Power pack na SUSI

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Power pack na SUSI

Příspěvekod Pater » čtv 07 kvě, 2020 11:57 am

Měl bych dotaz na místní odborníky.
Mám doma zvukovou lokomotivu Gravita 10BB od firmy Brawa. Zvuk při jízdě je nepoužitelný a neustále se resetuje. Zvukový modul je k dekodéru připojen přes SUSI rozhraní. Vzhledem k měřítku N už opravdu v lokomotivě není místo. Tak mě napadlo vyrobit power pack pouze na SUSI modul (nižší napětí = menší power pack).
Je to reálné, nebo je to celé nesmysl?
Vynechejte prosím odpovědi typu "vyčisti si koleje".
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Power pack na SUSI

Příspěvekod romino » čtv 07 kvě, 2020 2:00 pm

Pater píše:power pack pouze na SUSI modul (nižší napětí = menší power pack).


Nemyslim si ze tam mas nizsie napatie. Napr ZIMO dekodery maju na SUSI usmernene napatie z kolaji. Tam treba vsade minimalne 16V pocitat. Jedine vymenit dekoder a zvukovy modul za jeden, napr. novy MS580 (je ale len Next18 a ci tam vlezie aj s prerobenim netusim) od ZIMO. Ten ma uz na sebe dva tantal kondiky a dalsie je mozne k nim pripojit a tie su na 6,3V. Zalohuju okrem procesora a zvuku aj motor.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 238
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Power pack na SUSI

Příspěvekod Pater » čtv 07 kvě, 2020 9:44 pm

romino píše:Nemyslim si ze tam mas nizsie napatie. Napr ZIMO dekodery maju na SUSI usmernene napatie z kolaji.

Díky. Už jsem to taky našel v NMRA standardech. Je tam usměrněné napětí z kolejí.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků