Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod hank61 » pon 17 zář, 2018 5:56 am

Kluci. Máte někdo zkušenost s kopírováním dat a nastavení uložených lokomotiv z jednoho zařízení na jiné? V mém případě z telefonu do nového tabletu. Nebo to musím všechno pracně nastavit znovu? Děkuji předem za info. Hezký den všem :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Miloš_P » pon 17 zář, 2018 6:40 am

Zvolit na první obrazovce "kolejiště" a potom "export". Nastavení je možno uložit do souboru (volba "sdílet") a ten pak načíst do jiného zařízení nebo poslat přímo přes WLAN, ale to jsem zatím nevyzkoušel. Načtení se dělá opět přes "kolejiště" a "+" vlevo dole. Nabídne se možnost načtení z SD karty.
Takhle to je v té aplikaci Z21 s černou ikonkou.

Edit: aplikace se řešila taky tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=26&t=11226
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod hank61 » pon 17 zář, 2018 7:19 am

Miloš_P píše:Zvolit na první obrazovce "kolejiště" a potom "export". Nastavení je možno uložit do souboru (volba "sdílet") a ten pak načíst do jiného zařízení nebo poslat přímo přes WLAN, ale to jsem zatím nevyzkoušel. Načtení se dělá opět přes "kolejiště" a "+" vlevo dole. Nabídne se možnost načtení z SD karty.
Takhle to je v té aplikaci Z21 s černou ikonkou.

Edit: aplikace se řešila taky tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=26&t=11226



Díky Miloši. Já mám nainstalovanou tu starší aplikaci Z21 mobile a zatím jsem byl v možnosti jakoéhokoliv exportu, nebo importu dat neúspěšný.... Je nutné přejít na novější verzi s černou ikonkou?
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Ronoath » pon 17 zář, 2018 7:33 am

Není to nutné. Řešil jsem to teď taky. Nejpohodlnější mi připadá zapnout na obou zařízení Bluetooth a spárovat je, vybrat odeslání databáze mailem a na druhém ji přijmout, importovat - a tady jsem se sekl: Musí se zadat jméno, a pak pod tím jménem v nabídce kolejiště ji vybrat.

Dokonce jde importovat ze staré aplikace do nové, ale opačně mi to hodilo chybu.

Takže doporučuji databázi tvořit ve staré aplikaci a být připraven, že jednou na moderních zařízeních bude podporována jen nová, do které ale jde importovat.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Miloš_P » pon 17 zář, 2018 8:04 am

hank61 píše:
Miloš_P píše:Zvolit na první obrazovce "kolejiště" a potom "export". Nastavení je možno uložit do souboru (volba "sdílet") a ten pak načíst do jiného zařízení nebo poslat přímo přes WLAN, ale to jsem zatím nevyzkoušel. Načtení se dělá opět přes "kolejiště" a "+" vlevo dole. Nabídne se možnost načtení z SD karty.
Takhle to je v té aplikaci Z21 s černou ikonkou.

Edit: aplikace se řešila taky tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=26&t=11226



Díky Miloši. Já mám nainstalovanou tu starší aplikaci Z21 mobile a zatím jsem byl v možnosti jakoéhokoliv exportu, nebo importu dat neúspěšný.... Je nutné přejít na novější verzi s černou ikonkou?


Úplně nutné to není, ale ta nová se mě teď zdá uživatelsky víc přátelská, možná i přehlednější a ten přenos dat byl podstatně jednodušší. Data ze staré aplikace jdou přenést do nové.
Tady je odkaz na jakýsi manuál ke staré aplikaci, který jsem někde vygooglil, když jsem to řešil.
http://masinky2003.wz.cz/pic_forum/Androd_Export_Import.pdf
Bohužel, některé nabídky se mě vůbec dle návodu nezobrazovaly, takže jsem nakonec přešel na černou ikonku :wink: .
Ta stará i nová aplikace nastavení ukladá na interní úložiště do složky rocoZ21-layouts. Přípona souboru je z21. Takhle se to tváří v mém tabletu, doufám, že je to tak i jinde.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod vemori » pon 18 led, 2021 5:25 pm

Chtěl jsem exportovat lokomotivu z jednoho tabletu do druhého. Export se mně pomoci "blutu" podařilo, ale nenašel jsem nikde funkci IMPORT - ví někdu kde to tam v databázi kolejových vozidel najdu?
vemori
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 24 pro, 2020 11:21 pm

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Miloš_P » úte 20 dub, 2021 12:10 pm

Po delší době jsem zase chtěl použít aplikaci Z21 a opět jsem narazil na problém importu dat. Nevím, jestli Roco provedlo nějaký update nebo se objevily skvrny na Slunci, ale import přes "Kolejiště/+/import s SD karty" opět nefungoval ... :twisted:
Způsobů, jak překopírovat data vybraného kolejiště do jiného zařízení je více. Přes "Kolejiště/Export/WLAN" nebo přes "Kolejiště/Export/Sdílet" poslat na email nebo jinou komunikační aplikaci (např. WhatsApp) apod. Data lze přes volbu "Kolejiště/Export/Sdílet" taky přímo uložit třeba na SD kartu.
Dříve mi import z SD karty fungoval, teď se objevuje hláška, že na SD kartě nebylo nalezeno žádné kolejiště. Při opakovaných pokusech jsem náhodou objevil, že pokud poklepu na uložený soubor kolejiště na SD kartě, tak se nabídne možnost jeho spuštění v aplikaci Z21. Pokud to potvrdím, provede se import do aplikace. Svojí logiku to má, ale při volbě importu s SD karty v aplikaci, když už se tam tato volba uživateli nabízí, bych očekával otevření okna s možností vybrání požadovaného souboru a ne chybovou hlášku... :twisted:

K tomu staršímu dotazu na export/import lokomotiv... Myslím, že jediná možnost je jít přes menu kolejiště a udělat export/import celého kolejiště (seznamu lokomotiv + layoutu). Jednotlivé lokomotivy zřejmě nejdou :( . Ale jak se říká, nikdy neříkej, že něco nejde, protože se určitě najde někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to... :D .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Miloš_P » úte 20 dub, 2021 12:17 pm

Možná by nebylo úplně od věci přesunout tohle vlákno do Software.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod JaroHo » úte 20 dub, 2021 5:37 pm

Důležité je, si správně popsat aktuální Layout :mrgreen: Na tom jsem se spálil já asi 2x. Dával jsem to postupně na asi 5 telefonů jak se obměňovaly a na zkoušku na tabletu, vše přes email do daného zařízení a naprosto v pohodě.
EPORT je jasný !
Import už tolik ne! Myslím, že nejdříve jsem udělal export na sd kartu v daném zařízení a pak když jsem dal import s SD karty tak tam se objeví cesta k uloženému layoutu(souboru mašin atd) a to je důležité, vidět kde se asi tak nachází ten uložený soubor samotnou aplikací.
pak už jen stačí otevřít email, přílohu hezky popsanou uložit do paměti nového zařízení, jeho vnitřní paměti!
Potom v aplikaci dát import z SD karty a pokud jste si z emailu soubor uložili na správnou pamět v zařízení, naleznete jej tam a odpinknete.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Miloš_P » úte 20 dub, 2021 6:40 pm

Přesně tohle byl důvod, proč jsem to potřeboval nahrát znova s SD karty :D .
Ten import z SD karty mi v aplikaci vůbec nejde udělat. Uložit na kartu jde, ale import zpět už ne. Nenabídne se mi možnost nastavení cesty, objeví se hláška, že tam žádné kolejiště není. Stejně se to chová v mobilu i tabletu. Dříve to fungovalo...
Ten přenos přes VLAN do jiného zařízení funguje perfektně.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod JaroHo » stř 21 dub, 2021 5:09 am

já nejdřív provedl export aby se tam udělala složka! Mám černou i šedo aplikaci a stahlou nedávno tu šedou.Musí to jít, dejte nejdřív export na kartu aby se cesta vytvořila a abych nekecal, podívám se do mobilu synka, ten tam ještě aplikaci nemá. Nahodím to tam a popíšu. Vše na xiaomi, předtím jsem zkoušel Leagoo M8 Pro. Tablet sencor element 10".
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Ronoath » stř 21 dub, 2021 7:57 am

Miloš_P: Zkus v cílovém zařízení exportovat kolejiště, a podívej se, do které složky se exportoval soubor. Pak ve zdrojovém zařízení exportuj kolejiště, soubor přenes do cílového zařízení, do složky, kde jsi na zkoušku exportoval kolejiště.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Miloš_P » stř 21 dub, 2021 11:30 am

Tak mně se při exportu otevře okno, kde si mohu vybrat, kam chci soubour kolejiště uložit. Nabízí se standardně interní úložiště a SD karta. Kam, případně do jaké složky to chci uložit, si musím zvolit sám, žádná složka se automaticky nikde nevytváří, ani nenabízí. Jak jsem psal dřív, když potom na uložený soubor poklepu, tak se spustí aplikace Z21 a nabídne import. To funguje. Těch možností přenosu je naštěstí více. Nefunguje mi to přes volbu import s SD v aplikaci, ale to už jsem psal. Možná se to chová na různých zařízeních různě.
Mám Xiaomi Redmi6A a tablet Lenovo TB-X103F a na obou se aplikace chová stejně.
Používám tu novější černou aplikaci.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Aplikace ROCO Z21 - kopírování dat

Příspěvekod Ronoath » čtv 22 dub, 2021 10:50 am

Aha, toho jsem si nevšiml, že používáš novější aplikaci. Já tu starší, a tam mi to funguje bez potíží.

Omlouvám se ze přehlédnutí.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků