůstaneme v branži, Märklín a TRIX.

Co se týče Tebou opakovaně poptávaného typu setu, nebyl to ani FLEISCHMANN STANDARD, ani FLEISCHMANN PREMIUM.
Byl to set Roco, ale pohříchu jsem u něho nikde nenašel zmínku, že jeho zakoupením jsem se stal šťastným majitelem setu typu PREMIUM nebo STANDARD.

Takže nejspíš to bude typ Roco Ani Ryba Ani Rak alias Roco Modrý Mauritius L. P. 2019, protože obsahuje červenou drátovou myš a centrálu z21 (ne z21start) :-)
/opět smajlík jako že tuto poslední větu prosím nebrat doslova/
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Příspěvekod Brejla » sob 25 črc, 2020 12:54 pm

Dovi píše:
Brejla píše:Flajšman centrálu nevyrábí, jen ji v expedici (ne vždy u něj) strkají do krabice setu.
A uvést v dotazu typ setu je fakt dost podstatné:
V setech FLEISCHMANN STANDARD je centrála z21 Start a drátová myš, v setech FLEISCHMANN PREMIUM je obvykle odblokovaná z21 s WLAN myší.

Nebylo nutno to moje závěrečné P. S. doporučení výrobci brát až tak doslovně.
Bylo to jen na odlehčení a byl tam na konci sranda smajlík plus to familierní 'Flajšmani", čímž jsem myslel celé duo Roco-FLEISCHMANN, které mám jinak ale ve velké úctě. Jenže pojem Flajšmani vypadá napsaný líp než třeba Rocáci, a tak jsem použil ty Flajšmany. A i když mají různou historii, dneska už sdílejí společný osud a vejce z jednoho hnízda - podobně jako třeba Volkswagen a Škoda Auto. Anebo, ať zůstaneme v branži, Märklín a TRIX.

Co se týče Tebou opakovaně poptávaného typu setu, nebyl to ani FLEISCHMANN STANDARD, ani FLEISCHMANN PREMIUM.
Byl to set Roco, ale pohříchu jsem u něho nikde nenašel zmínku, že jeho zakoupením jsem se stal šťastným majitelem setu typu PREMIUM nebo STANDARD.

Takže nejspíš to bude typ Roco Ani Ryba Ani Rak alias Roco Modrý Mauritius L. P. 2019, protože obsahuje červenou drátovou myš a centrálu z21 (ne z21start) :-)
/opět smajlík jako že tuto poslední větu prosím nebrat doslova/


Až budeš mít opravdový zájem se něco dozvědět, zkus položit seriozní dotaz. Na diskuzi plnou vyhýbavých konspiračních vsuvek už chuť nemám.
P.S. Jen s pobavením čekám, až nám prozradíš, že ten tvůj renomovaný prodejce je Tesař. :lol:
Renomovaný možná byl, ale od té doby už uběhlo minimálně deset let. Ale všechna ocenění na oblbnutí zákazníků prezentuje do dneška. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: V setu je centrála Roco z21 namísto z21start

Příspěvekod Dovi » sob 25 črc, 2020 2:38 pm

Brejla píše:Až budeš mít opravdový zájem se něco dozvědět, zkus položit seriozní dotaz.

Člověče, pořád si říkám, proč mi připadají Tvé příspěvky zde jakési ukřivděné a Tvé rady dokonce nedoceněné nebo něco na ten způsob. Dotknul jsem se Tě snad nějak osobně, třeba i nechtěně?

Možná sis ale jen ještě i přes to, co Ti tu už psal i sidlo, pořád nestihnul všimnout, že dotaz(y) na to, co jsem se chtěl dozvědět, byly položeny už hned v úvodu této diskuse.

To bylo v době, kdy ses tu ještě nevyskytoval, a bylo mi mnohými modeláři ochotně odpovězeno a pomoženo. A pak na závěr, když už jsme tady po týdnu debatování všechno společně probrali zepředu i zezadu, ses ještě nakonec zapojil i Ty. V reakci na Tvůj příspêvek jsem Ti mj. dal zapravdu a normálně s Tebou komunikoval, jako s každým člověkem.


Brejla píše:Na diskuzi plnou vyhýbavých konspiračních vsuvek už chuť nemám.

Pak nechápu, proč stále začínáš otevírat již de facto ukončenou diskusi.

A taky nevím, kde vidíš nějakou konspiraci nebo dokonce její diskusní plnost. Je-li však toto Tvým standardním viděním světa, máš na takovýto pohled samozřejmě právo.

Ale pokud to neukojení své vlastní zvědavosti ohledně konkrétního prodejce a id setu (opakovaně a skoro až naštvaně se těchto informací domáháš) považuješ za vyhýbavé konspirační vsuvky, pak je to asi vážnější.


Brejla píše:Jen s pobavením čekám, až nám prozradíš, že ten tvůj renomovaný prodejce je Tesař. :lol:

Čekej a bav se dobře při tom čekání...

Ale víš co, nejsem zlomyslný a nechci Tě okrádat o čas při marném čekání.
Jen je mi líto, že Ti musím zkazit zábavu - netrefil ses.

P. S.
Máš-li ještě event. potřebu posledního slova, posluž si. Nebude-li to nezbytně nutné, tak zde na toto téma už na Tebe reagovat nebudu.

V jiné diskusi (na jiná témata) ale klidně ano. Neloučím se s Tebou ve zlém a beru to tak, že každý holt můžeme někdy mít svůj horší den, kdy jsme třeba podrážděnější nebo na něco nebo někoho citlivější - to se občas stává asi nám všem bez výjimky.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků