elektro magneticke prestavniky

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » pát 03 dub, 2020 7:25 am

Pater píše:Pokud to centrála neví, posílá ten příkaz vždy ??????????

Videl jsem tvoje stranky a tak nejak jsem ocekaval vyssi znalosti. Necekal jsem, ze se budes chlubit cizim perim.
---
Nijaky z komponentu nevi, co tam je zabudovane, to se muze dozvedet iba od lidske obsluhy, ktera to preddefinuje.
Jen pro upresneni, centrala NESMI nic pridavat nebo ubirat, ona jen slepo prevadi prikazy z vyssi nadstavby do DCC !!
Ta nadstavba muze byt Loconet, Xpressnet, CAN, LAN a jeste spousta jinych sbernic.
Tyto sbernice pouzivaji programy nebo ovladace, kdy vetsinou neni možná zamena. Jsou ale vyjimky, kdy se to doplnuje.
---
No a prestavnik DCC se ovlada paketem prislusenstvi :
{preamble} 0 10AAAAAA 0 1AAACDDD 0 EEEEEEEE 1
Posledni bit v druhem byte urcuje, kam je vyhybka nasatavena a bit C urcuje zapnuti a vypnuti proudu do prestavniku.
Naprosta vetsina ovladacu tento bit nepouziva, ale nektere prestavniky DCC to muzou vyzadovat a
to je ten problem, kdy se snazim zjistit, ci jeste vubec existuji ??
---
Problem je v tom, ze pokud se nastavuje vlakova cesta treba z 8 vyhybek, tak by se to muselo nekde uschovat a
kontrolovat uplynuti casu a potom posilat vypinaci prikaz.
U velkeho PC to neni problem, ale u mikropocitace je to dost omezujici.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » pát 03 dub, 2020 11:20 am

zdeno píše:Videl jsem tvoje stranky a tak nejak jsem ocekaval vyssi znalosti. Necekal jsem, ze se budes chlubit cizim perim.

Já nemám zapotřebí se chlubit cizím peřím. Nic neprodávám a publikuji vše zdarma. U všech konstrukcí uvádím zdroj a moje tvorba spočívá v kreslení desek plošných spojů a všechny desky jsem osobně kreslil. Úpravy některých schémat a programů jsou také má práce.
zdeno píše:Posledni bit v druhem byte urcuje, kam je vyhybka nasatavena a bit C urcuje zapnuti a vypnuti proudu do prestavniku.
Naprosta vetsina ovladacu tento bit nepouziva, ale nektere prestavniky DCC to muzou vyzadovat a
to je ten problem, kdy se snazim zjistit, ci jeste vubec existuji ??
---
Problem je v tom, ze pokud se nastavuje vlakova cesta treba z 8 vyhybek, tak by se to muselo nekde uschovat a
kontrolovat uplynuti casu a potom posilat vypinaci prikaz.
U velkeho PC to neni problem, ale u mikropocitace je to dost omezujici.

Třetí bit druhého bajtu je přece v normě S-9.2.1. popsán:
Digitální dekodéry příslušenství mohou být navrženy tak, aby ovládaly momentové nebo konstantní zařízení, přičemž doba, po kterou je každý výstup aktivní, je řízena konfiguračními proměnnými CV # 515 až 518. Bit 3 druhého bajtu "C" se používá k aktivaci nebo deaktivaci adresované zařízení. (Všimněte si, že pokud je doba, po kterou je zařízení plánováno zapnuto, kratší nebo stejná jako nastavená doba, není nutná deaktivace.) Protože většina zařízení je spárována, je obvyklé, že k rozlišení mezi bitem „0“ druhého bajtu se používá který z párů výstupů aktivuje nebo deaktivuje dekodér příslušenství.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » pát 03 dub, 2020 12:14 pm

pochopil jsi vubec moji otazku ??
ja se ptam, ci existuji prestavniky DCC, ktere vyzaduji vypinaci paket ??
Teda vubec nemaji vnutorny casovac a neumeji se same vypnout !!
---
Poprosim, precti si uplne prvni prispevek tohoto vlakna !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » pát 03 dub, 2020 4:52 pm

Přečetl jsem celé vlákno a asi nepochopil. Kdo by vyráběl dekodér, který nemá vnitřní časování a neuměl sám vypnout ?
Ptal jsi se na vestavěné přestavníky (Geoline).
Četl jsi můj příspěvek v tomto vláknu? Byl tam odkaz na Fuldovy stránky o přestavnících geoline, které se chovají podle normy a není tedy nutná deaktivace.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » pát 03 dub, 2020 7:02 pm

zas jeden, ktery to bere osobne :D
Problem je v tom, ze se svoje veci snažim delat blbuvzdorne a to je velmi težké,
protoze deti a blbci jsou svojim zpusobem genialni !!

EDIT :
pro pobaveni :D
http://danyk.cz/otazky.html
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » sob 04 dub, 2020 4:26 pm

Osobně to neberu. Pevně věřím tomu, že se snažíš dělat věci blbuvzdorné.
Když i v normě je napsáno, že není nutná deaktivace, tak mi tvá otázka jestli existuje dekodér, který vyžaduje deaktivaci, připadá neadekvátní.
Nebo opravdu takové dekodéry existují a to je pro mne to, co určitě nechápu.
IMHO takový dekodér, na který se ptáš, ani nikdy neexistoval. Proto jsem se ptal, kdo by takový dekodér vyráběl.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » sob 04 dub, 2020 5:21 pm

Pater píše:Nebo opravdu takové dekodéry existují a to je pro mne to, co určitě nechápu.

jsi jeste mlady a uvidis sam po 40 letech modelareni, jake hovadiny tu uz byly a jake dokonce sam vymyslis :D :D
To ze si neco nevidel, neznamena, ze to neexistuje.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » sob 04 dub, 2020 5:37 pm

Nejen já vymýšlím hovadiny. Věřím tomu, že chyby dělá každý, kdo něco dělá.
To, že jsem něco neviděl ještě neznamená, že to neexistuje, ale to, že ti nikdo neodpověděl na dotaz tomu nasvědčuje.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » sob 04 dub, 2020 6:02 pm

Pater píše:To, že jsem něco neviděl ještě neznamená, že to neexistuje, ale to, že ti nikdo neodpověděl na dotaz tomu nasvědčuje.

Nechce se mi mlatit prazdnou slamu, proste jsem se zeptal a dopadlo to pro mne dobre. :) :)
---
Napriklad JMRI nebo TC vypinaci prikazy podporuji a pouzivaji dodnes, teda to neni az takova blbost, jak si myslis !!
Mozna to je jen pozustatek na casy minule, jak jsem uz vickrat naznacil.
Proste kolem roku 1990 se to tak pouzivalo a delalo. Ja jsem svuj prvni pocitac ziskal v roku 1986 (Didaktik Gama), takze tehdy se to delalo jinak.
Nebyly mikroprocesory tak běžné jako dnes.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků