Railjet Roco s osvětlením (74143)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod zdeno » sob 22 srp, 2020 4:20 pm

Deathlosopher píše:I když ten dekodér dám do továrního nastavení (CV8 = 33), mašina jede pořád opačným směrem. Nevíte tedy, co s tím? Děkuji!

je zapojeny opacne motorek. Teda treba prehodit napajeni na vyvodech motorceka.
Ja osobne bych radsi zmenil CV29.0 na opacny, to je snadnejsi.
---
Configuration Variable 29 Configurations Supported
Bit 0 = Locomotive Direction: "0" = normal, "1" = reversed. This bit controls the locomotive's forward and
backward direction in digital mode only. Directional sensitive functions, such as headlights (FL and
FR), will also be reversed so that they line up with the locomotive’s new forward direction. See RP-
9.1.1 for more information.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » pon 24 srp, 2020 8:52 am

Zdravím,
to jsem už zkoušel (je to zmíněno o stránku dříve), ovšem na analogový provoz to vliv nemělo, lokomotiva jede opačně než ostatní čistě analogové lokomotivy. Takže se asi nabízí to přehození drátů k motorku, že?
Díky moc!

zdeno píše:
Deathlosopher píše:I když ten dekodér dám do továrního nastavení (CV8 = 33), mašina jede pořád opačným směrem. Nevíte tedy, co s tím? Děkuji!

je zapojeny opacne motorek. Teda treba prehodit napajeni na vyvodech motorceka.
Ja osobne bych radsi zmenil CV29.0 na opacny, to je snadnejsi.
---
Configuration Variable 29 Configurations Supported
Bit 0 = Locomotive Direction: "0" = normal, "1" = reversed. This bit controls the locomotive's forward and
backward direction in digital mode only. Directional sensitive functions, such as headlights (FL and
FR), will also be reversed so that they line up with the locomotive’s new forward direction. See RP-
9.1.1 for more information.
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » pon 24 srp, 2020 9:15 am

Ahoj,
tak si nejsem jistý, jestli je dotaz mířen na mě. :-) Já sice railjeta s osvětlením mám, Tauruse DCC taky, ale! Můj Taurus je Piko, kam jsem si dal dekodér Lenz do jeho 8pinové patice. Čili na jeho plošném spoji není nic k vodivému spřáhlu, když je to jiný výrobce, který s ničím takovým nepočítal. Takže žel asi nepomůžu. :-(
Díval jsem se na manuál k tomu DCC Roco Taurusu a nikde tam o tom není zmínka (https://www.roco.cc/doc/an/1/de/8073218920.pdf).
To vodivé spřáhlo jsem si taky koupil, že si jej na toho Piko Tauruse dám, ale zatím nebyl čas. Vím, že hnědý (+) drát je k pravé nápravě, černý k levé a červený (+) a modrý (-) jsou k vnitřnímu osvětlení. Jednou jsem to studoval, když jsem railjeta rozebral, tak jsem si to napsal.
Nevím, co jsou ty zkratky TR_left a TR_right na tom plošném spoji, ale asi bych to zkusil proměřit. A jsou ty plošky určeny určitě pro to spřáhlo, je to někde uvedeno?
Tak snad to povede k nějakému postupu směrem ke zdárnému konci. Samotného mě to zajímá, může mi to pomoci, až budu dělat totéž ve své lokomotivě. :-)

Janky píše:Ahoj kolegové.
Mám prosbu na majitele Railjet soupravy v DCC s osvětlením. Jsem též šťastným majitelem, nicméně jsem ji kupoval po částech a Tauruse 1216 jsem koupil s klasickými spřáhly na obou stranách. Sehnal jsem vodivé spřáhlo, viz příloha a teď jen potřebuji zjistit, kam na označená místa - viz obrázek - přijde naletovat který drátek. Prosím majitele Taurusu 1216 v DCC k této soupravě, jestli by se jim chtělo sejmout kastli a vyfotit mi zmíněný detail.

Děkuji moc předem
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod zdeno » pon 24 srp, 2020 9:42 am

Deathlosopher píše:Zdravím, Takže se asi nabízí to přehození drátů k motorku, že? Díky moc!

asi bude snadnejsi ten motorek otocit o 180 st, pokud su draty kratke.
Ale netusim, jaka bude rozborka :shock:
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Janky » pon 24 srp, 2020 11:50 am

Ahoj,
nebylo to primárně na Tebe, do vlákna jistě koukají i jiní majitelé RailJetu. Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové téma.
Ten můj je ROCO, jak jsem psal typ 1216, dekodér je 22 pin. Vodivé spřáhlo má jen 2 drátky, černý a hnědý. V manuálu o tom není zmínka proto, že když koupíš Taurus s vodivým spřáhlem, je to už komplet naletované na místech a ani jako náhradní díl se to nedá sehnat. Jen komplet s deskou tištěných spojů. To co mám já, je spřáhlo k 1116, k tomu to koupit jde, a s lehkou úpravou to jde použít i do 1216. Viděl jsem rozebraný Taurus s tímto spřáhlem a na tom místě co označuji jsou ty drátky naletovaný, z toho vycházím. Bohužel jsem si to nevyfotil...

Deathlosopher píše:Ahoj,
tak si nejsem jistý, jestli je dotaz mířen na mě. :-) Já sice railjeta s osvětlením mám, Tauruse DCC taky, ale! Můj Taurus je Piko, kam jsem si dal dekodér Lenz do jeho 8pinové patice. Čili na jeho plošném spoji není nic k vodivému spřáhlu, když je to jiný výrobce, který s ničím takovým nepočítal. Takže žel asi nepomůžu. :-(
Díval jsem se na manuál k tomu DCC Roco Taurusu a nikde tam o tom není zmínka (https://www.roco.cc/doc/an/1/de/8073218920.pdf).
To vodivé spřáhlo jsem si taky koupil, že si jej na toho Piko Tauruse dám, ale zatím nebyl čas. Vím, že hnědý (+) drát je k pravé nápravě, černý k levé a červený (+) a modrý (-) jsou k vnitřnímu osvětlení. Jednou jsem to studoval, když jsem railjeta rozebral, tak jsem si to napsal.
Nevím, co jsou ty zkratky TR_left a TR_right na tom plošném spoji, ale asi bych to zkusil proměřit. A jsou ty plošky určeny určitě pro to spřáhlo, je to někde uvedeno?
Tak snad to povede k nějakému postupu směrem ke zdárnému konci. Samotného mě to zajímá, může mi to pomoci, až budu dělat totéž ve své lokomotivě. :-)

Janky píše:Ahoj kolegové.
Mám prosbu na majitele Railjet soupravy v DCC s osvětlením. Jsem též šťastným majitelem, nicméně jsem ji kupoval po částech a Tauruse 1216 jsem koupil s klasickými spřáhly na obou stranách. Sehnal jsem vodivé spřáhlo, viz příloha a teď jen potřebuji zjistit, kam na označená místa - viz obrázek - přijde naletovat který drátek. Prosím majitele Taurusu 1216 v DCC k této soupravě, jestli by se jim chtělo sejmout kastli a vyfotit mi zmíněný detail.

Děkuji moc předem
Uživatelský avatar
Janky
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19 úno, 2020 1:16 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » pon 24 srp, 2020 3:09 pm

Ahoj,
tak pokud máš jen černý a hnědý kablík, myslel bych si, že hnědý patří na plošku TR a černý na TL, že to asi označuje (T)Left a (T)Right.
Já jsem dostal vodivé spřáhlo tedy se 4 vodiči. Nevěděl jsem, že existuje více těch vodivých spřáhel (k 1116 a 1216), koupil jsem jako náhradní díl to samé, co mají ty railjet vozy.
A toho rozebraného Tauruse už nemáš možnost vidět a vyfotit? :-)

Janky píše:Ahoj,
nebylo to primárně na Tebe, do vlákna jistě koukají i jiní majitelé RailJetu. Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové téma.
Ten můj je ROCO, jak jsem psal typ 1216, dekodér je 22 pin. Vodivé spřáhlo má jen 2 drátky, černý a hnědý. V manuálu o tom není zmínka proto, že když koupíš Taurus s vodivým spřáhlem, je to už komplet naletované na místech a ani jako náhradní díl se to nedá sehnat. Jen komplet s deskou tištěných spojů. To co mám já, je spřáhlo k 1116, k tomu to koupit jde, a s lehkou úpravou to jde použít i do 1216. Viděl jsem rozebraný Taurus s tímto spřáhlem a na tom místě co označuji jsou ty drátky naletovaný, z toho vycházím. Bohužel jsem si to nevyfotil...

