Proč nemám rád LocoNet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » stř 13 čer, 2018 6:36 am

zdeno píše:
Brejla píše:Nechceš se raději věnovat pasení ovcí na podhorských kotároch :?: Na to by možná tvoje schopnosti stačili. Odborné věci nech na ostatních, kteří tomu alespoň trochu rozumí. O urážky od nějakého ..... tady nikdo nestojí.

Pavel-HP píše:Zdeno "Chára" Janeček, si zase strčil puk do vlastní branky.

Potrefena hus zagagala, pobavilo, ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Brejla » stř 13 čer, 2018 6:37 am

zdeno píše:
Brejla píše:Nechceš se raději věnovat pasení ovcí na podhorských kotároch :?: Na to by možná tvoje schopnosti stačili. Odborné věci nech na ostatních, kteří tomu alespoň trochu rozumí. O urážky od nějakého ..... tady nikdo nestojí.

Potrefena hus zagagala, pobavilo, ;-)


Nechceš se naučit psát česky nebo slovensky? Těmto jazykům většina lidí rozumí, tvé hatmatilce nikoliv :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » stř 13 čer, 2018 6:41 am

Brejla píše:Nechceš se naučit psát česky nebo slovensky? Těmto jazykům většina lidí rozumí, tvé hatmatilce nikoliv :mrgreen:

urazky ad hominem jsou znakem dementnosti, umim totiz aj latinsky ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » stř 13 čer, 2018 6:52 am

jak je videt, ukazka vlastni malosti je velmi ucinna medicina.
Opravdu by vam neuskodilo se na sve konani podivat zvenci a nezaujate a uvedomit si vlastni nedokonalost.
Proste jsme se zamerili na formu a ne na realitu a to se ukazalo jako urcujici.
---
Urcite nejen mne je smesna predstava desetitisicu loconetaku, jak zahazuji sve Fredy a bezi si kupovat Rocosmeti ;-) ;-) ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Vrtěti psem

Příspěvekod sidlo » stř 13 čer, 2018 7:07 am

Technika vrtěti psem je velmi úspěšná v politice.
Potřebuji-li zakrýt krádež za miliardy tak vymyslím kauzu za 50 milionů, třeba Čapí hnízdo.
Potřebuji-li zakrýt nedostatek programu ve volbách tak vymyslím kauzu Lithium.
...

Potřebuji-li uvést na trh předražený výrobek s řadou funkčních omezení postavený na sběrnici XpressNet tak vymyslím vlákno Proč nemám rád LocoNet.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » stř 13 čer, 2018 7:34 am

Sidlo: Tohle je uz moc. Nemam Fuldu rad, z mnoha duvodu, ale respektuji co umi . Pro sve tvrzeni (troufnu si rict) nemas jednak zadne podklady a jednak je vysoce urazlive. Edit: navic "rypani do LocoNetu" jde vysvetlit i mnohem jednoduseji nez spikleneckymi teoriemi a skrytym marketingem:

Kdyz se podivame na zacatek diskuse, tak se tam pise:
Důvodů proč nemám rád LocoNet je několik. Ten hlavní je asi o lidech. Je to smutné, ale je to tak. LocoNet přitahuje lidi, kteří mají potřebu to slovo napsat úplně všude a nemají kouska soudnosti.


Puvodne jsem chtel napsat resume, kde si sypu popel na hlavu - protoze zakladnim bodem PRO MNE je, ze jsem spatne pochopil CIL A ZAMER specifikace LocoNet; zbytek jsou nasledky. A i tahle chyba se dala pomerne dobre a RYCHLE vysvetlit, jako kazdemu zacatecnikovi. Ale namisto vecneho vysvetleni blaboly, urazky. Namisto otevrene mluvy zastrene odkazy na odkazy na nesouvisejici texty. Rozhodne se bez dalsiho pod Fulduv uvodni prispevek podepisuji a dodavam: LocoNet je v tom 100% nevinne.
Z toho vzajemneho napadani slo aspon vyzobat situaci, pro kterou je LocoNet (bez dalsich uprav) NEVHODNY. Jako ze existuji a neni jich malo. Jako voditko pro ty, co se rozhoduji co a kam nasadit.

Arogance, zabednenost, popirani teoreticky dokazatelnych efektu, dokazovani stylem "mne se to nestalo". Po letech, kdy se kazdy tyden setkavam se SW chybou co ma koren v blbe zvladnutem a synchronizovanem soubehu mne tu presvedcuji ze se nema dokazovat spravnost funkce, a kdyz "mne funguje, musi to byt spravne". Proboha lidi ! Kdyz uz nerozpoznate svoje hranice, tak aspon mlcte.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Vrtěti psem

Příspěvekod zdeno » stř 13 čer, 2018 7:57 am

sidlo píše:Potřebuji-li uvést na trh předražený výrobek s řadou funkčních omezení postavený na sběrnici XpressNet tak vymyslím vlákno Proč nemám rád LocoNet.


Toto bude asi pravda, pochybujem, ze Fulda je altruista, ktery by se takto zhovadoval zadarmo. ;-)
Toto nevypada na nahodu, toto je cilene, velmi provokacni a bezohledne.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Vrtěti psem

Příspěvekod Brejla » stř 13 čer, 2018 8:37 am

sidlo píše:
Potřebuji-li uvést na trh předražený výrobek s řadou funkčních omezení postavený na sběrnici XpressNet tak vymyslím vlákno Proč nemám rád LocoNet.


A obdivovatelé LocoNetu tu svým nesebekritickým přístupem a tím i nechtěným zvýrazněním jeho nedostatků tuto teorii jen podpořili. :lol:

PS. Nepoužíváme XpressNet ani Loconet. Jedeme na našem systému s prvky průmyslové automatizace, tudíž jsou mě tyto spory kdesi hluboko... Jen mi vadí bezohlednost některých zaslepenců.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Vrtěti psem

Příspěvekod BohousP » stř 13 čer, 2018 8:41 am

sidlo píše:Technika vrtěti psem je velmi úspěšná v politice.
Potřebuji-li zakrýt krádež za miliardy tak vymyslím kauzu za 50 milionů, třeba Čapí hnízdo.
Potřebuji-li zakrýt nedostatek programu ve volbách tak vymyslím kauzu Lithium.
...

Potřebuji-li uvést na trh předražený výrobek s řadou funkčních omezení postavený na sběrnici XpressNet tak vymyslím vlákno Proč nemám rád LocoNet.


Petře, vím, že toto vlákno není zrovna šťasně vymyslené. Ale neklesej na úroveň několika nejmenovaných jedinců. Tohle bylo celkem pod pás. Nemusíš mít Fuldu rád, ale kdyby ses ve světě modelářů pohyboval déle, pochopil bys některé jeho reakce. Také dlouho vše publikoval včetně zdrojáků. Já ještě některé věci podle jeho návodů stavěl v čase, když jsem ho neznal. Až vyrostly na českém nebi prodejci, které bezostyšně prodávali jeho výtvory a s reklamacemi zákazníky posílali za Fuldou jako autorem... Ty teď propaguješ jednoho prodejce, který prodává (kromě tvých výrobků) poměrně zastaralé verze podle Paca (i s původními chybami). Proč např. nenapíšeš, že mnoho tímto prodejcem dodávaných modelů existuje už o jednu nebo dvě verze novější a s dokonalejšími funkcemi? (Typický příklad detektor obsazení s pomalými vs. rychlými diodami, NanoX-2017, TCO, FBO).
Naposledy upravil BohousP dne stř 13 čer, 2018 8:46 am, celkově upraveno 2
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod BohousP » stř 13 čer, 2018 8:45 am

belgarat píše:Arogance, zabednenost, popirani teoreticky dokazatelnych efektu, dokazovani stylem "mne se to nestalo". Po letech, kdy se kazdy tyden setkavam se SW chybou co ma koren v blbe zvladnutem a synchronizovanem soubehu mne tu presvedcuji ze se nema dokazovat spravnost funkce, a kdyz "mne funguje, musi to byt spravne". Proboha lidi ! Kdyz uz nerozpoznate svoje hranice, tak aspon mlcte.


Palec nahoru, kam jen dosáhnu ... :D
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod JenikPluto » stř 13 čer, 2018 9:02 am

Ach jo. :(

Z jineho vlakna:
fulda píše:Zatím to je jen koncept a nevím, jestli ho budu dokončovat, ale zdá se mi to docela dobré, tak možná ano.

To mi uplne nepripada jako pokus o prosazeni predrazeneho kramu, spis jako prezentace hracky, kterou jsem si vymyslel.

Z toho, co vim a je koneckoncu i vedle prezentovano, tak existuje i varianta pro LN, jenze ta na rozdil od XN verze narazi presne na to, co se tu celou dobu (krome osobnich invektiv) resi, a jako reakce na co tohle vlakno vzniklo, a to je neexistence garantovane odezvy. Protoze definice LN je takova jaka je a volnost vyrobcu je velka, je v tom curbes neskutecny a nelze zarucit, ze komponenta A od vyrobce AA se bude chovat stejne s komponentou B tehoz vyrobce i s komponentou typu B od vyrobce BB. Na XN to podle vseho funguje lip (nemam s touhle sbernici zadnou zkusenost).

Sranda je, ze v podstate nejde zjistit, jak se prislusna zarizeni maji chovat, rekneme na urovni kodu (da se zjistit napr., ze kdyz na vstup 1 privedu napeti, tak se ma neco stat na vystupu 1, to je vetsinou napsano v manualu, ale co pritom to zarizeni ma posilat vs. co posila do LN?). Coz plyne i z toho, co jsem tu psal uz driv, ze LN je navrzeny Digitraxem specificky pro omezeny pocet typu komponent Digitraxu, nic vic se od nej neceka. Kdyz se obratite s dotazem na Digitrax, tak vam neodpovi (celkem pochopitelne, je to jejich know-how, co by meli z toho, ze ho budou davat dal?). Kdyz prochazite LoconetHackers, tak tam se to resi presne stylem "nevim, ale ja to delam takhle a funguje mi to".

Jde o dotazy, ktere padly i tady - k cemu je dobra B4 odpoved, ktera je podle specifikace jedina povinna? Proc, kdyz ma povoleny dva stavy, vraci nektera zarizeni stavy zcela jine? Jak s ni maji zarizeni na sbernici zachazet? Nebo jak zachazet s neterymi bity v B1 a B2 odpovedich? Jak ma ktere zarizeni na B1 a B2 odpovedi reagovat, pokud jsou nektere bity 0/1? Proc na dotaz B0 posle master rovnou B4, aniz by cekal na odpoved dekoderu? Pro nektere ovladace nekdy stavi 4. bit v dotazu B0 nebo BC 1 a nekdy 0? Jaky je pripadne ocekavany rozdil v reakci adresata? A spoustu dalsich...

Ja si taky s LN hraju, tak nejak tusim, ze vetsina veci, ktere vytvorim bude fungovat mne, ale nemusi fungovat v jine konfiguraci. Neni problem navrhnout uzavrene reseni kolejiste na LN, pokud si clovek vsechny komponenty naprogramuje sam.

Osobne LN nemam zadny citovy vztah :-), je to jenom nastroj s danymi vlastnostmi a chybami, nic vic. Neumim pochopit, proc stoji za to lidem jinak nepochybne inteligentnim, hadat se do krve a navzajem urazet kvuli kladivu...

Ad belgaratuv posledni prispevek:

Amen.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Ferda » stř 13 čer, 2018 9:22 am

Tak jsem pozorně pročetl 30 stránek. Zatím jsem se dozvěděl pouze co je na jednotlivých technologiích špatné, nicméně stále nevím, která je je ta pravá. Trochu mi to připomíná chlapce v hospodě při debatě zda čená, nebo blondýna. Jen ti v té hospodě dedou tu debatu asi o dost kultivovaněji.

Jen tak na okraj:
Kolik kdo z vás zaplatil Fuldovi za jeho udělátka? Já jich mám docela slušnou kupku, ale obávám se, že Fulda ode mě neviděl ani korunu!
Zato pokud jsem potřeboval s čímkoli poradit, či pomoct, tak jsem nikdy nenarazil na neochotu.
Paradoxní je, že podobnou zkušenost mám s většinou z vás. Jen se asi nesmíte potkat v jednom vlákně.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Ferda » stř 13 čer, 2018 9:31 am

Mimochodem zrovna teď je v jiném vlákně bezostyšně propagován komerční prodej jiné elektroniky a nikdo s tím, zdá se, nemá problém.
Sice píše, že si staví vlastní DCC, ale vesele se ho snaží prodávat.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » stř 13 čer, 2018 10:58 am

Ferda: kdyz jsme se takhle odklonili ....

Pro mne se ujasnilo, ze zadna technologie "neni ta prava", rozhodne nema smysl uvazovat o nahrazeni jedne druhou. Mouchy maji obe, a obe maji omezeni, jako kazdy nastroj. Akorat to vypada, ze u jedne se to nesmi rikat protoze je to rouhani a to se tresta 30 strankami plivancu. Kladu si ale otazku, zda pro me pseudo-analogove rizeni kde mam stejne udelatka unikatni (viz jina vlakna) neudelat jako komunikacni sbernici "LocoNet", HW koncept se mi libi :)

Na Ferduv okraj: Jedna vec deklarovat od pocatku ze chci vyrabet komponenty za prachy a zadat o informace. Jina vec je vystavovat vytvory jako cast komunity ... po nekolika mezifazich jde "jen" o komercni vyrobky (ano, cena odpovida DIY + prace). Jeste uplne jina vec je duvodne pripominkovat vsechny "konkurence", ale jaksi u zduvodneni mlzit, aby se ani DIY "konkurence" nemohla moc posouvat k lepsim zitrkum. A zcela jina vec je uverejnit kompletni vyrobni dokumentaci vc. software, a pro lenochy domluvit (jisteze za prachy) vyrobu. Ja bych byl pro aby vsechny ty prezentace jen komercne dostupnych vyrobku skoncily v oddilu fora vyhrazenem pro reklamni kampane.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod HonzaM » čtv 14 čer, 2018 5:25 am

Uvažoval jsem o tom, proč fulda založil toto vlákno. Důvodem jasně bylo najít a zdůraznit teoreticky možné problémy LocoNetu, které by mohly způsobit nevhodné chování jednotlivých prvků. Neslyšel jsem ale že by kterýkoli uživatel jakýkoli uváděný problém prakticky pocítil. Říká se, že kdo chce a umí, hledá zpúsoby, kdo nechce nebo neumí, hledá důvody. Fulda píše, že má LocoNet prostudován víc než kdokoli ze zde diskutujících, ovšem místo aby hledal jak jím uváděné problémy obejít, uvádí je jako důvod proč LocoNet nepoužít. Kdyby byl LocoNet tak špatný jako on píše, asi by ho nepoužíval Digitrax, Roco ve své vlajkové lodi, černé Z21, nebo Digikeijs. Oba posledně zmíněné mají vedle LocoNetu i XpressNet a umožňují tak uživateli současně využívat výhody obou sběrnic.
Účel vytvoření vlákna je tedy zřejmý, nekupujte zařízení využívající výhod LocoNetu, ale jen mnou vyvíjené zařízení, založené na sběrnicích XpressNet a S88. Samozřejmě bez jakéhokoli objektivního zhodnocení nevýhod těchto sběrnic, například že S88 je jednosměrný a má omezenou kapacitu počtu detekovaných useků.
Naposledy upravil HonzaM dne čtv 14 čer, 2018 5:43 am, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: train a 11 návštevníků