Digitrax DZ126

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Digitrax DZ126

Příspěvekod JenikPluto » pon 06 srp, 2018 6:48 pm

Po lítých bojích nad kritickými tématy jedna záležitost odlehčující. :mrgreen:

Kdysi jsem na jednom fóru (zmiňovaném Fuldou v jiném vlákně) narazil na schéma zapojení dekodéru DZ125 od fy Digitrax (momentálně už tam myslím není, ale mám ho případně v záloze). Porovnáním schematu a relity vychází najevo, že na desce dekodéru není osazen jeden z tranzistorů. Zajímalo mě, jestli lze připájením příslušné součástky (zde NN-MOSFET FDG6303N, např. tento) vyrobit z dekodéru se dvěma funkčními výstupy dekodér s výstupy čtyřmi. Lze. Programové vybavení dekodérů je zřejmě univerzální (lokomotivních dekodérů Digitrax), po připájení mosfetu výstupy (na ploškách poblíž, viz fota) normálně fungují. Jen je zřejmě vhodné rozdělit hraniční možnou zátěž mezi všechny čtyři výstupy tak, aby maximum zůstalo na 500 mA pro všechny výstupy (vzhledem k tomu, že maximální odběry při normální instalaci do loko jsou v sumě kolem 30 mA, je to limit dostačující). Protože už jsem všechny DZ125 co mám měl instalované v lokomotivách, vyzkoušel jsem zmíněný postup na DZ126, kde funguje (zapojení obou je v podstatě shodné, takže i na DZ125 by to mělo jít).

Před instalací:
Obrázek

Po instalaci:
Obrázek

Sice tenhle typ dekodérů v našich končinách asi nebude z nejpočetnějších, ale třeba se to někomu bude hodit.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jacek a 8 návštevníků