Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod milan ferdián » stř 01 srp, 2018 2:59 pm

belgarat píše:
milan ferdián píše:Nadějné vlákno do off-topic :lol: :?: Milan


Proto je pojmenovane "JIRKA_US", aby se mu citlivejsi povahy vyhnuly ....

Tak to jej určitě admin rychle přesune ke mně :mrgreen: .To mám fakt radost.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Brejla » stř 01 srp, 2018 3:07 pm

milan ferdián píše:
belgarat píše:
milan ferdián píše:Nadějné vlákno do off-topic :lol: :?: Milan


Proto je pojmenovane "JIRKA_US", aby se mu citlivejsi povahy vyhnuly ....

Tak to jej určitě admin rychle přesune ke mně :mrgreen: .To mám fakt radost.Milan


A nebylo by jednodušší jednoho problematického _US jedince vyhostit někam do US.... :?:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod MiG » čtv 02 srp, 2018 9:02 pm

Ještě k tomuto...
Jirka_US píše: Spax je na tom o trochu lepe, ale ne o moc zvlaste ta MIGova verze pro 2A je opravdu v tomto smeru "vylepsena", tedy koupil si verzi, ktera ty ztraty zvetsuje

Jojo, na plným proudu 2A o 0.2V, to jest 1.8V (než 3A verze, která by měla na 2A jen 1.6V) na celej SPAX. Skutečně tragedie.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Jirka_US » pát 03 srp, 2018 5:09 am

MiG píše:
Jirka_US píše:
MiG píše:Pro mě, za mě. Takže více kol...
Tedy nevíte, čemu vadí, když poklesne napětí na kolejích z 15V na hodnotu blízkou 12V a že se dá v dekodérech nastavit kompenzace nejen poklesu napětí.

Jen tak pro připomenutí, zkuste se podívat, co píšete ve vláknu "Vícenásobná trakce".

Rikal jsem Vam, ze ma smysl debatovat, az si peclive prectete co jsem napsal,vyzkousite to a uvedete fakta.Tezko mohu nejak reagovat na Vasi fantazii bez jakychkoliv faktu.

Jistě, že nemá cenu debatovat, když nedokážete vysvětlit svá tvrzení ohledně nepřípustnosti změny napětí v kolejích.
Na dekodérech se dá nastavit kompenzace zátěže pomocí měření EMF/BEMF a tato kompenzuje i změny napětí.

Psal jsem vam, aby jste si pozorne precetl co jsem napsal, tedy jeste jednou to zopakuji: Tento razantni pokles napeti jiz ma znatelny vliv na rychlost lokomotiv (u dekoderu bez nastaveni absolutni reference napeti na kolejich) Takze pokud dovolite a pouziji Vasi terminologii, tak jsem uvadel, ze "rychlost nebude vyregulovana pokud ten dekoder nema kompenzaci zmeny napeti DCC". Vy uvadite priklad, kde ten dekoder (napr. Zimo CV=57 nebo ESU) kompenzaci ma, coz nebyl pripad, ktery jsem uvadel.Jen drobny detail, to ze dekoder ma kompenzaci zateze automaticky neznamena, ze ma i kompenzaci zmeny napeti DCC.
Na dekodérech lze zapnout EMF, které musí vyrovnat otáčky pro různá zatížení i různé změny napětí, jinak to není EMF.

Takze ma poznamka nebyla o tom jestli je to EMF nebo BEMF, ale o tom, ze ikdyz tam kompenzace vykyvu napeti neni, tak je EMF/BEMF (pokud se motor toci) stale pritomno.
Znáte nějakou tovární mašinu, která jede při 12V ss "jen" maximální modelovou rychlostí nebo dokonce pomaleji?
Ano bardotka TT od MTB...( s urcitou mirou rezervy).
Fakt nevyreguluje, když spadne napětí z 15V na 12V?
LaisDCC fakt nevyreguluje....
MiG píše:Z toho, že ses zapojil do výroby NanoX se nevykroutíš. :-)
A Jirka_US se kroutí, protože jinak neumí/neví.

Pardon, ale pokud si dobre pamatuji, tak jste to byl Vy kdo se "vykroutil" z me nabidky, abych Vam osobne predvedl zesilovac/DCC centralu s koncovym stupnem, ktera ma vodive ztraty typicky vice nez 50x (slovy PADESATKRAT) mensi nez NanoX od Paca.....A to same plati pro pana Brejlu, je celkem nepochopitelne, ze misto toho, aby se presvedcil na vlastni oci, kdyz jel okolo, a zjistil si fakta, tak tady popisuje virtualni realitu.....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » pát 03 srp, 2018 5:54 am

Jirka_US píše:Vy uvadite priklad, kde ten dekoder (napr. Zimo CV=57 nebo ESU) kompenzaci ma, coz nebyl pripad, ktery jsem uvadel.Jen drobny detail, to ze dekoder ma kompenzaci zateze automaticky neznamena, ze ma i kompenzaci zmeny napeti DCC.

Samozrejme je to jen naivni predstava, ale chci se zeptat. Dekoder s BEMF dostane pokyn "speed X", a tu se pak snazi drzet. Kdyz detektor meri otacky motorku podle indukce ... indukovany proud by mel zavistet v podstate jen na rychlosti otaceni (?). Jak tedy "spocita" kolik ma motorku pridat - bez zateze rychlost zavisi na efektivnim napeti (pri nezmenenem narizenem rychlostnim stupni), chybi mi nejaka "kalibrace" udavajici vztah mezi indukovanym proudem (nezavisle na napeti ?) a "bezzatezovym" chovanim (zavisle na napeti). Jak navic chudak dekoder pozna kdy poklesly otacky kvuliva zatezi, a kdy kvuli nizsimu efektivnimu napeti na DCC ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod sidlo » pát 03 srp, 2018 6:27 am

belgarat píše:indukovany proud by mel zavistet v podstate jen na rychlosti otaceni (?)

Správně. Dále počítejme že víme
1) jak dlouho trvá doba otáčení kotva motoru bez přiloženého napětí zdroje
2) indukované napětí na začátku časového úseku ~ otáčky 1
3) indukované napětí na konci časového úseku ~ otáčky 2
pokles otáček (2 - 1) potom znamená velikost zátěže.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod BohousP » pát 03 srp, 2018 6:29 am

Vzhledem k předešlým příspěvkům Jirky_US bych ohledně centrály NanoX napsal následující. Autorem centrály, která se začala vyvíjet víc než před 10 lety, je Paco Cañada. Dal k dispozici popis hw i firmware a podle něj ji postavilo několik stovek modelářů na celém světě. Další ji začali vyrábět na zakázku. Jen v ČR a SR nejméně 5 lidí. Většina bez nejmenší změny, nebo jen s drobnými úpravami.
Když jsem se v roce 2014 rozhodoval, zda kývnu na nabídku převzetí DIGI-CZ, měl jsem pro sebe navrženou novou verzi, změny byly v napájecí části (lineární stabilizátory nahraženy spínanými). Přidáno bylo několik filtrů a ochran. Byl jsem si vědom, že vyhodnocování odběru není vyřešeno optimálně, ale úprava by nebyla úplně jednoduchá, zejména proto, že procesor je již plně obsazen (nemá "volnou nožičku") a bylo by potřeba řešit i obvod potvrzování ("ack") při programování. Navíc samozřejmě i zásah do software. Vzhledem ke stovkám úspěšně pracujících instalací a určení k jednoduchému domácímu používání jsem tedy tuto část ponechal beze změny. Tedy odpor 0.5 ohmu zůstal.
Pokud jde o koncový stupeň, je zde (podobně jako ve stovkách jiných zapojení) použit obvod L6203. Je to plný H můstek se čtveřicí výkonových D-MOS tranzistorů na výstupu. Zbytek obvodu je kombinace C-MOS a bipolárních tranzistorů. Výhodou D-MOSů na výstupu je malý odpor v sepnutém stavu RDSon je 0.3ohmu. To je uvedeno ve všech popisech a datasheetech, je to neměnný parametr daný výrobní technologií. Samozřejmě, na konstantním odporu nebude konstantní úbytek, pokud se mění proud.
Zde došlo v předešlém dohadování z mé strany k chybě, já se bavil o tom, co jsem ovlivnit mohl (vnější odpor), Jirka_US počítal i ten interní odpor. Bohužel, tím že jsem na dovolené a čtu a píšu na mobilu, navíc mi tím teplem měkne mozek, přehlédl jsem tento podstatný rozdíl, za což se omlouvám.
Nicméně, nejsem ochoten číst zde nějaké útoky na mou osobu. Invektivy o nákladech a zisku jsou jen pomluvou. Klidně můžu zveřejnit celou kalkulaci. Nejsem autorem zapojení koncového obvodu ale i tak tvrdím, že pro dané určení je to vhodné. Myslím, že NanoX ve verzi 2017 je na ČS trhu nejlepší odvozenou verzí. Další verze ode mne však už nebude.
Mimochodem, doteď jsem vždy psal, že DIGI-CZ jsem odevzdal dál zejména kvůli nedostatku času. Ale pravdou je, že k rozhodnutí přispěli i notoričtí rýpalové a mudrci zde v diskuzi. A bylo jich víc, a někteří byli hodně sprostí, i v SZ. Mohou se realizovat jinde. Alespoň mám víc volného času.
Edit: V zájmu objektivity doporučuji: viewtopic.php?f=6&t=11505&p=239972#p239972
Naposledy upravil BohousP dne pát 03 srp, 2018 3:53 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod sidlo » pát 03 srp, 2018 6:46 am

Zveřejňovat kalkulaci je bezpředmětné. Ti co nejvíce cenu kritizují nikdy nic nevyrobili ani nikdy nic nevyrobí.
NanoX se pohybuje v segmentu zákazníků, kteří jsou velmi citliví na cenu. Cena NanoX byla od počátku velmi stlačená. Každé vylepšení cetrály logicky a nevyhnutelně vede ke zvýšení ceny.
Pryč jsou doby, kdy centrály z kamenných obchodů stály 10.000 Kč a více. Velcí výrobci, kteří vyrábějí centrály v řádu tisíců kusů ročně, dosahují tak významných ekonomických úspor z rozsahu, že se cenou začínají blížit ceně NanoX. Tím se ještě více zhoršuje prostor pro případná technologická vylepšení.
A co se týká komunikace na DF. Jsou tu lidé, kterých si vážím odborně, jsou tu lidé kterých si vážím lidsky, jsou tu lidé se kterými bych na pivo nešel. To je celkem normální. Nejhorší jsou ti, kteří si vlastní frustraci ze života vybíjejí v anonymních diskusích.
Bohouši, nenech si kazit radost ze života.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod fulda » pát 03 srp, 2018 7:06 am

Tak on jirka v rámci svého US jaksi zachoval se v odborných kruzích označuje jako: ať mu ta koza chcípne. Jirka je prostě z těch, kteří v životě nic nedokázali a přitom si myslí, že je to nespravedlivé a že se strašně snaží něco dokázat. Že všichni ostantní jsou zlí, když se vozí na svém úspěchu a jeho nikdo nemá rád.
Pokaždé mu dá hroznou práci najít nějaké téma, které může na cizí práci pomlouvat, pak vykřikne několik bojových hesel, na těch se snaží se chvíli vozit a když mu to nejde, tak uteče. Dříve byla jeho oblíbená hesla jako "moc velké napětí v kolejích při použití Roco 10764", dnes je to "moc malé napětí při použití NanoX". Prostě pořád něco.

Jirka je jako američani v šedesátých letech, kdy naprosto podlehli "kouzlu hezké krabičky". Zejména Japonci jim tehdy dováželi mizerné zboží v hezkých krabičkách, do kterých nebylo vidět a američani je kupovali. Dnes to mimochodem dělají číňani celému západnímu světu.

Podle mého názoru člověk, který se soustředí jen na negativní věci nestojí za pozornost. výsledky voleb bohužel říkají, že můj názor je menšinový.

Proto mohu jen nabídnout jiný citát: pošlete je do prde|e dřív, než vás naserou.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod MiG » pát 03 srp, 2018 9:13 am

belgarat píše:
Jirka_US píše:Vy uvadite priklad, kde ten dekoder (napr. Zimo CV=57 nebo ESU) kompenzaci ma, coz nebyl pripad, ktery jsem uvadel.Jen drobny detail, to ze dekoder ma kompenzaci zateze automaticky neznamena, ze ma i kompenzaci zmeny napeti DCC.

Samozrejme je to jen naivni predstava, ale chci se zeptat. Dekoder s BEMF dostane pokyn "speed X", a tu se pak snazi drzet. Kdyz detektor meri otacky motorku podle indukce ... indukovany proud by mel zavistet v podstate jen na rychlosti otaceni (?)

Indukované napětí závisí jen na rychlosti otáčení (pokud zanedbáme změny magnetického pole statoru). Indukovaný proud bude záviset ještě na odporu zátěže a odporu vinutí.
belgarat píše:. Jak tedy "spocita" kolik ma motorku pridat - bez zateze rychlost zavisi na efektivnim napeti (pri nezmenenem narizenem rychlostnim stupni), chybi mi nejaka "kalibrace" udavajici vztah mezi indukovanym proudem (nezavisle na napeti ?) a "bezzatezovym" chovanim (zavisle na napeti). Jak navic chudak dekoder pozna kdy poklesly otacky kvuliva zatezi, a kdy kvuli nizsimu efektivnimu napeti na DCC ?

Normálně to nepozná, protože měří jen a pouze napětí indukované v rotoru (které je přímo úměrné otáčkám).
Pozná to jen v případě příliš velkého napájecího napětí, kdy nebude schopen snížit plnění PWM aby udržel nižší otáčky při odlehčení nebo při příliš malém napájecím napětí, kdy nebude schopen zvýšit plnění PWM, aby udržel vyšší otáčky při zvýšené zátěži.

Mimochodem, já si pamatuji první použití EMF v regulaci ss motorků přenosných kazetových magnetofonů, kde tato vazba zcela přirozeně kompenzovala i změny dané vybitím baterií.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » pát 03 srp, 2018 9:25 am

MiG píše:Normálně to nepozná, protože měří jen a pouze napětí indukované v rotoru (které je přímo úměrné otáčkám).
...jen v případě příliš velkého napájecího napětí...nebo při příliš malém napájecím napětí

No a ted otazka za 20 bodu: Jak tedy funguje
Jirka_US píše:to ze dekoder ma kompenzaci zateze automaticky neznamena, ze ma i kompenzaci zmeny napeti DCC.

tzn. dekoder, ktery ma BEMF, ale "nekompenzuje zmeny napeti", kdyz "v malem rozsahu" poklesu dekoder vubec nepozna, ze se snizilo nominalni napeti ? Ony se vazne delaji dekodery, ktere meri napeti (na DCC!), a schvalne opravuji kompenzaci ... nejedna se treba o nechteny efekt podpory pro analogovy provoz (a tudiz spis chybu nez vlastnost) ?

Nebo se zas bavime o tom, ze -2V neni "velky rozsah" zatimco jini povazuji jakoukoliv odchylku od nominalu za poruchu ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » pát 03 srp, 2018 9:30 am

Jirka_US píše:.
Fakt nevyreguluje, když spadne napětí z 15V na 12V?
LaisDCC fakt nevyreguluje....


Ehm. OK, takze se bavime o tom, ze hodnoty poklesu, ktere jsme si vytkli jako hranicni pro NanoX (SPAX) neustoji cinsky levny pokus o dekoder LaisDCC. Je to tak spravne ? Pokud je to Tvuj protipriklad, usuzujes z toho, ze LaisDCC ma (treba) jinak reseny algoritmus BEMF na to, ze je (obecne) rozdil mezi kompenzaci napeti a kompenzaci zateze ?

(LaisDCC take pouzivam, ale prezbriojuji minimalne na Kuehna nebo ZIMO)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod MiG » pát 03 srp, 2018 9:44 am

Jirka_US píše:
MiG píše:
Jirka_US píše:Rikal jsem Vam, ze ma smysl debatovat, az si peclive prectete co jsem napsal,vyzkousite to a uvedete fakta.Tezko mohu nejak reagovat na Vasi fantazii bez jakychkoliv faktu.

Jistě, že nemá cenu debatovat, když nedokážete vysvětlit svá tvrzení ohledně nepřípustnosti změny napětí v kolejích.
Na dekodérech se dá nastavit kompenzace zátěže pomocí měření EMF/BEMF a tato kompenzuje i změny napětí.

Psal jsem vam, aby jste si pozorne precetl co jsem napsal, tedy jeste jednou to zopakuji: Tento razantni pokles napeti jiz ma znatelny vliv na rychlost lokomotiv (u dekoderu bez nastaveni absolutni reference napeti na kolejich) Takze pokud dovolite a pouziji Vasi terminologii, tak jsem uvadel, ze "rychlost nebude vyregulovana pokud ten dekoder nema kompenzaci zmeny napeti DCC". Vy uvadite priklad, kde ten dekoder (napr. Zimo CV=57 nebo ESU) kompenzaci ma, coz nebyl pripad, ktery jsem uvadel.Jen drobny detail, to ze dekoder ma kompenzaci zateze automaticky neznamena, ze ma i kompenzaci zmeny napeti DCC.

Až na to, že ten dekodér reguluje napětí rotoru, ať došlo k jeho změně čímkoliv.
Jirka_US píše:
Na dekodérech lze zapnout EMF, které musí vyrovnat otáčky pro různá zatížení i různé změny napětí, jinak to není EMF.

Takze ma poznamka nebyla o tom jestli je to EMF nebo BEMF, ale o tom, ze ikdyz tam kompenzace vykyvu napeti neni, tak je EMF/BEMF (pokud se motor toci) stale pritomno.

A o co se tedy hádáte, když je vám jasné, že jste si vykolíkoval záměrně jiné pole?
Jirka_US píše:
Znáte nějakou tovární mašinu, která jede při 12V ss "jen" maximální modelovou rychlostí nebo dokonce pomaleji?
Ano bardotka TT od MTB...( s urcitou mirou rezervy).

Co znamená "s určitou mírou rezervy"? Na 12V jede mírně pomaleji, než odpovídá maximální modelové rychlosti nebo že na 12V jede mírně rychleji, než odpovídá maximální modelové rychlosti? Kolik?
Jirka_US píše:
Fakt nevyreguluje, když spadne napětí z 15V na 12V?
LaisDCC fakt nevyreguluje....

A není to náhodou chyba LaisDCC? V jeho manuálu se o využití EMF píše.
A to by snad stačilo "jen" doplnit kousek programu, maximálně použít snad o pár centů dražší klon mikroprocesoru s větší pamětí.
Jirka_US píše:
MiG píše:Z toho, že ses zapojil do výroby NanoX se nevykroutíš. :-)
A Jirka_US se kroutí, protože jinak neumí/neví.

Pardon, ale pokud si dobre pamatuji, tak jste to byl Vy kdo se "vykroutil" z me nabidky, abych Vam osobne predvedl zesilovac/DCC centralu s koncovym stupnem, ktera ma vodive ztraty typicky vice nez 50x (slovy PADESATKRAT) mensi nez NanoX od Paca.....

Co si mám představit pod pojmem vodivé ztráty, od někoho, kdo zde bazíruje na slovíčkách je použití takového patvaru dosti nepochopitelné? K čemu je to dobré? Co na tom čudu uvidím? Proč bych se měl s vámi setkávat?
Já mám DCC zesilovač, který má asi dvakrát větší výkonovou ztrátu, než má NanoX a při tom se chová, jako ideální zdroj napětí. Heč!
V žádném případě to nepovažujte za nabídku k jeho prohlídce! Vám ode mne nikdy nepřijde, neb setkání s vámi nepovažiji pro sebe za přínosné.

Pro méně elektrotechnicky zdatné, ideální zdroj napětí je takový, který má konstantní velikost výstupního napětí v celém rozsahu proudů, na něž je konstruován.
:-)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod MiG » pát 03 srp, 2018 9:48 am

belgarat píše:
MiG píše:Normálně to nepozná, protože měří jen a pouze napětí indukované v rotoru (které je přímo úměrné otáčkám).
...jen v případě příliš velkého napájecího napětí...nebo při příliš malém napájecím napětí

No a ted otazka za 20 bodu: Jak tedy funguje

Teď nechápu otázku. Měl jsem pocit, že jsem to v podstatě napsal v nezkopírovaných částech té věty. :-)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » pát 03 srp, 2018 9:57 am

MiG píše:
belgarat píše:
MiG píše:Normálně to nepozná, protože měří jen a pouze napětí indukované v rotoru (které je přímo úměrné otáčkám).
...jen v případě příliš velkého napájecího napětí...nebo při příliš malém napájecím napětí

No a ted otazka za 20 bodu: Jak tedy funguje

Teď nechápu otázku. Měl jsem pocit, že jsem to v podstatě napsal v nezkopírovaných částech té věty. :-)

:) sorry ... proto otazka za 20 bodu. Reknu to jinank: podle Tveho vyjadreni, nevybehneme-li z rozsahu schopnosti dekoderu kompenzovat otacky, je to co tvrdi Jirka_US:
Jirka_US píše:to ze dekoder ma kompenzaci zateze automaticky neznamena, ze ma i kompenzaci zmeny napeti DCC.

nesmysl ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků