Ovladac Oto

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod rawen » stř 15 lis, 2023 2:47 pm

Díky za upřesnění - už je to nějaká doba.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod zdeno » stř 15 lis, 2023 3:08 pm

rawen píše:Anebo je zkus s jinou centrálou...
Já takhle komusi šoupnul pár nefunkčních Oto ovladačů jako dárek k jiným věcem, a on mi pak nadšeně psal, že normálně jedou.
Inu, je to zázračný kus hw... Radek

Mne zas postupne prichazeji Fredy a Fredi a protoze su SMD, tak to neopravujem. Ani to nepocitam.
Inu, je to zázračný kus hw...
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod HonzaM » stř 15 lis, 2023 6:30 pm

rawen píše:Anebo je zkus s jinou centrálou...
Já takhle komusi šoupnul pár nefunkčních Oto ovladačů jako dárek k jiným věcem, a on mi pak nadšeně psal, že normálně jedou.
Inu, je to zázračný kus hw...

Radek

S jakou centrálou nefungovaly (jak se porucha projevovala). A s jakou centrálou teď fungují?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod HonzaM » stř 15 lis, 2023 6:37 pm

zdeno píše:
rawen píše:Anebo je zkus s jinou centrálou...
Já takhle komusi šoupnul pár nefunkčních Oto ovladačů jako dárek k jiným věcem, a on mi pak nadšeně psal, že normálně jedou.
Inu, je to zázračný kus hw... Radek

Mne zas postupne prichazeji Fredy a Fredi a protoze su SMD, tak to neopravujem. Ani to nepocitam.
Inu, je to zázračný kus hw...

O jaké poruchy u FREDů jde? A u jakých centrál byly používány a jak k poruchám dochází? Vadí se Fredu a OTO co je na prinech 1 a 6, je třeba rozdíl při použití centrály třeba Digitrax, nebo třeba Uhlenbrocku u LocoNet T a LocoNet B? Nebo třeba použití RSCLD?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod zdeno » stř 15 lis, 2023 6:52 pm

HonzaM píše:
rawen píše:Anebo je zkus s jinou centrálou...

S jakou centrálou nefungovaly (jak se porucha projevovala). A s jakou centrálou teď fungují?

To neni chyba centraly nebo ovladace, ale sbernice X3, staci jeden spatny kabel a je to v kybli.
V naproste vetsine je to dynamicka chyba, teda promenna v case.
Pokud je tam hazard, tak proste ovladace ztraci adresu. A je uplne jedno, jaky je to typ nebo vyrobce.
Takze pokud vam ovladace ztraci adresu, treba zkontrolovat cely rozvod X3. Teda kazdy jeden kabel, spojku a LoconetBox.
---
Minule v Ziline se to stavalo hadam kazde 1/2 hodiny, ze ovladac ztratil adresu.
Ked som Vanovi daroval tester, tak potom doma testoval kabely a nasel 6 spatnych kabelu.
Ci se to zlepsilo mi nenapisal.
---
Vetsinou se Fredi a Fredy hřeji a zerou velke proudy.
Protoze na SMD uz nemam, oci, ruky, naradi a ani soucastky, tak to neopravujem.

clanek z roku 2007 o X3 :
https://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2007110009
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 15 lis, 2023 9:52 pm

Je mi to líto, ale X3 není žádné rozhraní - už jsem to tu psal jednou X3 bylo definováno mrtvou normou Zababova (a to přiznal i zdeno) pro sběrnici XpressNet od Lenze kde se převedl pětikolík DIN na RJ12 6/6 !!!

Kupodivu stejný konektor RJ12 6/6 používá rozvod Loconetu.

Takže se v tomto případě myslí Loconet a jeho vadný rozvod!!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod HonzaM » stř 15 lis, 2023 10:49 pm

Zdenek Valter píše:Je mi to líto, ale X3 není žádné rozhraní - už jsem to tu psal jednou X3 bylo definováno mrtvou normou Zababova (a to přiznal i zdeno) pro sběrnici XpressNet od Lenze kde se převedl pětikolík DIN na RJ12 6/6 !!!

Kupodivu stejný konektor RJ12 6/6 používá rozvod Loconetu.

Takže se v tomto případě myslí Loconet a jeho vadný rozvod!!!

Bude dobře pro rozvod LocoNetu na modulářských setkáních přestat používáte označení X3
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 15 lis, 2023 11:19 pm

HonzaM píše:
Zdenek Valter píše:Je mi to líto, ale X3 není žádné rozhraní - už jsem to tu psal jednou X3 bylo definováno mrtvou normou Zababova (a to přiznal i zdeno) pro sběrnici XpressNet od Lenze kde se převedl pětikolík DIN na RJ12 6/6 !!!

Kupodivu stejný konektor RJ12 6/6 používá rozvod Loconetu.

Takže se v tomto případě myslí Loconet a jeho vadný rozvod!!!

Bude dobře pro rozvod LocoNetu na modulářských setkáních přestat používáte označení X3


Honzo nikdo jiný než zdeno to označení X3 pro Loconet bohudíky nepoužívá!. Za mne je to používání nesmyslné zejména pro začátečníky zmateční.
Zejména proto, že je původní norma definována pro jiný typ sběrnice. a také proto, že ani pro původní účel - rozvod XpressNet - není používána.

Ale tohle bych zde již dále nerozebíral - vlákno je o ovladačích OTO.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod zdeno » čtv 16 lis, 2023 7:12 am

HonzaM píše:Bude dobře pro rozvod LocoNetu na modulářských setkáních přestat používáte označení X3

preco, ??
kazdy hned vi o co se jedna a je to jednoznacne, protoze existuje vic druhu sbernice Loconet.
Poprosim, plevelte si ine vlakno !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod HonzaM » čtv 16 lis, 2023 7:27 am

zdeno píše:
HonzaM píše:Bude dobře pro rozvod LocoNetu na modulářských setkáních přestat používát označení X3

preco, ??
kazdy hned vi o co se jedna a je to jednoznacne, protoze existuje vic druhu sbernice Loconet.
Poprosim, plevelte si ine vlakno !!

Co myslíš těmi více druhy? A co to je každý? Na zahraničních setkáních nikdo označení X3 nezná a každý tam ví že jde o LocoNet zavedený Digitraxem. Pokud jde plevelení vlákna, na to jsi odborník Ty. Jen prosím v něm nepiš že se mají OTO připojovat na X3, protože na trhu není žádná centrála která by takové označení měla.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod sidlo » čtv 16 lis, 2023 7:32 am

zdeno píše:clanek z roku 2007 o X3 :
https://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2007110009

Škoda, že v tom odkazovaném článku není schema zapojení těch diod (a také konektorů).
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod zdeno » čtv 16 lis, 2023 7:55 am

HonzaM píše:Jen prosím v něm nepiš že se mají OTO připojovat na X3, protože na trhu není žádná centrála která by takové označení měla.

Vsak taky nijaka centrala X3 nema, X3 se z ni stane zapojenim odporu 27 ohmu na pin 1 a 6.
---
Budem pouzivat nazev X3 a vy dvaja muzete pouzivat cokoliv jine. Je mi to tak nejak sumafuk.
Kdo chce cist moje clanky a prispevky, bude si na to muset zvyknout nebo je ignorovat.
---
Sidlo,
zapojeni je vazane na ten plosak, kterych se dalo vyrobit asi 100 ks a lze to tam pouzit.
Na jine plosaky je to dost tezke aplikovat. Navic, dnes se uz pouzivaji jine LoconetBoxy s vice zasuvkami RJ12.
Jedine, ze by dal nekdo vyrobit nove plosaky, kde by se to pripravilo.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod HonzaM » čtv 16 lis, 2023 8:47 am

zdeno píše:
HonzaM píše:Jen prosím v něm nepiš že se mají OTO připojovat na X3, protože na trhu není žádná centrála která by takové označení měla.

Vsak taky nijaka centrala X3 nema, X3 se z ni stane zapojenim odporu 27 ohmu na pin 1 a 6.
---
Budem pouzivat nazev X3 a vy dvaja muzete pouzivat cokoliv jine. Je mi to tak nejak sumafuk.
Kdo chce cist moje clanky a prispevky, bude si na to muset zvyknout nebo je ignorovat.

Samozřejmě, říkat tomu jak chceš. Na setkáních FREMO se samozřejmě pro rozvod LocoNetu zásadně používají desky RSCLD s těmi odpory 27 ohmů, ale o nějakém X3 tam nikdo neslyšel, to je česká specialita.
Naopak na českých modulových setkáních je běžné že se rozvod pro ovladače připojuje pŕímo k centrále.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 16 lis, 2023 8:53 am

zdeno píše:
HonzaM píše:Jen prosím v něm nepiš že se mají OTO připojovat na X3, protože na trhu není žádná centrála která by takové označení měla.

Vsak taky nijaka centrala X3 nema, X3 se z ni stane zapojenim odporu 27 ohmu na pin 1 a 6.


:-O

zdeno píše:Budem pouzivat nazev X3 a vy dvaja muzete pouzivat cokoliv jine. Je mi to tak nejak sumafuk.
Kdo chce cist moje clanky a prispevky, bude si na to muset zvyknout nebo je ignorovat.


Děkujeme za vysvětlení a přístup k nám ostaním, tento příspěvek si ukládám a až se budeš ohánět normami tak Ti ho připomenu!!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Ovladac Oto

Příspěvekod zdeno » čtv 16 lis, 2023 9:35 am

Valter je ignorovany, preto nereagujem na jeho prispevky !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků

cron