Deathlosopher píše:Ahoj,
tak si nejsem jistý, jestli je dotaz mířen na mě. :-) Já sice railjeta s osvětlením mám, Tauruse DCC taky, ale! Můj Taurus je Piko, kam jsem si dal dekodér Lenz do jeho 8pinové patice. Čili na jeho plošném spoji není nic k vodivému spřáhlu, když je to jiný výrobce, který s ničím takovým nepočítal. Takže žel asi nepomůžu. :-(
Díval jsem se na manuál k tomu DCC Roco Taurusu a nikde tam o tom není zmínka (https://www.roco.cc/doc/an/1/de/8073218920.pdf).
To vodivé spřáhlo jsem si taky koupil, že si jej na toho Piko Tauruse dám, ale zatím nebyl čas. Vím, že hnědý (+) drát je k pravé nápravě, černý k levé a červený (+) a modrý (-) jsou k vnitřnímu osvětlení. Jednou jsem to studoval, když jsem railjeta rozebral, tak jsem si to napsal.
Nevím, co jsou ty zkratky TR_left a TR_right na tom plošném spoji, ale asi bych to zkusil proměřit. A jsou ty plošky určeny určitě pro to spřáhlo, je to někde uvedeno?
Tak snad to povede k nějakému postupu směrem ke zdárnému konci. Samotného mě to zajímá, může mi to pomoci, až budu dělat totéž ve své lokomotivě. :-)

Janky píše:Ahoj kolegové.
Mám prosbu na majitele Railjet soupravy v DCC s osvětlením. Jsem též šťastným majitelem, nicméně jsem ji kupoval po částech a Tauruse 1216 jsem koupil s klasickými spřáhly na obou stranách. Sehnal jsem vodivé spřáhlo, viz příloha a teď jen potřebuji zjistit, kam na označená místa - viz obrázek - přijde naletovat který drátek. Prosím majitele Taurusu 1216 v DCC k této soupravě, jestli by se jim chtělo sejmout kastli a vyfotit mi zmíněný detail.

Děkuji moc předem
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Janky » pon 24 srp, 2020 6:40 pm

Možnost by asi byla, bylo to v jednom obchodě, kde ho prodejce rozloupnul a koukali jsme na to spolu.
Říkal jsem si ale, že to zkusím tady, jestli by nebyl někdo ochotný....
Uživatelský avatar
Janky
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19 úno, 2020 1:16 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » úte 25 srp, 2020 11:51 am

Zdravím,
on má ještě někdo tento model v obchodě? Myslel jsem, že už je dávno vyprodaný.
Škoda, že jej nemám, bylo to to nejmenší, co bych mohl udělat, otevřít jej a vyfotit.
Tak se tu ozve nějaký majitel.
Janky píše:Možnost by asi byla, bylo to v jednom obchodě, kde ho prodejce rozloupnul a koukali jsme na to spolu.
Říkal jsem si ale, že to zkusím tady, jestli by nebyl někdo ochotný....
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » úte 25 srp, 2020 12:36 pm

Zdravím,
tak jsem zkoušel tu lokomotivu s analogovou propojkou a pak s jiným dekodérem a jela správně. Takže problém je v dekodéru, že jede na analogu opačně (i po resetování dekodéru do továrního nastavení).
Taky jsem zjistil, že s nastavením CV29 jsem asi nic nedělal, i když tvrdil, že ano. Tam se to mapuje přes bity a to si myslím, že Roco MultiMaus (červená s kabelovým spojením) toto neumí. Možná by teda přenastavení CV29 bit 1 pomohlo, ale já nevím, jestli to s tímto ovladačem jde. V manuálu o tom zmínka není, tak hádám, že to nejde.
Nevíte náhodou někdo?
Děkuji!

zdeno píše:
Deathlosopher píše:Zdravím, Takže se asi nabízí to přehození drátů k motorku, že? Díky moc!

asi bude snadnejsi ten motorek otocit o 180 st, pokud su draty kratke.
Ale netusim, jaka bude rozborka :shock:
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Pater » stř 26 srp, 2020 6:16 am

Deathlosopher píše:Taky jsem zjistil, že s nastavením CV29 jsem asi nic nedělal, i když tvrdil, že ano. Tam se to mapuje přes bity a to si myslím, že Roco MultiMaus (červená s kabelovým spojením) toto neumí. Možná by teda přenastavení CV29 bit 1 pomohlo, ale já nevím, jestli to s tímto ovladačem jde. V manuálu o tom zmínka není, tak hádám, že to nejde. Nevíte náhodou někdo?
Děkuji!

Všechny ovladače Multimaus umí programovat CV do 255, s novějším firmwarem (tuším 1.0.5) i vyšší.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Janky » stř 26 srp, 2020 6:38 am

Byl to Taurus k ČD RailJetu

Deathlosopher píše:Zdravím,
on má ještě někdo tento model v obchodě? Myslel jsem, že už je dávno vyprodaný.
Škoda, že jej nemám, bylo to to nejmenší, co bych mohl udělat, otevřít jej a vyfotit.
Tak se tu ozve nějaký majitel.
Janky píše:Možnost by asi byla, bylo to v jednom obchodě, kde ho prodejce rozloupnul a koukali jsme na to spolu.
Říkal jsem si ale, že to zkusím tady, jestli by nebyl někdo ochotný....
Uživatelský avatar
Janky
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19 úno, 2020 1:16 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Janky » čtv 27 srp, 2020 10:04 am

Tak obrázek už mám, je to přesně jak píšeš. Teď už jen sehnat někoho, kdo mi to udělá, bo já to nedám.... Neumím pájet takovýhle miniatury.

[quote="Deathlosopher"]Ahoj,
tak pokud máš jen černý a hnědý kablík, myslel bych si, že hnědý patří na plošku TR a černý na TL, že to asi označuje (T)Left a (T)Right.
Uživatelský avatar
Janky
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19 úno, 2020 1:16 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » ned 30 srp, 2020 9:55 am

Ahoj,
tak to je super, že jsi sehnal tu předlohu. :-)
Já bych se toho pájení nebál, klidně bych do toho šel. Nebo jsi už někoho sehnal? :-)

Janky píše:Tak obrázek už mám, je to přesně jak píšeš. Teď už jen sehnat někoho, kdo mi to udělá, bo já to nedám.... Neumím pájet takovýhle miniatury.

Deathlosopher píše:Ahoj,
tak pokud máš jen černý a hnědý kablík, myslel bych si, že hnědý patří na plošku TR a černý na TL, že to asi označuje (T)Left a (T)Right.
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Deathlosopher » ned 30 srp, 2020 9:58 am

Ahoj,
ano, pravda, už jsem na to došel a udělal to. Nicméně změna směru v CV29 nemá vliv na provoz s dekodérem v analogu, lokomotiva jede tedy pořád opačně. Takže budu-li chtít jezdit na analogu (s více lokomotivama zároveň), dám do patice místo dekodéru propojku. Nevím, v čem je problém v tom dekodéru, jestli je vadný či co ... asi.
Díky! :-)

Pater píše:
Deathlosopher píše:Taky jsem zjistil, že s nastavením CV29 jsem asi nic nedělal, i když tvrdil, že ano. Tam se to mapuje přes bity a to si myslím, že Roco MultiMaus (červená s kabelovým spojením) toto neumí. Možná by teda přenastavení CV29 bit 1 pomohlo, ale já nevím, jestli to s tímto ovladačem jde. V manuálu o tom zmínka není, tak hádám, že to nejde. Nevíte náhodou někdo?
Děkuji!

Všechny ovladače Multimaus umí programovat CV do 255, s novějším firmwarem (tuším 1.0.5) i vyšší.
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Railjet Roco s osvětlením (74143)

Příspěvekod Janky » pon 31 srp, 2020 8:25 am

Zkoušel jsem to, klepou se mi ruce :-)
Dám si asi něco proti třesu a uvidím.

Deathlosopher píše:Ahoj,
tak to je super, že jsi sehnal tu předlohu. :-)
Já bych se toho pájení nebál, klidně bych do toho šel. Nebo jsi už někoho sehnal? :-)

Janky píše:Tak obrázek už mám, je to přesně jak píšeš. Teď už jen sehnat někoho, kdo mi to udělá, bo já to nedám.... Neumím pájet takovýhle miniatury.

Deathlosopher píše:Ahoj,
tak pokud máš jen černý a hnědý kablík, myslel bych si, že hnědý patří na plošku TR a černý na TL, že to asi označuje (T)Left a (T)Right.
Uživatelský avatar
Janky
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19 úno, 2020 1:16 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků