Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod marfal1905 » sob 16 čer, 2018 12:55 pm

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s DCC prvky od PeLiho /Digitálne vláčiky/? Řeším dva problémy s moduly na řízení železničního přejezdu a na osvětlení krajiny:

1) ani jeden modul si nerozumí s centrálou Daisy II, přestože tato zatím s jinými komponenty problém neměla (na Roco moduly reagují). První zádrhel byl již při pokusu o konfiguraci (říkal jsem si, že by to mohlo být třeba vysokými CV, i když Uhlenbrock tvrdí, že ty by Daisy měla zvládat), nicméně po nakonfigurování na Rocu se moduly bohužel nedají přes Daisy ani ovládat.

2) s železničním přejezdem mám bohužel ještě druhý problém - po nakonfigurování (Roco) manuálně pracuje, ale při automatickém provozu na DCC (přes spínací kontakty) bohužel dojde k reakci pouze na prostřední kontakt (tedy ten, umístěný již přímo v přejezdu), kdy se přejezd spustí a po chvíli uvede zpět do klidového stavu. Reakce na krajní kontakty, které by naopak měly přejezd spouštět, je nulová.

Vím, že autor je tady na fóru aktivní, tak třeba dostanu nějaké ponaučení ;-)

Díky
marfal1905
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 11 lis, 2015 8:04 pm

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Ferda » sob 16 čer, 2018 3:43 pm

Neznám ani jedno z těchto zařízení, ale Daisy II je myslím LocoNet.
Pak je asi celkem logické, že ExpresNet moduly s ní budou komunikovat jen těžko.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod PeLi » ned 17 čer, 2018 8:49 am

1 - Moduly sa dajú programovať aj cez "vysoké CV". Nepoznám Daisy, ale musí sa to dať naprogramovať na programovacej koľaji. No neviem sa k tomu vyjadriť, musel by som to vidieť.
2 - Krajné kontakty sú v určitých prípadoch deaktivované, aby mohol vlak prejsť cez úsek bez opätovného spustenia výstrahy. Ale nevylučujem aj to, že môže byť problém v elektronike.


Oba moduly odporúčam resetnúť do výrobných nastavení a začať s programovaním odznova na programovacej koľaji (nie cez POM). Adresu odporúčam nastaviť podľa zjednodušeného postupu! Porípade nastaviť adresu manuálne:
Přílohy
AdrPr.png
AdrPr.png (1.46 KiB) Zobrazeno 5469 krát
Uživatelský avatar
PeLi
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte 04 úno, 2014 6:46 pm

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod marfal1905 » sob 18 srp, 2018 2:23 pm

Tak jsem se po dlouhé době dostal opět k hraní s elektronikou. Že je Daisy Loconet je samozřejmě pravda, ale souvislost tedy nevidím, myslel jsem, že sběrnice slouží primárně k ohlasům (?).

Takže dekodér osvětlení jsem resetnul, naprogramoval v nastavení prg. koleje a vše bez problémů funguje jak na Rocu, tak na Daisy.

S dekodérem přejezdu jsem již tak úspěšný nebyl. Pokus o programování na Daisy končil chybou. Na manuální ovládání (tlačítko) fungoval v pořádku, na sepnutí kontaktem (testováno na stole) se rozblikal na krajní kontakt (ale jen na jeden - takhle tomu bylo asi hned od začátku, pravděpodobně jsem hned v prvním případě zaměnil krajní a středový kontakt) a po vteřině dvou se centrála po zkratu vypnula. Po přepojení na Roco (čistě jen dekodér + repro) se z dekodéru zakouřilo a tím mám asi hotovo... :cry:

Každopádně, důležité je, že PeLi ho věci fungují i s Daisy / Uhlenbrockem. Třeba se info někomu hodí.

A přejezd abych asi hledal dál, první varianta s přejezdem od Al chladiče také neklapla, přejezd sice spínal jak měl, ale vždy jen v jednom směru... :?
marfal1905
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 11 lis, 2015 8:04 pm

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod workous » sob 18 srp, 2018 5:44 pm

co Es Pečky tam to chodí na obě strany :) nebo zkus modul Arduino pokud jsi programatorsky zdatný v podstatě jsou tam čtyři čidla a doprogramovat logiku obvodu na míru tvému projektu.....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod HO Dušan » pát 24 črc, 2020 9:59 am

EDIT:Z důvodu upozornění jednoho člena na tzv. "DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ" jsem byl donucen mé některé příspěvky, aby jsem neměl další problémy, smazat. Postupně je ale budu editovat.

Pozn: Mé příspěvky a jejich obsah jsou volně šiřitelné a myslím si, že když zde někdo něco zveřejní, tak ať je to dále volně šiřitelné a nám všem modelářům to pomáhá.
Naposledy upravil HO Dušan dne sob 17 dub, 2021 12:07 pm, celkově upraveno 2
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 pro, 2020 11:40 am

Pánové, prosím o radu. Mám PeLi modul přejezdu a zatím mi v pohodě fungoval přes tlačítko na blikače výstražníků. Nyní jsem chtěl konečně na kolejišti osadit i mechanické závory se servem a problém. Nejde mi taky upravovat CVčka. Potřebuji nastavit věci kolem serva a ani žádná moje centrála ten modul prostě nevidí - ani TCS a ani ESU - obě hlásí chybu při čtení nebo programování jakéhokoliv CV tohoto modulu na programovací koleji. A to jak v nízkých CV nebo od CV čísla 500 nahoru. Ani příkaz resetu na tovární nastavení se nedaří. Dělám něco špatně? Nebo je chyba v dekodéru? Prostě modul nechce žádná z DCC centrál "vidět". JMRI k tomu zapotřebí jistě není, alespoň nic se nikde nepíše o nutnosti použití JMRI nebo centrály od nějakého konkrétního výrobce. Ani v návodu modulu od PeLi a ani na stránkách jeho prodejců. E-mail na výrobce PeLi nikde není a na nějakém dalším foru se kvůli tomu fakt registrovat nebudu. A to to PeLi přitom zatím vypadalo na dost dobrý výrobek od seriozního výrobce... Jsem dost na...ej, protože jsem s tím zabil několik večerů úplně zbytečně. Nakonec jsem si pro jistotu radši objednal modul přejezdu ze Sezemic, nicméně to PeLi nechci zatím jako zbytečný krám vracet do IT vlaky, kde jsem to kupoval...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Gulda » pát 18 pro, 2020 5:39 pm

Já mám přejezd PELI v kolejišti a funguje v pohodě. Programoval jsem ho přes JMRI a centrálu DCC doma, optosenzory od Němečka(napájím je zvlášt zdrojem 12V). Multimausem jsem to naprogramovat nezvládl. Pochopitelně se to povedlo až na několikátý pokus ale nakonec to dopadlo.
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Gulda » pát 18 pro, 2020 5:44 pm

Mail na peli ho mám, ale když je to GDPR, tak jen pátrejte, třeba na PeLi ho stránkách.
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 pro, 2020 8:17 pm

Gulda píše:Mail na peli ho mám, ale když je to GDPR, tak jen pátrejte, třeba na PeLi ho stránkách.


Pátrat nebudu, jde mi o řešení. Když není, pošlu to prodejci zpět jako reklamaci... 8) Čas je příliš drahá deviza, na to časem přijdete taky.

Pozn: Tak díky jednomu kolegovi už mám na PeLi telefon. Zkusím jim zavolat. Díky moc Míro!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod horak » pát 18 pro, 2020 10:44 pm

Petr Zatrepalek píše:.... E-mail na výrobce PeLi nikde není a na nějakém dalším foru se kvůli tomu fakt registrovat nebudu. A to to PeLi přitom zatím vypadalo na dost dobrý výrobek od seriozního výrobce... Jsem dost na...ej, ....


Staci kontaktovat PeLi-ho cez SZ / mail - vid treti prispevok z hora... :mrgreen:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 19 pro, 2020 10:13 am

Mluvil jsem dnes ráno s výrobcem. Z konzultace vyplynulo, že dekodér (modul přejezdu) neumí číst CV, programování ale nakonec přeci jen funguje! A to jak na nízkých adresách, tak na těch velkých. Jádro problému je v tom, že pro programování CV přes centrálu MUSÍTE mít připojené k modulu i servo, a to hlavně musí být kvalitní. Jinak to neprogramuje a hlásí chybu. Ze čtyř čínských serv mi správně funguje jedno, ostatní mi centrála "nevidí" a vyhodnocuje chybu v přenosu dat. V tom je celý zakopaný pes. Resume - připojte servo a programujte. Když to nevyjde, vyměňte servo a pokračujte dokud se nějaké další servo s centrálou a modulem nepropojí.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod Gulda » pát 25 pro, 2020 9:42 pm

Já používám serva od DCC doma a na přejezdu PELI fungovalo hned první a funguje dodnes.
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Železniční přejezd & modul osvětlení krajiny - PeLi

Příspěvekod HO Dušan » sob 02 led, 2021 11:11 pm

.
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků