ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod hank61 » pát 03 dub, 2020 4:13 pm

Kluci. Tak vyřešeno. Modul STE šel z kolejiště ven a reverz jsem udělal pomocí dvou mikrospínačů, serva a dvou elektricky oddělených úseků za kulisou. Tento reverzní modul je funkčně spojený s přestavníkem vjezdové výhybky. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod MiG » pát 03 dub, 2020 4:36 pm

Šikovnej je ten chlapec...
:-)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod hopeter » pát 03 dub, 2020 4:51 pm

Honzo můžeš přihodit bližší náčrt nebo obrázek ? Mám připravené dva "zkratové" moduly STE ale když vidím ty potíže tak chci taky jít jinou cestou... Docela mě zaujalo řešení "jipol/trix" tak ať mám z čeho vybírat.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod MiG » pát 03 dub, 2020 5:22 pm

Já bych řekl, že na výhybkový servopřestavník (něco takovýto https://www.navestidla.cz/news/univerzalni-servoprestavnik/)
poháněný ze stejného zdroje signálu, jako "rozhodná" výhybka dal dva mikrospínače na jednu stranu tak, aby se přepínaly současně.

Ale třeba se mýlím.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod hank61 » sob 04 dub, 2020 5:54 am

hopeter píše:Honzo můžeš přihodit bližší náčrt nebo obrázek ? Mám připravené dva "zkratové" moduly STE ale když vidím ty potíže tak chci taky jít jinou cestou... Docela mě zaujalo řešení "jipol/trix" tak ať mám z čeho vybírat.


Na rozdíl od komfortnějších řešení zdejších kolegů se jedná se o zcela jednoduchý způsob, který jsem před časem používal i na TT. Reverz je funkčně spojený s vjezdovou/výjezdovou/ výhybkou. Vlak po vjezdu do smyčky projede prvním napájeným úsekem a jakmile vjede do toho druhého, tak se zastaví. Stačí přehodit onu výhybku a vlak se bez jakéhokoliv zásahu do regulátoru MM rozjede a projede smyčkou na stabilně napájenou trať. Délka každého přepínatelného úseku smyčky musí bát delší, než nejdelší souprava. V mém případě 2x70cm :wink:

IMG_20200404_073952.jpg

IMG_20200404_072104.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod hopeter » sob 04 dub, 2020 6:57 am

Díky Honzo. A jak je to se zvukem ? Měl jsem podobné řešení s přestavníkem MP1 na výhybce a z kontaktů přestavníku ovládané relé. Až na servo MP1 spolehlivé řešení ale při vjezdu do středního úseku až do přehození výhybky je mašina bez proudu a tím i bez zvuku což by mě tak nevadilo v podzemí ale na viditelné trati to vypadá blbě. Proto mě zajímá to řešení s optozávorama kde dojde k přehození a přepnutí s minimální prodlevou a s powerpackem předpokládám , že zvuk nebude přerušený.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod belgarat » ned 05 dub, 2020 3:53 pm

Uz vim, co mne vadi. Misto pripominky 'hele, tohle MGP dokaze dobre taky' + odkaz do vlakna, ktere je pro MGP primo vyhrazene, a kde se o vlastnostech dopodrobna pise a diskutuje (pripadne odkaz na vlastni stranky) se pokazde objevi ucelena marketingova kampan od A az do Z. A opakuji se znovu a znovu stejne informace recene jinde.
Prakticky nikdo dalsi tady tak agresivne netapetuje. Blahe pameti jeste Jirka_US vzdy s 'aktualni' tlacenkou (DCC++ apod).
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: ESU Loksound 5 - neprojíždí smyčkou

Příspěvekod jirkah » ned 24 kvě, 2020 1:19 pm

belgarat píše:Uz vim, co mne vadi. Misto pripominky 'hele, tohle MGP dokaze dobre taky' + odkaz do vlakna, ktere je pro MGP primo vyhrazene, a kde se o vlastnostech dopodrobna pise a diskutuje (pripadne odkaz na vlastni stranky) se pokazde objevi ucelena marketingova kampan od A az do Z. A opakuji se znovu a znovu stejne informace recene jinde.
Prakticky nikdo dalsi tady tak agresivne netapetuje. Blahe pameti jeste Jirka_US vzdy s 'aktualni' tlacenkou (DCC++ apod).


Měl jsem stejný problém jako Hank61 a nakonec jsem musel vyměnit vratnou smyčku za novinku od Sezemičáků , která pracuje na podobném principu jako DR5013 .Hlavní rozdíl je v pořizovací ceně ta od Sezemic byla za třetinovou cenu DR5013 , zatím nebyla oficiálně v prodeji. Jinak na kolejišti jsem začal používat elektroniku od MGP a budeš se divit , ale provoz je najednou bez komplikací .Bohužel jsem narazil na tuhle firmu když už jsem měl pomalu vše hotové , ale postupně to stejně nahrazuji za MGP, protože kolejiště není nikdy hotové :-). Jediné mínus MGP se může zdát cena , ale to je vykoupeno spolehlivostí.Nicméně každý si může pořídit co chce a Já osobně jsem se o MGP dozvěděl právě díky foru modely.biz a Honzovi M. Myslím si , že právě jeden z důvodů , že chodím na forum , je načerpat nové informace z oblasti modelové železnice.Kde jinde ty informace jinak hledat , než na foru zaměřeném pro modelovou železnici.Promiň , ale od tebe jsem se ještě nic rozumného nedověděl.
Jirka
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Radek Strnad a 17 návštevníků