XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod fulda » pát 09 lis, 2018 8:11 pm

Pokud by někoho zajímal XpressNet rozpočovač (takzvaný XN box), který se dá eventuálně použít i pro LocoNet, tak jsem TADY dopsal českou část textu.
Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4846
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod jipol57 » sob 10 lis, 2018 10:24 am

Dík za pěkný návod na postup objednávky výroby desek. A soubory .BRD z EAGLU nepřijímají?
jipol57
 
Příspěvky: 1168
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod BohousP » sob 10 lis, 2018 12:08 pm

Fuldo, koukám, že po dlouhém čase, co jsme to dělali, to konečně publikuješ v použitelné formě.
*
Jipol57: Ze souboru *.brd lze Gerber soubory udělat několika kliky (resp. skoro jedním, pokud si ty další kliky uložíš do vlastního *.cam, což je vlastně jen dávkový soubor).
https://ok1kvk.cz/clanek/2008/pracujeme ... erber-dat/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod jipol57 » sob 10 lis, 2018 4:44 pm

BohousP píše:....

Díky moc.
jipol57
 
Příspěvky: 1168
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod fulda » sob 10 lis, 2018 5:26 pm

jipol57 píše:Dík za pěkný návod na postup objednávky výroby desek. A soubory .BRD z EAGLU nepřijímají?

Nevím, já je neposílám, protože jsou nejednoznačné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4846
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod Davca » sob 10 lis, 2018 6:14 pm

Zdravím
a děkuji Jindrovi za příspěvky. Pro potřeby našeho Klubu modelářů v Karviné jsem nedávno navrhl desky pro XN/LN boxy a nechal je vyrobit rovněž u ALLPCB. Tato první zakázka dopadla na výbornou. Chtěl jsem kusů deset, ale dorazilo dvanáct ve vynikající kvalitě. Pak se tedy nechaly vyrobit desky pro do modulů zabudovatelné XN/LN rozbočovače (inspirace u kolegů z polské Ratiboře) a stejně jako prvně, opět byly desky perfektní. Horší to bylo u třetí zakázky - ta se nelíbila "celňákům" na letišti v Mošnově a balíček mi zadrželi s tím, že chtěli podat vysvětlení, na co je těch objednaných padesát kusů desek (v balíčku jich nakonec bylo padesátšest) o rozměru 11 x 8 mm za 19 USD. Naštěstí stačilo naprintskrýnovat výpis z účtu a celní správě sdělit, že jde o desky pro montáž SMD součátek do modelů světelných návěstidel. Následující den byl balíček doma. Jestli se nepletu a Jindra to zmínil také, neměla by se cena zakázky přestřelit nad 25 USD. Pak se do 150 USD platí DPH a nad 150 USD i clo. K tomu ještě nutno připočíst docela vysoké celní polatky v případě, že celní řízení provede dopravce, což je v tomto případě DHL. Ale to si je dobré prostudovat na webu dopravce a Celní správy. :wink: Když vám "dražší" zásilku Celní správa nezadrží, máte holt "haluz". :)
Předminulý týden mi bez komplikací dorazily i univerzální desky pro naše karvinské odbočky Melč a Moravice s tím, že jejich krycí návěstidla a výměny budou řízeny pomocí mikrokontroléru Picaxe 40X2, ale to je již jiný příběh ... .

David
Davca
 
Příspěvky: 264
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: XpressNet rozbočovač (použitelný i pro LocoNet)

Příspěvekod BohousP » sob 10 lis, 2018 9:58 pm

Podmínkou pro dovoz bez dph a cla je kromě ceny do 22 eur také nekomerční použití. Proto větší počet destiček může vzbudit pozornost bdělých ochránců státní kasy.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 návštevníků