Proč nemám rád LocoNet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 2:04 pm

zdeno píše:
fulda píše:Bohužel se dá postupovat jen reverzně, tedy tak, že se podíváš, jak to to které konkrétní zařízení dělá. A když to zjistíš, tak se nemůžeš spolehnout na to, že to jiné nedělá jinak. Viz zdejší komentáře "no jo uhlenbrock*, ten si jde svou cestou a s tím mi nekamarádíme"

Je to tak a opravdu s tim my uzivatele nic neudelame. Pokud mas nejaky napad, tak se o nej podel ;-)

Mohu například popsat, jak jsem vyřešil situaci, kdy se mi nelíbilo, že Roco MM špatně interpretuje funkce F13+ na cenrále NanoX.
Prostě jsem si připravil podklady co dělají špatně, přidal jsem odkaz na normu a poslal jsem to na Roco technickou podporu.
Oni se mi omluvili a slíbili v další verzi nápravu. Bylo to celkem nedávno, na nápravu je trochu brzo.

Třeba by stačilo, aby hackers komunita, která byla svého času celkem respektovaná, tak neodpovídala na všechno "to nepotřebuješ", "o to nikdo nestojí" nebo "to je na modulech zakázané" a místo toho začala tvořit jednoznačný předpis, který by mohl být konkrétnější a mohl by doplnit díry v "personal edition". Takhle stojíte a koukáte jako ovce.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » sob 09 čer, 2018 2:18 pm

fulda píše:Takhle stojíte a koukáte jako ovce.

Mozna to nekdo dela a nejsou ovce, ale nikoho to nezajima zase v Digitraxu. Ono zalezi na tom, na jakeho blba natrefis.
Ono amici nejsou moc ustretovy vuci navrhum druhych a asi proto je ma Uhlenbrock na haku a dela si to po svem. ;-)
Jako navrh dobre, ale mam dojem, ze nepouzitelne. Dokonce i JMRI uz neni co byvalo, je tam spoustu individualistu.
---
Neco podobne jsem zazil u nas v Ziline, kde je takova blbost, ze svetelno-rizeny prechod pro chodce je pred krizovatkou a hned za krizovatkou je obycejny prechod bez signalizace.
My domaci to pozname, ale cizi predpoklada, ze semafory plati pro celou krizovatku a potom se strasne divi !!
Kdyz jsem na to upozornil, co myslis, jake odpovedi se mi dostalo ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 2:25 pm

JenikPluto píše:Cili bych si tipnul, ze na OPC_SW_STATE reaguje OPC_LONG_ACK a pak vysila OPC_SW_REP.
Bohužel centrála co mám doma se tak nechová, posílá jen ten OPC_LONG_ACK. To je právě ten problém - každej si to chápe jak chce a nedá se na nic spolehnout.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 2:30 pm

Jirka_US píše:... coz MM nedela, jak jsme se presvedcili a pokud ty vyhybku nekdo u XpressNetu prehodil, kdyz nebyl ovladac pripojen k XpressNetu, tak na rozdil od LocoNetu ten ovladac XpressNetu zmenu nezaznamena...
Je to pravda, proto všichni uživatelé MM používají tajnou magii, kterou ti nikdo z nich nesmí prozradit a ta magie jim umožňuje, že se jim po připojení na MM vždy zobrazí ta správná poloha.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » sob 09 čer, 2018 2:35 pm

fulda píše:
JenikPluto píše:Cili bych si tipnul, ze na OPC_SW_STATE reaguje OPC_LONG_ACK a pak vysila OPC_SW_REP.
Bohužel centrála co mám doma se tak nechová, posílá jen ten OPC_LONG_ACK. To je právě ten problém - každej si to chápe jak chce a nedá se na nic spolehnout.

Asi je problem v tvem jednostrannem a zaujatem pohledu, proste ten paket BC nepouzivej a je vymalovane.
Pokud posles prikaz B0 vyhybke, co je na rovno, aby se postavila do rovna, tak se z toho urcite nezblazni. ;-)
Nasledne ti posle paket B1 o prestaveni aj ked k nijakemu nedoslo.
Delas z toho zbytecnou vedu.
---
Vsak ovladani DCC prislusenstvi je naprosto to same a nikomu to nevadi.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 2:36 pm

zdeno píše:Ono zalezi na tom, na jakeho blba natrefis.
No, o tom mi něco povídej!
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 2:39 pm

zdeno píše:Asi je problem v tvem jednostrannem a zaujatem pohledu, proste ten paket BC nepouzivej a je vymalovane.
Je to pravda, rozhodl jsem se tak stejně. Ten příkaz nepoužívám a nepoužívám tedy ani celý digitrax.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » sob 09 čer, 2018 2:44 pm

fulda píše:
zdeno píše:Asi je problem v tvem jednostrannem a zaujatem pohledu, proste ten paket BC nepouzivej a je vymalovane.
Je to pravda, rozhodl jsem se tak stejně. Ten příkaz nepoužívám a nepoužívám tedy ani celý digitrax.

To bude nejlepsi ;-)
vsak asi tusis proc to pisem, radsi se venuj Roco, tam su tvoje znalosti znacne.
ten Loconet je aj tak kysely ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » sob 09 čer, 2018 3:17 pm

fulda píše:
Jirka_US píše:... coz MM nedela, jak jsme se presvedcili a pokud ty vyhybku nekdo u XpressNetu prehodil, kdyz nebyl ovladac pripojen k XpressNetu, tak na rozdil od LocoNetu ten ovladac XpressNetu zmenu nezaznamena...
Je to pravda, proto všichni uživatelé MM používají tajnou magii, kterou ti nikdo z nich nesmí prozradit a ta magie jim umožňuje, že se jim po připojení na MM vždy zobrazí ta správná poloha.

Tradicne reagujes na neco jineho nez jsem psal....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » sob 09 čer, 2018 6:23 pm

zdeno píše:
fulda píše:
JenikPluto píše:Cili bych si tipnul, ze na OPC_SW_STATE reaguje OPC_LONG_ACK a pak vysila OPC_SW_REP.
Bohužel centrála co mám doma se tak nechová, posílá jen ten OPC_LONG_ACK. To je právě ten problém - každej si to chápe jak chce a nedá se na nic spolehnout.

Asi je problem v tvem jednostrannem a zaujatem pohledu, proste ten paket BC nepouzivej a je vymalovane.
Pokud posles prikaz B0 vyhybke, co je na rovno, aby se postavila do rovna, tak se z toho urcite nezblazni. ;-)
Nasledne ti posle paket B1 o prestaveni aj ked k nijakemu nedoslo.
Delas z toho zbytecnou vedu.
---
Vsak ovladani DCC prislusenstvi je naprosto to same a nikomu to nevadi.


tak fajn ... packet ze pseudo-specifikace se vlastne nepouziva, kdyz se neuskutecni zmena, dostanu informaci o poloze. To je SUPER vyborne zpracovana a konzistentni technologie :))))) A komunita, misto toho, aby k bordelu DigiTraxu vymyslela a pridala rozsireni, ktere je konzistentni (a ktere by nakonec pod tlakem a po nejake zacal pouzivat i Digitrax, resp. by udelal "neco sveho") pridava dalsi bordel :)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 6:34 pm

Jirka_US píše:Tradicne reagujes na neco jineho nez jsem psal....
Už jsem v tom dobrej viď? Hádej kde jsem se to naučil?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » ned 10 čer, 2018 6:12 am

belgarat píše:tak fajn ... packet ze pseudo-specifikace se vlastne nepouziva, kdyz se neuskutecni zmena, dostanu informaci o poloze. To je SUPER vyborne zpracovana a konzistentni technologie :))))) A komunita, misto toho, aby k bordelu DigiTraxu vymyslela a pridala rozsireni, ktere je konzistentni (a ktere by nakonec pod tlakem a po nejake zacal pouzivat i Digitrax, resp. by udelal "neco sveho") pridava dalsi bordel :)

ty si fakt programator na baterky, ty problemy neresis, ale vyhybas se jim, teda z tebe musi mit kolegove radost !!
---
Jak vlastne programujes ??
Pochybujem, ze vsude je vsechno dodavane na stribrnem podnose a vlastne nemusis nic delat jen lepit kody, vsak to je jedine, co umite dobre. Bez knihoven si ani neprdnete.
Proste si pseudoprogramator, greenhorn, nemodelar a jen pindas nesmysly.
---
Kdo to umi, ten to dela, kdo to neumi, ten hleda duvody, proc to nejde.
Timto s tebou fakt koncim, protoze si omezeny a tupy, protoze nedokazes videt veci z jinych pohledu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Brejla » ned 10 čer, 2018 6:34 am

zdeno píše:
belgarat píše:tak fajn ... packet ze pseudo-specifikace se vlastne nepouziva, kdyz se neuskutecni zmena, dostanu informaci o poloze. To je SUPER vyborne zpracovana a konzistentni technologie :))))) A komunita, misto toho, aby k bordelu DigiTraxu vymyslela a pridala rozsireni, ktere je konzistentni (a ktere by nakonec pod tlakem a po nejake zacal pouzivat i Digitrax, resp. by udelal "neco sveho") pridava dalsi bordel :)

ty si fakt programator na baterky, ty problemy neresis, ale vyhybas se jim, teda z tebe musi mit kolegove radost !!
---
Jak vlastne programujes ??
Pochybujem, ze vsude je vsechno dodavane na stribrnem podnose a vlastne nemusis nic delat jen lepit kody, vsak to je jedine, co umite dobre. Bez knihoven si ani neprdnete.
Proste si pseudoprogramator, greenhorn, nemodelar a jen pindas nesmysly.
---
Kdo to umi, ten to dela, kdo to neumi, ten hleda duvody, proc to nejde.
Timto s tebou fakt koncim, protoze si omezeny a tupy, protoze nedokazes videt veci z jinych pohledu.


Takhle arogantních ..... se na povrchu zemském naštěstí moc nevyskytuje. Hlavně si zase nezapomeň poplakat, jak tě nikdo nemá rád a neuznává tvoji genialitu :!:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » ned 10 čer, 2018 7:32 am

Brejla píše:ích ..... se na povrchu zemském naštěstí moc nevyskytuje. Hlavně si zase nezapomeň poplakat, jak tě nikdo nemá rád a neuznává tvoji genialitu :!:

no tak to mne asi trapi asi tak jako tebe globalni oteplovani, pardon zmena ;-)
---
Kdo to umi, ten to dela, kdo to neumi, ten hleda duvody, proc to nejde.


dodatek:
napriklad norma DCC je nehorazne sprznena a nevidim snahu ji nejak vylepsovat. Proste placete na spatnem hrobe.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » ned 10 čer, 2018 4:55 pm

zdeno píše:
belgarat píše:tak fajn ... packet ze pseudo-specifikace se vlastne nepouziva, kdyz se neuskutecni zmena, dostanu informaci o poloze. To je SUPER vyborne zpracovana a konzistentni technologie :))))) A komunita, misto toho, aby k bordelu DigiTraxu vymyslela a pridala rozsireni, ktere je konzistentni (a ktere by nakonec pod tlakem a po nejake zacal pouzivat i Digitrax, resp. by udelal "neco sveho") pridava dalsi bordel :)

ty si fakt programator na baterky, ty problemy neresis, ale vyhybas se jim, teda z tebe musi mit kolegove radost !!
---
Jak vlastne programujes ??
Pochybujem, ze vsude je vsechno dodavane na stribrnem podnose a vlastne nemusis nic delat jen lepit kody, vsak to je jedine, co umite dobre. Bez knihoven si ani neprdnete.
Proste si pseudoprogramator, greenhorn, nemodelar a jen pindas nesmysly.
---
Kdo to umi, ten to dela, kdo to neumi, ten hleda duvody, proc to nejde.
Timto s tebou fakt koncim, protoze si omezeny a tupy, protoze nedokazes videt veci z jinych pohledu.


Hm, Zdeno. Korektni reseni je dodefinovat (v komunite LocoNet uzivatelu) specifikaci, a mlatit na mailing listech po hlave kazdeho, kdo pouziva "stare a nepouzivane". Napriklad pro "nas" pripad se spatne sparovatelnou odezvou by bylo KOREKTNI definovat, ze odpovedi na packet 0xbc MUSI byt (krome LONG_ACK ?) rovnez packet OPC_SW_REP. Velice proste, a _nektera_ zarizeni to uz delaji. Chybi jen "nekde" napsano - a komunitou "propagovano" (vyzadovano), ze to maji delat VSECHNA zarizeni, aby na to byl spoleh.

Dtto pro dalsi (doufam dulezitejsi) nedodelky DigiTraxu. Digitrax vam dal IMHO vyborny HW zaklad, to ze oni odflakli protokol / komunikaci neznamena, ze tomu musis prihlizet.

jsi to Ty, kdo od problemu utika - tim, ze ho neresi, bagatelizuje, oznacuje za nepodstatny

K dalsim Tvym urazkam: ano, dnes se programuje pomoci knihoven, protoze zakaznik chce pomer cena(cas)/funkce a nezajima ho ze to jde lip (presne na miru). Programovani mne zivi, takze nevim proc bych zvysoval cenu tim, ze kvuli Zdenovi budu programovat vse od piky. Naopak - tim se pozna nedouk, nebo "ja vim vsechno nejlip" (tedy take nedouk) ktery namisto "overene" (nebo aspon se znamymi chybami) implementace bastli neco sveho se svymi unikatnimi chybami.

Nemel jsem problemy (napr.) knihovny Arduina sem-tam opravovat, postovat zpet upravy (prozatim jsem se s maintainerem Serial nedohodl, chce vice testu), pripadne napsat neco od piky. Dtto knihovmy Apache, ktere pouzivam pracovne.

Ze programovani v Jave, necbo C++ nerozumis nerozumis, nebo ho povazujes za hodne slozity protoze neni v BASICu fakt neni muj problem. Psal jsem i v assembleru 8080, Z80, 8086, 80386, kdyz ty jsi ani netahal digitalniho kacera. A tam se fakt moc knihovny nepouzivaly.

To "lepeni k sobe" dela neco cemu se rika "enterprise developer" a z toho maji aspon u nas a v byvale firme vsichni "normalni" programatori srandu. Zpravidla pouziva BASIC nebo Javascript.

Edit: ty asi opravdu nemas zkusenost s tim jake funkce poskytuji "knihovny" a jak daleko je od nich k funkcnimu vytvoru podle zadani ? Napriklad od knihovni implementace sha256 a CRUD operaci ke spisove sluzbe ?

Edit2: na Tvou pocest a pamet Tveho hodnoceni jsem si zmenil signaturu. Ty, co mne znaji, nebo videli ty slepene pseudoprogramy, signatura doufam rozesmeje, ostatni snad taky.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků