Intellibox vs Digitrax

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod MiG » úte 19 bře, 2019 11:59 am

mikinko píše:- výstupy som pozeral, tak sú klasické DCC a LocoNet. Teda do koľají ide to isté DCC ako z IBX ? Alebo je tam iný formát ?

Digitrax nebo IBX nebo z Z21...
mikinko píše:- pozitívom je výkon - keď som pozeral, tak až 8A, čo by znamenalo, že nepotrebujem na koľajisku riešiť booster (IBX má len 3A a to je niekedy pri pár mašinách na hrane, ale 8A bude v pohode s rezervou - súčasne totiž jazdia maximálne 3-4 mašiny)

8A je spíš negativum. Abyste vypnul "zkrat" musíte v kterémkoliv místě kolejiště dosáhnout 8A. A když jen 7.5A, pálíte vše, co je v proudové cestě.

IBX basic by měl "umět" funkce až do 12, stejně i IB-com
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod HonzaM » čtv 21 bře, 2019 12:35 pm

Pokusím se odpovědět na některé otázky. Mám centrálu Digitrax DCS 200 8 A.
mikinko píše:2. Možnosť - Digitrax. Tu by som mal pár otázok :
- výstupy som pozeral, tak sú klasické DCC a LocoNet. Teda do koľají ide to isté DCC ako z IBX ? Alebo je tam iný formát ?

Formát se nikak neliší.
mikinko píše:- pozitívom je výkon - keď som pozeral, tak až 8A, čo by znamenalo, že nepotrebujem na koľajisku riešiť booster (IBX má len 3A a to je niekedy pri pár mašinách na hrane, ale 8A bude v pohode s rezervou - súčasne totiž jazdia maximálne 3-4 mašiny)

8 A verzi rozhodně nedoporučuji, stálo mě to zničená dvojkolí a poškozené podvozky. Stačí totiž aby součet odporů na cestě kolejového napájení byl tak velký, že poteče proud menší než 8A, takže proudová pojistka centrály nevypne, dovedete si ale určitě představít co udělá proud třeba 7 A se sběrači proudu z koleček v mašině. Rozhodně je lepší používat boostery s proudovou pojistkou třeba i na méně než 3A do vzájemně elektricky oddělených částí kolejiště.
mikinko píše:- aké je napájanie ? Mal som pocit, že je tam DC (usmernené). Teda výstup z trafa musím ešte usmerniť ?

Ne, napájecí napětí může být střídavé.
mikinko píše:- použitie komponentov - čo môžem v prípade digitraxu použiť :
- lokomotívy klasické DCC by nemal byť problém ?
- príslušenstvo - ovládanie vyhybiek máme dekodéry KUEHN - je možné bez problémov ovládať aj z Digitraxu (predpokladám cez výstup DCC do koľají)

Ano
mikinko píše:- je možné cez Loconet pripojiť priamo Daisy II - asi by nemal byť problém
- koľko funkcií je možné ovládať cez centrálu Digitrax a daisy II?

Na tohle nedokážu odpovědět, Daisy II v současné době nemám a ovladač. Centrála to dokáže, se Zdenovým ovladačem OTO i 27 funkcí.
mikinko píše:- Používame aj Roco myši cez konverter z Loconetu (od Uhlenbrocku). Je možné použiť aj pre Digitrax (tiež predpkladám, že by nemal byť problem, keďže je tam ten Loconet).

To jsem nezkoušel.
mikinko píše:- je možné ovládať Digitrax cez PC program TrainControler? Začínam sa síce hrabať v JMRI, ale to bude ešte na dlho kým niečo rozumné nenakonfigurujem ... A v TrainControlleri som ale Digitrax nenašiel ...

Samozřejmě to možné je, sám TrainController používám.
mikinko píše:- je možné ovládať z digitraxu aj dekodéry ND4 (MTB) ? Asi by tiež nemal byť cez DCC výstup (koľaje) problém ....

Ano, používám to na svých modulech.

Nezvažovali jste centrálu DR5000? K té lze použít jak Daisy II, tak Multimaus, navíc i Wifi, třeba WLANmaus.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod MiG » čtv 21 bře, 2019 12:49 pm

HonzaM píše:
mikinko píše:- aké je napájanie ? Mal som pocit, že je tam DC (usmernené). Teda výstup z trafa musím ešte usmerniť ?

Ne, napájecí napětí může být střídavé.

Podle toho, co je na stránkách Digitraxu k DCS240, tak mám velmi silný pocit, že přešli na stejnosměrné napájení.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm


Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod HonzaM » čtv 21 bře, 2019 6:30 pm

MiG píše:Podle toho, co je na stránkách Digitraxu k DCS240, tak mám velmi silný pocit, že přešli na stejnosměrné napájení.

Nevím proč ten “velmi silný pocit”, když je tam naprosto jasně a s vykřičníkem napsáno, že DCS240 akceptuje pouze stejnosměné napájecí napětí (na rozdíl od starších modelů, které bylo možné napájet střídavým napětím). Já jsem jasně napsal že píšu o DCS200, kterou mám.
Naposledy upravil HonzaM dne čtv 21 bře, 2019 8:16 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod HonzaM » čtv 21 bře, 2019 6:41 pm

mikinko píše:Honzo, díky za info. Zvažujem aj tú druhú centrálu, čo si napísal. Len sa v tom terazky začínam orientovať, lebo dlhé roky som to neriešil (fičali sme na IBX).
A inak, keď už sme pri tom, aký by si k IBX, alebo k tej 5000 (inak tá vyzerá fakt zaujímavo) odporučil booster .... tam mi stačí čo najlacnejší, ale spoľahlivý na klasické DCC do koľají ...

K DR5000 lze připojit v podstatě jakýkoli booster, má totiž několik možností připojení. Pokud jde o SPAX, sám jsem ho na klubových setkáních používal ve spojení s Digitraxem. DR5000 jsem v té době ještě neměl. K DR5000 se ovšem nejlépe hodí DR5033, který je o dost dražší, ale je včetně zdroje a v průmyslově vyrobené skříňce, není to jen holá deska jako SPAX.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod zdeno » pon 25 bře, 2019 7:57 am

Centrala DR5000 ma jednu obrovskou nevyhodu, potrebujes ku ni pocitac !!
Nema totiz vubec zadne nastavovaci prvky, krome emerg. stop.
Teda pokud mas problem s mistem, muze to byt dulezite pro rozhodovani !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Intellibox vs Digitrax

Příspěvekod HonzaM » pon 25 bře, 2019 10:45 am

zdeno píše:Centrala DR5000 ma jednu obrovskou nevyhodu, potrebujes ku ni pocitac !!
Nema totiz vubec zadne nastavovaci prvky, krome emerg. stop.
Teda pokud mas problem s mistem, muze to byt dulezite pro rozhodovani !!

To je hodně nepřesné a zavádějící tvrzení. Stolní počítač nebo notebook má skoro každý, hlavně ale ho nepotřebuješ k jejímu provozu. Můžeš ji klidně používat tak jak ji koupíš a počítač vůbec nepřipojovat, potřebuješ ho jen když potřebuješ udělat update (což ale není nutné, není to něco bez čeho by nefungovala). Když Ti ji podejce dodá už s nastaveným protokolem (to děláme), můžeš ji rovnou ovládat i mobilem a tabletem. Výhodou je, že ji k počítači můžeš připojit rovnou, aniž bys potřeboval dokupovat nějaké rozhraní, navíc software který si stáhneš zadarmo můžeš používat i k ovládání vlaků a příslušenství.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků