zvuk na kolejišti

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

zvuk na kolejišti

Příspěvekod Miloš_P » čtv 27 zář, 2018 8:53 am

Dovolím si otevřít nové téma, alespoň doufám, že nové, protože jsem na fóru nic podobného nedohledal.

Před cca půl rokem jsem přešel na digitál a s tím přišla i možnost provozu ozvučených lokomotiv. Zatím jsem ozvučil pouze dvě loko a to ty, které vozí manipuláky, posunují ve stanicích a kde si zkrátka ten zvuk užiju a je kvalitní (Bardotka a Kocour se zvuky od Jacka). Pokud se potkají ve stanici, tak je to z mého pohledu už docela slušný zvukový chaos.
Takže hledám odpověď na otázku, jak vůbec přistupovat k ozvučování, aby to ještě mělo smysl a nebyl to už jen hluk za drahé peníze.
Uvažuju třeba taky o staničních hlašeních nebo ozvučení přejezdu.
Zajímaly by mě vaše názory a přístupy. Díky :D.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: zvuk na kolejišti

Příspěvekod sidlo » čtv 27 zář, 2018 9:25 am

Na kolejišti může mít zapnutý zvuk jenom jedna lokomotiva. Jinak je v tom chaos.
Dávat zvuk jenom tam, kde to má smysl -- např. motory. Já jsem si je nechal dát ještě do stejnosměrných lokomotiv.
Střídavé lokomotivy a lokomotivy s pulzní regulací to nedávám. Je jedno zdali vrčí motůrek nebo imitace měniče.
Staniční hlášení momentálně neuvažuji.
Přejezdy bych rád ozvučil.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: zvuk na kolejišti

Příspěvekod JenikPluto » čtv 27 zář, 2018 2:40 pm

K ozvučení kolejiště sem nedávno fulda dával odkaz.
Jako N-kař zvuky v mašinkách nemám rád, podle mě to u takhle malých modelů vypadá a zní divně. Mám raději zvuky mašinek tak jak jsou.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: zvuk na kolejišti

Příspěvekod JendaTT » čtv 27 zář, 2018 3:45 pm

Mám také ozvučeny jen páry a motory, elektriky zatím vynechávám. Při provozu na kolejišti nechávám zvučet jednu, sem tam dvě loko. Děcka někdy jezdí i s více loko, ale pak už je ot chaos. Staniční hlášení a přejezd mám řešen pomocí takových těch levných MP3 modulů s SD kartou. Ale většinou to nepoužívám, jen když se chci "vytáhnout" před návštěvou. Protože po pár jízdách už to celkem otravuje. U lokomotiv mám hlasitost dost staženou, aby to také permanentně nerušilo.

Takže ano, zvuk je fajn, ale jen opravdu ve chvíli, kdy si ho chci užít. Při různých testovacích jízdách apod. ho nepoužívám.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků