elektro magneticke prestavniky

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 11:22 am

Pater píše:Ten ON bit je jen jeden. V tom případě by jsi potřeboval dvě adresy na jeden přestavník?

vsak bit ON ma dva stavy, teda 1 zapnute a 0 vypnute. Preco dve adresy ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » čtv 02 dub, 2020 11:47 am

zdeno píše:Nektere prestavniky vyzaduji aj vypinaci prikaz, presne podle normy DCC.

To co popisuješ jsem v normě NMRA S-9.2.1. nenašel. V které normě bych měl hledat?
zdeno píše:vsak bit ON ma dva stavy, teda 1 zapnute a 0 vypnute. Preco dve adresy ??

U přestavníku je přece jeden stav rovně a druhý odbočkou. Pro přepnutí bych pak musel posílat zapni rovně, vypni rovně, zapni odbočkou a vypni odbočkou.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 12:05 pm

Pater píše:U přestavníku je přece jeden stav rovně a druhý odbočkou. Pro přepnutí bych pak musel posílat zapni rovně, vypni rovně, zapni odbočkou a vypni odbočkou.

nebudes tomu verit, ale presne tak to je ;-),
je tam jeste parove rizeni, ale to je problem sam o sobe.
---
Nektere prestavniky DCC tak funguji ja se ptam, ci to jeste nekdo pouziva ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod HonzaM » čtv 02 dub, 2020 12:21 pm

zdeno píše:Stale pisem o prestavniku DCC, takze citaj s porozumenim.
Na tu samou otazku se ptam i ja sam, teda, ci se jeste pouzivaji prestavniky DCC s nutnosti dalsiho paketu na vypnuti impulsu ??

jedná se tedy o přestavník s integrovaným dekodérem, připojí se na DCC centrálu a ovládá se zadáním adresy, třeba MultiMousem?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 12:27 pm

HonzaM píše:jedná se tedy o přestavník s integrovaným dekodérem, připojí se na DCC centrálu a ovládá se zadáním adresy, třeba MultiMousem?

nepochopil jsem otazku ??
Je spousta central, ktere generuji DCC a umi pakety prislusenstvi.
---
Otazne je prave to, ci prestavnik DCC vyzaduje aj vypinaci paket DCC ?
Je to realne nebo uz je to minulost ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod sidlo » čtv 02 dub, 2020 12:33 pm

Je to použité trochu jinak než na co se zdeno ptá, ale příslušenství s jednou adresou ON/OFF mají smysl.

Např. dekodér UNI16ARD-8VYH https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/22-uni16ard-8vyh umí reagovat na stejný povel pouze jednou nebo opakovaně. Využít se to dá např u jednocívkových rozpojovačů. Pokud budu opakovaně posílat příkaz na ON (držím klávesu na ovladači, např. MM), tak je rozpojovač aktivní. Když uvolním klávesu, tak rozpojovač odpadne. V tom případě přidělím rozpojovači jednu DCC adresu, pouze jeden výstup dekodéru, a zruším volbu Pouze jednou.

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 2:08 pm

sidlo píše:Je to použité trochu jinak než na co se zdeno ptá, ale příslušenství s jednou adresou ON/OFF mají smysl.

to je trosku jine, rozpojovac vagonu je jinak udelany a tak se musi jinak obsluhovat.
---
Podle toho, ze se nikdo nechyta, tak jsou asi prestavniky DCC udelane vsechny tak,
ze se jen zapinaji a vnutorna logika je vypne, aby nedoslo k roztaveni elektromagnetu nebo zniceni spinaciho prvku.
---
Pokud to ma nekdo jinak, nech se ozve ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Miloš Pavlát » čtv 02 dub, 2020 2:49 pm

zdeno píše:Nektere prestavniky DCC tak funguji ja se ptam, ci to jeste nekdo pouziva ??

Ano přestavníky v podloží ROCO nebo VIESSMANN včetně integrovaného dekodéru používám.
Pochopil jsem dobře otázku?
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 3:13 pm

Miloš Pavlát píše:Ano přestavníky v podloží ROCO nebo VIESSMANN včetně integrovaného dekodéru používám.

a netusis nahodou, ci se posila vypinaci paket nebo se to vypina samo ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Miloš Pavlát » čtv 02 dub, 2020 3:28 pm

Je mi líto, ale co se děje v drátech netuším. Prý tam běhaj nějaký elektrony, tak jsem jich pár rozřízl, ale jen samá měď....
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 02 dub, 2020 3:42 pm

A už jsi zkusil to Di-Cz a Fuldu ? Podle mě to už dávno Fulda vyřešil.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 3:48 pm

Pavel-HP píše:A už jsi zkusil to Di-Cz a Fuldu ? Podle mě to už dávno Fulda vyřešil.

to si mne uplne spatne pochopil, ja vim, ze uz je to nekde vyresene a to mne neboli.
Mne spis zajima, ci vubec exisuje prestavnik DCC, ktery vyzaduje vypinaci paket ?? Pokud neexistuje, tak jsem za vodou !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » čtv 02 dub, 2020 5:56 pm

Pater píše:
zdeno píše:Nektere prestavniky vyzaduji aj vypinaci prikaz, presne podle normy DCC.

To co popisuješ jsem v normě NMRA S-9.2.1. nenašel. V které normě bych měl hledat?

zdeno píše: Otazne je prave to, ci prestavnik DCC vyzaduje aj vypinaci paket DCC ?
Je to realne nebo uz je to minulost ?

Párové řízení bych pochopil. Toggle režim, co popisuje Petr taky chápu. Ale stále nerozumím tomu vypínacímu paketu.
Právě proto jsem se ptal na normu, v které bych měl hledat.
Pokud dekodér vyžaduje vypínací paket, tak mi z toho vyplývá, že :
Centrála tento vypínací paket posílá vždy, nebo
centrála pozná, že má připojen zrovna takový typ dekodéru s přestavníkem, jaký popisuješ a podle toho buď pošle, nebo nepošle vypínací paket?
V tom případě to není otázka na dekodér, ale na centrálu (zda tento paket posílá, nebo neposílá).
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod zdeno » čtv 02 dub, 2020 6:19 pm

Pater píše:Centrála tento vypínací paket posílá vždy, nebo centrála pozná, že má připojen zrovna takový typ dekodéru s přestavníkem, jaký popisuješ a podle toho buď pošle, nebo nepošle vypínací paket?
V tom případě to není otázka na dekodér, ale na centrálu (zda tento paket posílá, nebo neposílá).

Vidno, ze si znalec DCC a tak se jen tak zeptam ?
Jak se to centrala dozvi, kdyz je DCC jednosmerne ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: elektro magneticke prestavniky

Příspěvekod Pater » čtv 02 dub, 2020 9:22 pm

zdeno píše:Vidno, ze si znalec DCC a tak se jen tak zeptam ?
Jak se to centrala dozvi, kdyz je DCC jednosmerne ??

Pater píše:Centrála tento vypínací paket posílá vždy, nebo centrála pozná, že má připojen zrovna takový typ dekodéru s přestavníkem, jaký popisuješ a podle toho buď pošle, nebo nepošle vypínací paket?

Já se chci právě dovzdělat. Odborník na DCC jsi tady Ty. To co se mě ptáš, jsem se já chtěl dozvědět od tebe. Jestli jsi si všiml, tak na konci věty je otazník.
Takže chceš informace o vypínacím příkazu, který je podle normy, ale neudáš podle které. Podle čeho se mám potom orientovat, než podle rad znalce. Když se zeptám, co ten příkaz posílá, tak dostanu místo odpovědi znalce jen další otázku.
Takže znovu se zeptám.
Co posílá dekodéru ten vypínací příkaz ?????? Napsal jsi, že příkaz posílá TC. Ten jej přeci posílá centrále, a ta dále dekodéru.
Pokud posílá ten vypínací příkaz centrála, tak jak ta centrála ví, jaký má připojený dekodér, když oba víme, že je přenos jednosměrný ?????????? Informace je z TC ?????
Pokud to centrála neví, posílá ten příkaz vždy ??????????
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků