Digitáne ovládanie točny

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod HonzaM » pát 08 led, 2021 9:26 pm

zdeno píše:podle mne je ovladani pres Oto ovladac lepsi, protoze se na ovladac vubec nemusim divat a ovladani je bez vizualni kontroly.
Teda ovladac muzem mit za zady a presto mam loko plne pod kontrolou..

Tohle podepisují, ovládání ovladačem OTO nebo FRED je rozhodně nejpraktičtější, v současné době mám šest ovladačů, což mi obvykle stačí, přidělím si na ně lokomotivy které chci aktuálně ovládat, pokud potřebuji nějaký aktuální zásah lokomotivou mimo těch šest, mám DT402, kde mám dva ovladače na něž si lokomotivy volím zadáním adresy.
Sympatické je že aktuální OTO umožňuje ovládat všech 28 funkcí.
Je to rozhodně lepší než muset na Multimausu přepínat na jednotlivé lokomotivy. Vůbec nejnepraktičtější je ovládání mobilem.
Jak psal jipol57, stanice je nelepší ovládat z panelu tlačítky umístěnými ve schematu kolejiště způsobem odkud- kam, bez ovládání jednotlivých výhybek.:V současné době mám kolejiště se třemi stanicemi, mezi nimiž jsou vzdálenosti v metrech, ovládané TrainControllerem, což je užitečné pro automatizovaný provoz, ale pro aktivní manipulaci s jednotlivými vlaky je to dost nepraktické. Dnes bych raději měl u každé stanice místní ovládací panel, umožňující ale i centrální ovládání z TrainControlleru.
Naposledy upravil HonzaM dne pát 08 led, 2021 10:03 pm, celkově upraveno 3
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod Ivan » pát 08 led, 2021 9:49 pm

A jak se posledních X příspěvků týká tématu? Vůbec... Pardon pánové, ale už jsem to nevydržel, pak má člověk na fóru něco najít, když je tu tolik balastu. Ještě tu chybí evervreen analog/DCC a ktere měřítko zvolit a je to komplet. :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod vemori » sob 09 led, 2021 3:23 pm

Například tím jak a čím ovládat točnu. Analogově, digitálně, tabletem apod.
Všechno se vším souvisí a jem vděčný za každou zkušenost ať nevymýšlím žárovku a poučím se co už jiní vymysleli a používají.
vemori
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 24 pro, 2020 11:21 pm

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod BohousP » sob 09 led, 2021 4:43 pm

vemori píše:Ten Digikejs DR5000 umí taky ovládat kolejiště třeba pěti tablety naráz? To jest mít aktuálně deset lokomotiv online bez žádného "přecvakávání"? Mám sice Z21 ale protože si kolejiště teprve stavím hledám vhodnou centrálu. V čem je ten Digikejs DR5000 lepší?

To samé zvládne i Z21. Pravdou ale je, že jsem také Z21 vyměnil za DR5000. Na Z21 mi vadila silná orientace na systém Roco a jeho výrobky, DR5000 je univerzálnější.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod Ronoath » sob 09 led, 2021 4:57 pm

S napětím jsem čekal, jak se někdo najde, kdo vemorimu řekne "tohleto si kup, nastav to takhle a bude ti to dělat přesně to, co chceš." Nicméně, dočetl jsem se jen jakýsi balast.

Hele, mě by taky zajímalo, jak jednoduše přidat ovládání točny do z21. Nepotřebuji se dozvědět o výhodách ovládání Ottem, protože ho s z21 nespojím, a dál budu mít v autě nastavenou klimu na 20,5 stupně po celý rok.

Zajímalo by mě, zda existuje jednoduché, funkční řešení, jak točnu Fleischmann či Roco či úplně jinou ovládat přes aplikaci z21. Slyšel jsem totiž, že dekodéry LDT již nejsou k dispozici :?:
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod jipol57 » sob 09 led, 2021 5:18 pm

No třeba já a taky jiní jsme chtěli jen naznačit, že ovládat vláčky, včetně točny mobilem je blbost - a taky vidět na mobilu jak to jede . Na to jsou simulátory a nemusí být k tomu kolejiště. Ušetří to místo a peníze taky.

EDIT: Ještě k tomu názvu vlákna. Mnou popisovaný systém ovládání točny tlačítky, neznamená že není digitální. Ovládání a řízení mám mikročipem PIC, stejně jako většina komponentů DCC. Jen nemám propojení s mobilem - tabletem - PC, které nepovažuji za nutné.
Jak píši výše. Buďto chci vláčky v mobilu, nebo skutečné modely k ježdění.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod vemori » sob 09 led, 2021 6:33 pm

Já raději preferuji řešení ktré si mohu hotové koupit se zárukou a bez problémů protože nejsem tak zručný a znalý, abych porozumněl terminologii která se výše používá. Proto mně postačí doporučení co koupit a jak bezproblémově zapojit točnu aby to fungovalo. Koupil jsem si centrálu Z 21 a řešení pomocí tabletů. Protože stavím nové kolejiště v digitálu tak jsem potřeboval pouze radu nic víc. Asi jsem ale píchl jsem asi nechtíc do vosího hnízda - omlouvám se.
vemori
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 24 pro, 2020 11:21 pm

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod jipol57 » sob 09 led, 2021 7:12 pm

Nemáš se zač omlouvat, od toho jsou diskuze, aby se diskutovalo a zvážilo pro a proti, podle svých možností.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod HonzaM » ned 10 led, 2021 8:27 am

Často se se stane, že se ve vlákně třeba jako tady objeví dotaz na souvisící zařízení a bylo by velmi nepraktické odkazovat na jiné vlákno, v němž se ale občas také objevují odchylky od tématu podle nadpisu. Třeba tady přišla řeč na to v čem se liší z21 od DR5000 ve vztahu k ovládání točny. Měl by tedy tazatel přejít do vlákna o DR5000? Nebo o z21? Je tady přece možnost zadat do hledání požadovaný výraz a objeví se všechna vlákna kde se výraz vyskytuje. Vždy je potřeba zvažovat nakolik jde o vztah k původnímu tématu. V nynějším tématu kdy se tazatel ptá na ovládání točny mobilem ve vztahu k ovládání točny Multimausem má určitou logiku úvaha o výhodách a nevýhodách ovládání otočným ovladačem nebo mobilem, vůbec ale sem nepatřil příspěvek o ovladači OTO, navíc bez vysvětlení co to ovladač OTO je. Tím nechci říci že se v diskuzi nemá mluvit o tomto ovladači (který já považuji za hodný prezentace).
Nelze obecně zakazovat malou odchylku od tématu, jen je třeba zvážit, kdy by se sem příspěvek nehodil.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod daba12 » stř 13 led, 2021 3:02 pm

Ronoath píše:Zajímalo by mě, zda existuje jednoduché, funkční řešení, jak točnu Fleischmann či Roco či úplně jinou ovládat přes aplikaci z21. Slyšel jsem totiž, že dekodéry LDT již nejsou k dispozici :?:


LDT jde normálně objednat zde https://www.ldt-infocenter.com/shop/en/Decoder/Turntable-decoder/ Sám jsem ji tam kupoval.
Ovládat aplikací to jde. Bere se to jako výhybka. Stejně tak se to může ovládat tlačítky na panelu.
Dan
Z21, epocha VI, TT
daba12
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04 říj, 2018 1:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Digitáne ovládanie točny

Příspěvekod ondřej001 » stř 05 kvě, 2021 9:34 am

zdravím,
jenom pro upřesnění, když bych chtěl ovládat točnu Fleischmann 6152 s DR5000 a DR 5052, jsou nutné nějaké mechanické úpravy? a je v návodu jak a kde od izolovat koleje na vjezdu a výjezdu.
Dík
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků