DCC ROCO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC ROCO

Příspěvekod Somja » čtv 02 pro, 2010 9:56 am

Dobrý den všem,

Jsem úplný nováček v oblasti DCC a našel jsem Roco set za relativně přijatelnou cenu 2690 Kč.

http://www.modely.biz/akcni-nabidky/set-dcc-roco/

Má tato sada všechno (když nepočítám dekodéry v mašinách) co potřebuji, abych rozjel DCC na svém kolejišti? Má tento set nějaké nedostatky oproti jiným běžně prodávaným sadám? Předem díky za odpověď...
Somja
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02 pro, 2010 9:50 am

Re: DCC ROCO

Příspěvekod JeeL » čtv 02 pro, 2010 10:10 am

Ano obsahuje vsetko, okrem lok. dekoderu
Ján Lipták, HO - ČSD-IV. Ep. zatiaľ v štádiu plánovania, DCC HomeMade
JeeL
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 16 říj, 2007 8:37 am
Bydliště: Bratislava

Re: DCC ROCO

Příspěvekod TTJozsi » čtv 02 pro, 2010 5:49 pm

Na aukru to máš za 1990Kč !!!!
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Re: DCC ROCO

Příspěvekod Somja » pát 03 pro, 2010 3:12 pm

Díky za odpovědi...

Měl bych ale ještě jeden docela začátečnický dotaz, který je mimo téma...Je mi jasné, že teoreticky pro DCC stačí pouze dva dráty ke kolejím a nemusí být nikde koleje přerušeny..Někde jsem ale také četl názor, že je dobré dělat přípojky z cetrály ke kolejím cca každý metr-dva kolejí, a to kvůli tomu, že se se zvyšující vzdáleností od zdroje zeslabuje signál.

Můj dotaz zní:
Je nutné v takovém případě vytvářet izolované úseky? Pro každou přípojku jeden úsek?

Snažil jsem se hledat zde na diskuzi, ale bohužel jsem nic nenašel, proto budu rád, když mi někdo odpoví nebo jen někam odkáže. Díky.
Somja
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02 pro, 2010 9:50 am

Re: DCC ROCO

Příspěvekod mlha » pát 03 pro, 2010 3:36 pm

Ne,není to nutné
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: DCC ROCO

Příspěvekod Jojo » pát 03 pro, 2010 5:32 pm

Izolované useky sa robia pre detektory obsadenia, pri ovladaní cez PC,aby program vedel kde sa loko nachadza. Ak planuješ nikedy ovladanie cez PC treba na to mysliet. :D :o
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: DCC ROCO

Příspěvekod Somja » pát 03 pro, 2010 5:54 pm

Na tomhle kolejišti PC určitě neplánuju. Jde převážně o jednokolejnou trať s jednou čtyřkolejnou stanicí a jednokolejnou vedlejší trať s koncovou zastávkou - nějakých +/- 2m čtverečný a bez skrytého nádraží. To se myslím ani PC nevyplatí. Vlastně jsem hodně uvažoval i o digitálu, ale myslím, že do něj zainvestovat škoda není - a to i do budoucna...Pokud PC, tak až někdy v budoucnu, až nebudu vědět, co s jednou volnou místností :-)

Každopádně díky za odpovědi
Somja
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02 pro, 2010 9:50 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků