Panelová kostička

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Panelová kostička

Příspěvekod zdeno » sob 09 čer, 2018 7:41 am

Brejla píše:Pokud si zvládneš přečíst první odstavec prvního příspěvku tohoto vlákna, tak snad zvládneš poznat, zda je to LocoNet :mrgreen:


ty si takovy vecny rypal, spavas dobre ?? To jen, ci si stihnul vynadat vsem, co su ti nesympaticky ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod matejkocis » sob 09 čer, 2018 9:39 am

Je to veľmi zaujímavé. Určite by som mal aj ja záujem.
Rád by som sa opýtal
- koľko je možné zapojiť tých "kostiček" za sebou na jeden modul s pripojením na centrálu
- modul na zobrazenie obsadenia úseku má len jednu LEDku - je ich možné osadiť viac - v sérii napríklad. Na ovládacom paneli by to vyzeralo lepšie ak by obsadený úsek zobrazovali viaceré LEDky nie len jedna
- čo sa týka tých prepojovacích káblov - ja navrhujem aby boli F-BUS out a F-BUS in odlišené použitím konektoru M/F
- ja by som tiež ocenil ak by sa vyrobil aj modul pre návestidlá. Mne osobne by stačilo aby sa dali voliť 4 stavy - teda aby mal 4 tlačidlá. STOJ / VOĽNO / PRIVOLÁVANIE / POSUN
- aká je predpokladaná cena jedného takého modulu?


Ďakujem
matejkocis
 
Příspěvky: 135
Registrován: sob 17 led, 2015 7:30 pm

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Pavel-HP » sob 09 čer, 2018 11:58 am

Zdeno:

Odpověď najdeš v sousedním vlákně "Proč nemám rád Loconet".
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Jirka_US » sob 09 čer, 2018 12:33 pm

Pavel-HP píše:Zdeno:

Odpověď najdeš v sousedním vlákně "Proč nemám rád Loconet".

fulda píše:
JOHNZ píše:Čo sa týka zložitosti panelovej kocky na Loconet, tak z pohľadu protokolu mi to zatiaľ prišlo ako strašne jednoduché...
To já neříkám že je to složité, proto jsem nejprve postavil tu lokonetí verzi (jak ostatně vědí ti, co sledují moje projekty detailněji)..

Tady je napsane,ze existuje verze pro LocoNet a prave v tom sousednim vlakne jsme si ukazali, ze reseni na XpressNetu na rozdil od LocoNetu potrebuje DCC centralu a fulda tam snad zminoval pripad, kdy ty rozdily jdou do milionu (citace: "co teda ty stovky ústředen za milióny korun"....Takze neni uplne jasne proc je najednou pouze rec o XpressNetu. Myslim, ze kosticky pro LocoNet by mohlo byt neco co by mohlo modelare posunout k modernejsim technologiim, tedy LocoNetu. Uz jsem to psal v jinem vlakne, ale LocoNet tim, ze ho lze pouzivat bez DCC centraly (pro prislusenstvi), tak je vhodny i pro analogove kolejiste. A ten koncept kosticek je urcite zajimavy, otazka je financni narocnost takoveho reseni a konkurence v podobe projektu na Arduinu.A navic reseni na LocoNetu by nepotrebovalo ani tu dalsi sbernici. Krome technickych parametru, jako odolnost proti ruseni atd, tak minimalne to dratovani je u LocoNetu jasna vyhoda.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Pavel-HP » sob 09 čer, 2018 12:46 pm

Tak se pust na vlastní cestu Kostička na Loconetu a zbytek světa nech v poklidu užívat Kostičky na Xpresnetu.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Pavel-HP » sob 09 čer, 2018 1:02 pm

Jirka - US:

To asi těžko, mám dvě kolejiště v analogu a na modulech používám analogovė ovládání. Pouze na posledním je ovládání pomocí Xpresnetu.
Naposledy upravil Pavel-HP dne sob 09 čer, 2018 6:07 pm, celkově upraveno 1
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod BohousP » sob 09 čer, 2018 1:04 pm

HonzaM píše:
fulda píše:Vpravo nahoře je jednotlačítková výhybka, stejná jako dvoutlačítková, jen se přehazuje jedním stiskem.
Vlevo dole je "centrála" - zelená když se jezdí, žlutá když mašiny stojí, ale proud jde a červená když není ani proud. Tlačítka pro přepnutí do toho stavu, druhý stisk tlačítka návrat k zelené.
Vpravo dole obsazení úseku - když je úsek obsazen, tak svítí ledka.
Vpravo uprostřed je připojení k centrále.

Obrázek je pro tento popis ale vzhůru nohama.

Nemáš otočený monitor? "Vpravo uprostřed je připojení k centrále." To je ta destička se dvěma konektory 6p6c. Já ji vidím vpravo uprostřed. Ostatní také odpovídá textu. Jen to označení "centrála" vlevo dole by mělo spíš znít centrální ovladač.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 1:09 pm

zdeno píše:Fulda teda daj odkaz, kde je to popisane, jak to funguje ?
Žádný odkaz není, je to koncept, který nepovažuji za dokončený. Až to bude hotové, dodělám popis.
zdeno píše:Teda pokud je to ten Loconet, co jsi stale vzpominal.
Není, tohle je XpressNet. O LocoNetu jsem řekl, že jsem ho udělal, ale odložil a nikdy nezveřejnil. Taky jsem napsal, že na mém Youtube je pár videí.
zdeno píše:Roco mne nezajima, to by taky kazdy mel vedet a zbytecne nerypat. Ja si proste Roco nevsimam a nereaguji na nej.

Je to XpressNet XpressNet XpressNet XpressNet, tak doufám, že na to nebudeš reagovat.

P.S. Chápu, že se to nepozná, ale pro jistotu je to napsané hned na začátku tohoto vlákna.

---------------------------------------------------
Edit:
Ale protože tě mám rád, tak ti ještě dám fotku, v jakém stavu jsem verzi pro Uhlenbrock pohřbil.
Přílohy
DSC_0323_.jpg
DSC_0323_.jpg (222.93 KiB) Zobrazeno 4663 krát
DSC_0322_.jpg
DSC_0322_.jpg (219.95 KiB) Zobrazeno 4663 krát
DSC_0321_.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4874
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Panelová kostička

Příspěvekod HonzaM » sob 09 čer, 2018 1:44 pm

BohousP píše:Nemáš otočený monitor? "Vpravo uprostřed je připojení k centrále." To je ta destička se dvěma konektory 6p6c. Já ji vidím vpravo uprostřed. Ostatní také odpovídá textu. Jen to označení "centrála" vlevo dole by mělo spíš znít centrální ovladač.

Je to zvláštní, na notebooku je to správně, ale na tabletu je obrázek otočen, text příspěvku je ale správně. Když tablet otočím, otočí se text i obrázek, takže když je text správně, je obrázek vzhůru nohama. Na mobilu je to totéž.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 1:46 pm

Moc to sem nepatří, ale proč ne.
tondakladno píše:1. Kdo vám zhotovuje DPS, které jsou profesionální výrobek, který asi v Uhřiněvsi těžko vyrobíte ?
Nejsem mladý chemik a desky si sám doma nedělám skoro nikdy. Už jsem tady mnohokrát psal, že jednoduché desky, zejména pokud je potřebuji rychle, tak dělám u kohouta, pokud potřebuji něco fajnovějšího (jako tyto), tak nejčastěji v číně, někdy v americe, ale amerika se moc neosvědčila, strašně dlouho jim to trvá.
tondakladno píše:2. Máte funkční kolejiště, nebo jste pouze teoretik ?
Ano, mám malé eNkové kolejiště (klasická velikost jedné postele), mám jeden TT trojmodul (v současnosti v zoufalém stavu) a mám H0 kobercové kolejiště na GeoLine. (fotky všech tří se dají najít na internetu)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4874
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 1:55 pm

HonzaM píše:...
Obrázek je pro tento popis ale vzhůru nohama.

he he, je to ještě horší.

Porovnej, jak vypadá v M$ Exploreru, potom jak v Thunderbirdu v náhledu a potom jak v thunderbirdu na celou kartu:
Přílohy
DMB_IE.jpg
DMB_TB1.jpg
DMB_TB2.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4874
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Ferda » sob 09 čer, 2018 2:10 pm

Je třeba míti správný zobrazovač...
Přílohy
Kostičky50%.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Pavel-HP » sob 09 čer, 2018 2:16 pm

HonzaM píše:
BohousP píše:Nemáš otočený monitor? "Vpravo uprostřed je připojení k centrále." To je ta destička se dvěma konektory 6p6c. Já ji vidím vpravo uprostřed. Ostatní také odpovídá textu. Jen to označení "centrála" vlevo dole by mělo spíš znít centrální ovladač.

Je to zvláštní, na notebooku je to správně, ale na tabletu je obrázek otočen, text příspěvku je ale správně. Když tablet otočím, otočí se text i obrázek, takže když je text správně, je obrázek vzhůru nohama. Na mobilu je to totéž.


Na dvou mobilech to mám správně.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » sob 09 čer, 2018 2:23 pm

matejkocis píše:- koľko je možné zapojiť tých "kostiček" za sebou na jeden modul s pripojením na centrálu
desítky, podle centrály, ale tak zhruba 50.
matejkocis píše:- modul na zobrazenie obsadenia úseku má len jednu LEDku - je ich možné osadiť viac - v sérii napríklad. Na ovládacom paneli by to vyzeralo lepšie ak by obsadený úsek zobrazovali viaceré LEDky nie len jedna
Toto bude komerční problém spíš než technický, obávám se, že by se špatně držela záruka. Seriózně na to nejsem schopen odpovědět.
matejkocis píše:- čo sa týka tých prepojovacích káblov - ja navrhujem aby boli F-BUS out a F-BUS in odlišené použitím konektoru M/F
OK, tento názor beru v potaz. Co jsem nenapsal a možná mohl - in a out jsou rovnocenné, není potřeba dodržovat co je in a co j out, jsou na desce paralelně propojené.
matejkocis píše:- ja by som tiež ocenil ak by sa vyrobil aj modul pre návestidlá. Mne osobne by stačilo aby sa dali voliť 4 stavy - teda aby mal 4 tlačidlá. STOJ / VOĽNO / PRIVOLÁVANIE / POSUN
To je zase o té specifikaci jak se to má chovat, tomu ještě dáme čas.
matejkocis píše:- aká je predpokladaná cena jedného takého modulu?
Mohu jen odhadovat, že bude podobná, jako u dekodéru pro jeden přestavník (jedna želva, jedna MP1 nebo jedna geoline).
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4874
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Panelová kostička

Příspěvekod HonzaM » sob 09 čer, 2018 4:28 pm

Pavel-HP píše:
HonzaM píše:
BohousP píše:Nemáš otočený monitor? "Vpravo uprostřed je připojení k centrále." To je ta destička se dvěma konektory 6p6c. Já ji vidím vpravo uprostřed. Ostatní také odpovídá textu. Jen to označení "centrála" vlevo dole by mělo spíš znít centrální ovladač.

Je to zvláštní, na notebooku je to správně, ale na tabletu je obrázek otočen, text příspěvku je ale správně. Když tablet otočím, otočí se text i obrázek, takže když je text správně, je obrázek vzhůru nohama. Na mobilu je to totéž.


Na dvou mobilech to mám správně.


V příloze je obrázek jak se mi to zobrazuje na iPadu. Asi jsi to zkoušel na mobilech s Androidem, tohle je na iOS. Zatím jsem se nikdy s takovýmto problémem nesetkal.
Přílohy
display iPad.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zlámalík a 11 návštevníků