předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod okoun » sob 22 zář, 2018 7:09 am

Dobrý den, rád bych zdigitalizoval staré kolejiště H0, mám ale jeden problém, který nevím jak řešit. Teď na analogu využívám funkce autostopu u návěstidel tedy úsek před každým transformátorem mám přerušen na jedné straně koleje do kterého pouštím či nepouštím napětí dle toho jestli návěstidlo dává červenou či zelenou, zpětný průjezd na návěstidlu řeším pomocí diody, která zajistí ignorování červené. Je otázkou jak toto řešit u digitálu? Kolej sice přerušit mohu a bude to fungovat, ale nebude mi fungovat ta dioda, která má zajistit průjezd z druhé strany na návěstidlu, nevíte jak se toto u digitálu řeší?

Díky
okoun
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21 zář, 2018 9:23 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod fulda » sob 22 zář, 2018 7:46 am

To je přirozená vlastnost ABC, funguje to stejně jako ta tvoje dioda. V jednom směru projíždí, v druhém zastavuje. Jen nezastavuje "na fleku", ale podle brzdné křivky.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod okoun » sob 22 zář, 2018 8:29 am

aha takže to musí zase být ale kompatibilní s lokomotivou, nebude to tak úplně lehoučké jak jsem myslel.

může mi někdo poradit jakého výrobce případně standard zvolit? nerad bych do něčeho investoval co bude mít nějaké problémy a nedostatky, díky
okoun
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21 zář, 2018 9:23 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod BohousP » sob 22 zář, 2018 10:12 am

okoun píše:aha takže to musí zase být ale kompatibilní s lokomotivou, nebude to tak úplně lehoučké jak jsem myslel.

může mi někdo poradit jakého výrobce případně standard zvolit? nerad bych do něčeho investoval co bude mít nějaké problémy a nedostatky, díky

Ani ne tak s lokomotivou, ale musí to umožnňovat dekodér v ní.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Sandy » sob 22 zář, 2018 10:35 am

BohousP píše:
okoun píše:aha takže to musí zase být ale kompatibilní s lokomotivou, nebude to tak úplně lehoučké jak jsem myslel.

může mi někdo poradit jakého výrobce případně standard zvolit? nerad bych do něčeho investoval co bude mít nějaké problémy a nedostatky, díky

Ani ne tak s lokomotivou, ale musí to umožnňovat dekodér v ní.

Například LENZ nebo ZIMO
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod fulda » sob 22 zář, 2018 1:22 pm

BohousP píše:
okoun píše:aha takže to musí zase být ale kompatibilní s lokomotivou, nebude to tak úplně lehoučké jak jsem myslel.

Ani ne tak s lokomotivou, ale musí to umožnňovat dekodér v ní.

... s výjimkou těch nejlevnějších snad ABC podporují všechny dekodéry.

okoun píše:může mi někdo poradit jakého výrobce případně standard zvolit? nerad bych do něčeho investoval co bude mít nějaké problémy a nedostatky, díky
Moc nemůže. Pokud se rozhodneš pro bezproblémové řešení, bude to Lenz, ale bude to celkem drahé. Na trhu je spoustu produktů, které nemají žádné certifikáty, dělají spoustu kompromisů, ale jsou levné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod okoun » sob 22 zář, 2018 2:07 pm

ok cena mi ani tak nevadí, jen abych právě nemusel něco předělávat časem a znovu investovat, klidně si připlatím... také budu spousta analogovejch storů předělávat tak to bych tkaé rád pořešil...
okoun
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21 zář, 2018 9:23 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod sidlo » sob 22 zář, 2018 2:17 pm

Předělat analog na digitál a zachovat funkčnost analogu? Kde je přidaná hodnota? Jaký to má smysl?
Není lepší si napřed digitál trochu prostudovat a potom to řešit nějakými elegantnějšími prostředky?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod okoun » sob 22 zář, 2018 3:49 pm

nevím nic o tom že bych psal o zachování analogu, jen píšu ohledně kompatibility. ohledně aktuálních analog mašin samozřejmě překopu na provoz s digi.
okoun
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21 zář, 2018 9:23 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod fulda » sob 22 zář, 2018 4:39 pm

Ano, to co chceš je použití analogových zvyklostí pro digitál. To je naprosto v pořádku a je to důvod, proč ABC vzniklo.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod okoun » sob 22 zář, 2018 5:05 pm

když koupím ten lenz set101 https://www.masinky.cz/produkt/5059-SET ... /index.htm je to prosím dobrá volba pro člověka co má první digitál?
okoun
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21 zář, 2018 9:23 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Edys » sob 22 zář, 2018 5:29 pm

okoun píše:může mi někdo poradit jakého výrobce případně standard zvolit? nerad bych do něčeho investoval co bude mít nějaké problémy a nedostatky, díky
Moc nemůže. Pokud se rozhodneš pro bezproblémové řešení, bude to Lenz, ale bude to celkem drahé. Na trhu je spoustu produktů, které nemají žádné certifikáty, dělají spoustu kompromisů, ale jsou levné.

No třeba DR5000 se kterou je naprostá většina lidí naprosto spokojená. Až na pár jednicu, z nichž někteří ji ani nemají ale podle nich je to ten nejhorší výrobek.

Vzhledem k tomu že DR5000 v sobě má všechny v současnosti používané protokoly tak s ní rozhodně nemůžeš prohloupit.

Zkušenosti s centrálou třeba zde https://sites.google.com/site/sidloweb/ ... voz-dr5000
Naposledy upravil Edys dne sob 22 zář, 2018 6:02 pm, celkově upraveno 1
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha


Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Brejla » sob 22 zář, 2018 6:03 pm

okoun píše:ok cena mi ani tak nevadí, jen abych právě nemusel něco předělávat časem a znovu investovat, klidně si připlatím... také budu spousta analogovejch storů předělávat tak to bych tkaé rád pořešil...


Pokud nemusíš koukat na korunu, běž jednoznačně do komponentů Lenz. Není to sice většinou úplně poslední výkřik techniky, ale je to dlouho evolučně vyvíjený a v současnosti asi nejspolehlivější systém. A má zajištěnou servisní podporu.
Hlavně se při rozhodování nenech ovlivnit názory některých "odborných" přispěvatelů tohoto fóra, kteří jsou přímými prodejci konkrétních značek nebo jsou na prodeji zainteresováni. Kdo to konkrétně je se dá docela dobře z příspěvků poznat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod okoun » sob 22 zář, 2018 7:52 pm

no a jak je to s lenz a češtinou? jsou alepoň české návody? co rozhodně chci je komunikace s pc a ovládání s PC...
okoun
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21 zář, 2018 9:23 am

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků