Ozvučnice pro repráčky Nokia

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » úte 20 bře, 2018 7:48 am

Zakládám tému,
tak mě neperte.Včera jsem odpojil reprák v hektorovi a přilepil za kabinu k závaží kostku zimo. Zvuk jako víno. Přemýšlím, že všechny modely přezvučím a protože v krámě se většinou cena kostky zimo motá kolem 200,- czk, nevidím důvod proč nezkusit koupit repro z mobilu Nokia o rozměrech 15x11, stojí 20 korun, zatím jsem na zkoušku objednal 5 ks a přemýšlím jak s ozvučnicí.Dala by se vyřezat a slepit z destiček.To by nebyl problém až v krajním případě, je to ale práce, že.....
Nedá se koupit ozvučnice ještě jinde, lépe?
Jsem sám nebo už to někdo řešil? A dořešil? Koukal jsem že se dá za cca 57 kč koupit průhledná ozvučnice Brawa.
To když potom máte přezvučit třeba 40 modelů krát 200 tak to jsme na osmi litrech za blbý repráčky s kusem plastu.
Děkuji předem, že se budete držet tématu.
Těším se na názory.
Honza :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod vvitty » úte 20 bře, 2018 11:12 am

3Dtisk.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » úte 20 bře, 2018 11:30 am

ale 3d tisk co? někdo to dělá nebo to zkusit si nechat udělat, někde? Šla by i stavebnice kostky. Stačilo by, kdyby někdo odléval stavebnice krabičky pod repráček z dostatečně tuhého materiálu.Strany by se odřízly od vtoku, pilníkem začistily a pak slepily dobrým lepem. tohle je podle mě nejméně práce a s minimem nákladů.si teda myslím.
Neznám nic co se týče 3d tisku, kolik to stojí a kdo to dělá.


Dále jsem myslel, že by se dal samotný reproduktor instalovat do nádrže třeba zamračené MTB, kdyby se kolem něj udělal správný zaslepovací díl....
Naposledy upravil JaroHo dne úte 20 bře, 2018 11:34 am, celkově upraveno 1
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod MiG » úte 20 bře, 2018 11:33 am

A jste na 57Kč, za které si koupíte Brawu. :)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » úte 20 bře, 2018 11:35 am

no vida
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod Pater » úte 20 bře, 2018 11:42 am

elvis.jarous píše:Zakládám tému,
tak mě neperte.Včera jsem odpojil reprák v hektorovi a přilepil za kabinu k závaží kostku zimo. Zvuk jako víno. Přemýšlím, že všechny modely přezvučím a protože v krámě se většinou cena kostky zimo motá kolem 200,- czk, nevidím důvod proč nezkusit koupit repro z mobilu Nokia o rozměrech 15x11, stojí 20 korun, zatím jsem na zkoušku objednal 5 ks a přemýšlím jak s ozvučnicí.Dala by se vyřezat a slepit z destiček.To by nebyl problém až v krajním případě, je to ale práce, že.....
Nedá se koupit ozvučnice ještě jinde, lépe?
Jsem sám nebo už to někdo řešil? A dořešil? Koukal jsem že se dá za cca 57 kč koupit průhledná ozvučnice Brawa.
To když potom máte přezvučit třeba 40 modelů krát 200 tak to jsme na osmi litrech za blbý repráčky s kusem plastu.
Děkuji předem, že se budete držet tématu.
Těším se na názory.
Honza :wink:

A zkoušel jste to s těmi repráčky Nokia? Já ano, taky jsem chtěl ušetřit. Zimo repro má impedanci 8 ohmů, repro Nokia 32 ohmů (24 ohmů).
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod vvitty » úte 20 bře, 2018 11:55 am

3Dtisk ve vlastni rezii. Vyhoda neni ani tak v cene, jako spise v moznosti uzpusobit ozvucnici rozmerove danemu modelu a vhodne vyuzit dany prostor. Levne 3D tiskarny stoji par tisic a navrhnout takto jednoduchou vec zvladne i zacatecnik po studiu navodu.
V okamziku kdy to bude delat nekdo jiny vyjde levneji koupit hotovy komercni vylisek.

Low cost varianta existuje taky, jmenuje se Evergreen, pravitko a ostry skalpel. Na boky silnejsi, na celni stranu tenky a nebo jen plastova paska.

PS: Nektere ZIMO ozvucnice jsou taky delane 3D tiskem.

PPS: Cinan umi poslat i 8 ohm repro, akorat je problem ze clovek predem nikdy nevi co realne dorazi.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » úte 20 bře, 2018 3:04 pm

já samozřejmě počítám s osmi ohmy, však těch repráků se nabízí hromada, jen vybrat ten správnej.Horší je to s domluvou.....a další krám do baráku jako tiskárnu určitě nechci.To ten skalpel bude asi nejlepší varianta.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod Bedlisch » úte 20 bře, 2018 4:29 pm

Přeji mnoho úspěchů, jsem zvědav jak dopadnete.
Většina těch čínských repráků stejně nejde dobře přilepit a pak to drnčí. Ale občas se zadaří.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod vvitty » úte 20 bře, 2018 6:24 pm

Zatim jsem osadil deset kousku a nebyl s tim problem.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » úte 20 bře, 2018 6:33 pm

pokud oddělíte "zimo" repro od kostky-jako jsem to udělal dneska, jde přilepit. ale ne na starej lep. a s číňanem to bude to samý, si teda myslím.
rozměry kostičky bez repro jsou 15x11x5 milimetrů, někdy by mohla být i hlubší třeba 7-10mm, podle loko. Je to bytelný díl a vypadá to na 3d tisk. brawu jsem v ruce neměl.
Přílohy
DSC_0573_00001.jpg
DSC_0571_00001.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod Bedlisch » úte 20 bře, 2018 6:49 pm

Když se to dodatečně zaizoluje, tak je to OK. Ale poměrně dost těch čínských lepících gum dost ujíždí mimo reprák a pak není reprák zcela utěsněn a chrčí. Taky mám kusy, které byly OK, ale i dost těch, který jsou k ničemu.
Ono když ti přijdou repráky, např:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Pa6eatPJ ... 5-5300.jpg
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1OdavQVXX ... 13-920.jpg
tak s tím zázraky dělat nejdou. Ke všemu ty gumy se časem ještě víc rozjíždějí. Tak na to bacha.
Pak mám repráky, kterí vypadají OK, dají i většinu zvuků, ale když třeba zahoukám u hektora, tak chrčí. Ovšem na nějakou páru stačí a hrajou v pohodě.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » úte 20 bře, 2018 7:04 pm

dobře, není teda lepší původní lep dát pryč a dát tam jiný? Tohle je dobrý vědět :wink:
Tak já počítám s tím, že pokud ten reprák bude dobrej tak objednám znova od toho samýho tu samou položku.
a určitě to bude hrát líp jak ty kulatý Veco 8 ohm 3w
tady jsem našel někoho, kdo se tím taky trochu zabývá http://www.sbs4dcc.com/tutorialstipstricks/sugarcubespeakernotes.html
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » stř 21 bře, 2018 9:06 am

takto jest ozvučen sergej. Řekl bych že vím, co v něm rezonuje.....jsou tam dvě kostičky na lepícím molitanu ostatně jako všechny repráčky a zajištěné plastem, kterej určitě resonuje. druhej reprák určitě klepe s destičkou na který je přilepený. Kostičky jsou jedna hlubší a jedna těch 5milimetrů. Zvuky je myslím dostatečně mohutný až na to že je nepovedený.
Přílohy
DSC_0577_00001.jpg
DSC_0576_00001.jpg
DSC_0575_00001.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » pon 16 dub, 2018 6:04 pm

tak mi zatim přišlo 5 repráčků-original spare pro Nokia. Impedance : 8 ohm :mrgreen:
cena lidová. Doprava zdarma. Po kliknutí na ten samý kauf již doprava není zdarma a kolega z asie repráčky zdražil :lol:
Přílohy
IMG_20180416_200613.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků