Dekoder Uhlenbrock PLUX 22

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Dekoder Uhlenbrock PLUX 22

Příspěvekod tomashlava » stř 06 pro, 2017 5:58 pm

Zdravím,
objednal jsem si nyní lokomotivu PIKO BR187 Bombardier v měřítku TT a zároveň s ní i decoder ESU PLUX 22. Máte někdo zkušenosti s rozšířenými funkcemi u tohoto typu decoderu ? Mám na mysli možnost ovládání světel apod.Objednal jsem si pinovou verzi bez kabelů.Moc dík za případné tipy.
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm

Re: Dekoder Uhlenbrock PLUX 22

Příspěvekod JaroHo » čtv 11 led, 2018 6:16 pm

Asi nějakej omyl, ne? Píšete o objednávce Esu a v nadpisu je Uhlenbrock :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Dekoder Uhlenbrock PLUX 22

Příspěvekod JendaTT » čtv 11 led, 2018 8:06 pm

Ahoj,
ona to není ani tak otázka toho, co vše umí dekodér. Pokud nepřipraví výrobce (zde PIKO) patřičně elektroniku v lokomotivě, ani sebelepší dekodér si s tím neporadí. Nevím, jak vypadá elektronika v tebou zmiňované lokomotivě a co vše dovoluje dělat se světly, ale třeba nové lokomotivy od Tilliga mají navrženou elektroniku tak, že lze ovládat všechna světla nezávisle na sobě. Včetně samostatných zadních světel a dálkových, případně ještě světla v kabině. Naproti tomu třeba Roco u svých brejlovců neumožňuje ani nezávisle vypnout zadní koncová světla, takže svítí do vagónů. Od Piko mám jen staršího Tauruse, kde byly ještě žárovičky, tak jsem je nahradil LEDkama a oddělil si svícení zadních světel.

Zkrátka, když je připravená elektronika lokomotivy a je k ní dekodér s více výstupy, lze toho většinou ovládat víc.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Dekoder Uhlenbrock PLUX 22

Příspěvekod Jirka_US » pát 12 led, 2018 7:06 am

JendaTT píše:Naproti tomu třeba Roco u svých brejlovců neumožňuje ani nezávisle vypnout zadní koncová světla, takže svítí do vagónů.

Tak u brejlovcu TT od ROCO je to celkem jednoducha uprava a sice prepajeni prislusnych vodicu na pajeci plosky funkcnich vystupu dekoderu (konkretne Zimo).
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků