DCC Plus Plus (Jirka_US)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC Plus Plus (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » ned 05 srp, 2018 8:07 pm

Zajimave ... a o montazi mych vyroku do nesouvisejiciho kontextu, natoz omluva, ani slovo. I proto nemam zajem si nechat bulikovat neco pres Skype.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: DCC Plus Plus (Jirka_US)

Příspěvekod fulda » pon 06 srp, 2018 5:57 am

fulda píše:
Jirka_US píše:Proto doporucuji prijit na prednasku a zhlednout cele predstaveni,
Již několikrát jsem napsal, že na tvou přednášku chci jít. Pokaždé jsi to zamluvil a nikdy jsi nenapsal, kdy a kde je.
I tentokrát ě prosím o nějaké bližší informace - kdy a kde je tvá přednáška, jak se registruji a jaký je program?

Chtěl bych touto cešstou poprosit všechny, kdo mi píšou vtipné poznámky o tom, že se přednáška koná 30. února a nebo že se koná na marzu, aby byli schovívaví k tomu, že jim neodpovídám. Na tomto fóru se do inboxu vejde jen 250 zpráv a tak se mi v tom trochu špatně orientuje, jak musím pokaždé všechno smazat a pak si mohu přečíst dalších 250.

Vím že je to další z otázek, na které Jirka nikdy neodpovídá a že je v tom zásadový a své zvyky nikdy nezmění.

Děkuji
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: DCC Plus Plus (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » pon 06 srp, 2018 7:49 am

Vetsine uz je asi jasne, jakym mechanismem (technologii) dela Jirka_US z oponenu blbce... Blbec jsem dost velky (coz je videt minimalne z me ucast v techno diskusich), ale z jineho duvodu. Ale fascinuje mne, jak kreativne dokaze zachazet "s fakty"; tady je ukazka:
viewtopic.php?f=6&t=11505&start=15#p240046
Jirka_US píše:Jen se ptam, protoze minule jsi se ptal kam se zasouva konektor LocoNetu do smartTV, coz jsem nejdrive povazoval za "kanadsky zertik" [...] ale jen do te doby nez jsi se vzapeti ptal na manual k smartTV.


Coz take byl. Narazka na to, ze zatimco napr. Z21 ma LocoNet v sobe primo, uzasna DCC++ nutne potrebuje dalsi HW a SW komponenty, aby se dala s LocoNetem a tim spise se SmartTV pouzit. Ovsem na nesmely dotaz, ze LocoNet packet asi negeneruje ta SmartTV Jirka_US odpovedel ... viz nize. Diskuse, jejiz prubeh nyni zcela prekroutil probihala takto (zajemci ji mohou projit nezkracenou pomoci odkazu): viewtopic.php?f=6&t=11447&p=237375&hilit=smarttv#p237377

Jirka_US píše: Proste si dalkovym ovladacem na smart TV prehodim vyhybku a tato zprava putuje po sbernici az k dekoderu

belgarat píše: Mame SmartTV. Jak se zprava generovana uvnitr SmartTV (?) dostane na sbernici LocoNet ? (prosim hlavne oprav misto, kde LocoNeti zprava vznika, myslim ze ve SmartTV to neni)

Jirka_US píše:To se musis zeptat u Samsungu, ja TV kvuli tobe rozebirat nebudu, jeste bych mohl prijit o zaruku...


Jak jednoduche by bylo odpovedet konkretne treba "ne, samozrejme klikam na web JMRI LocoNet serveru" (viz dale). Zpetne se domnivam, ze Jirka_US vyznam pochopil spravne, ale zamerne psal o vzniku TCP/IP packetu, k cemuz je asi opravdu povolany Samsung. Sice TCP/IP neni LocoNet zprava, ale to je "detail" pod rozlisovaci uroven "faktu". Nasledoval druhy navodny dotaz nize:

belgarat píše:Aha, nuze jak je tato televize (muzes prosim uvest typ , ze bych se pokusil vyhledat manual ci popis ?) pripojena ke sbernici LocoNet ? Neni-li pripojena primo, pres jaka zarizeni (a pomoci jake formy transportu a protokolu, vis-li) ten LocoNeti packet vyprovokuje ?


A hura - KONECNE vypadla informace:
Jirka_US píše:Radeji se podivej na LocoNet jako server, zapoj si to v rezimu simulator a uvidis.(myslim tim vztah klient a server)
http://jmri.sourceforge.net/help/en/htm ... rver.shtml


... cimz vymena na toto tema skoncila. Ja jsem byl spokojeny, ze zemekoule jeste nezpitomela tak, aby SmartTV mela LocoNet zasuvku. Co se tyce formy, namisto jednoduche odpovedi na navodnou otazku (ve smarttv loconet packet nevznika, ze ?) Jirka_US 2x udelal z tazatele hlupaka ... za coz si muzu sam, nebot na sarkasticky dotaz patri vtipna odpoved.

Ale ex post prekroutit konverzaci a umyslne delat z kolegu hnupy ... jako v postu viewtopic.php?f=6&t=11505&start=15#p240046 .. to je, pane kolego, nehoraznost. Mimochodem - zatim marne hledam tu SZ / e-mail se zdrojaky souvisejici s PanelPro, kterou jsi mi ... poslal ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků