Číslování ovladačů Loconetu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod HonzaM » ned 17 pro, 2017 2:40 pm

MiG píše:
No, mně moji tři otové duo pracují postupem času čím dál hůř. Takže to, že je na vině oto nepovažuji za nic nenormálního.

Co je myšleno tím “čím dál hůř”? Mně OTO DUO funguje, ale používám ho spíš zřídka.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod MiG » ned 17 pro, 2017 10:42 pm

HonzaM píše:
MiG píše:
No, mně moji tři otové duo pracují postupem času čím dál hůř. Takže to, že je na vině oto nepovažuji za nic nenormálního.

Co je myšleno tím “čím dál hůř”? Mně OTO DUO funguje, ale používám ho spíš zřídka.


Zkontrolovat adresy a znovu je uložit je setkání od setkání horší.
Tento podzim jsem na to potřeboval dva dny. Dříve se dalo do jednoho z mých tří kousků něco uložit během několika minut.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod zdeno » pon 18 pro, 2017 6:57 am

MiG píše:Zkontrolovat adresy a znovu je uložit je setkání od setkání horší.
Tento podzim jsem na to potřeboval dva dny. Dříve se dalo do jednoho z mých tří kousků něco uložit během několika minut.

Asi delas neco blbe, vzal jsem ovladac Oto_duo a vymazani a nahrani adres je otazkou vterin.
Neda se zmazat adresa, pokud rychlost neni nulova.
Nesmi se zmazat obe adresy najednou, ale musi se to postupne. Najprv jedna, potom druha.
Ale i to se vyresi zasunutim kabelu a podrzenim enkoderu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod HonzaM » pon 18 pro, 2017 8:04 am

MiG píše:
HonzaM píše:
MiG píše:
No, mně moji tři otové duo pracují postupem času čím dál hůř. Takže to, že je na vině oto nepovažuji za nic nenormálního.

Co je myšleno tím “čím dál hůř”? Mně OTO DUO funguje, ale používám ho spíš zřídka.


Zkontrolovat adresy a znovu je uložit je setkání od setkání horší.
Tento podzim jsem na to potřeboval dva dny. Dříve se dalo do jednoho z mých tří kousků něco uložit během několika minut.

Co konkrétně Ti trvá dlouho? Čím adresy programuješ? Já používám DT402, jde to udělat i přímo na kolejišti, jde to i centrálou DR5000 připojenou k notebooku, zvolíš adresu a klikneš na "poslat". Mašinu nemusíš mít pro zkontrolování zda došlo k naprogramování fredu na koleji, zda se podařilo zkusíš otočením regulátoru rychlosti a uvidíš zda se na obrazovce mění rychlost a vidíš i směr. Centrála tu poslanou adresu po převzetí Fredem nezapomene , takže když se ti převzetí nepovede napoprvé, jen zopakuješ postup na Fredu. Mit po ruce centrálu s malým notebookem není takový problém. Snad jsem to popsal srozumitelně.
Přílohy
ovl_jizdy.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod zdeno » pon 18 pro, 2017 9:57 am

dneska jsem otestoval novy program, kde aj pri prihlasovani na cisty slot se zapisi hodnoty z ovladace do centraly a tak se nemeni rychlost, smer a funkce loko.
Je to uplne jednoduche, proste se pri funkci Dispatch a pouziti paketu s opcode BA se zapisi hodnoty z ovladace do centraly v paketu s opcode EF.
---
U ovladacu s potakem a prepinacom je to uplne trivialni uprava programu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod MiG » pon 18 pro, 2017 10:33 am

HonzaM píše:
MiG píše:Zkontrolovat adresy a znovu je uložit je setkání od setkání horší.
Tento podzim jsem na to potřeboval dva dny. Dříve se dalo do jednoho z mých tří kousků něco uložit během několika minut.

Co konkrétně Ti trvá dlouho? Čím adresy programuješ? Já používám DT402, jde to udělat i přímo na kolejišti, jde to i centrálou DR5000 připojenou k notebooku, zvolíš adresu a klikneš na "poslat". Mašinu nemusíš mít pro zkontrolování zda došlo k naprogramování fredu na koleji, zda se podařilo zkusíš otočením regulátoru rychlosti a uvidíš zda se na obrazovce mění rychlost a vidíš i směr. Centrála tu poslanou adresu po převzetí Fredem nezapomene , takže když se ti převzetí nepovede napoprvé, jen zopakuješ postup na Fredu. Mit po ruce centrálu s malým notebookem není takový problém. Snad jsem to popsal srozumitelně.

Postupem doby se zvyšuje počet potřebných pokusů. A tento podzim už k nepoužitelnosti.

Miniboxem. Když kontroluji adresy. Adresu ukáže, ale zpět si nevezme. Zpravidla druhá loko.
A když adresu naťukám na miniboxu a předám do dispatch, tak taky nic.
Při použití IBXII je to podobné.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod zdeno » pon 18 pro, 2017 11:33 am

pokud mi ovladace posles, napalim upgrade a upravim na indikaci smeru zluta/ zelena, ktera tam velmi chybi.
Aj ti vymenim Oto s dvoma potaky za obycejny ovladac s jednim potakem.
Jen si musis zaplatit postovne. Upgrade a upravu budes mit zdarma.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod MiG » pon 18 pro, 2017 11:51 am

zdeno píše:pokud mi ovladace posles, napalim upgrade a upravim na indikaci smeru zluta/ zelena, ktera tam velmi chybi.
Aj ti vymenim Oto s dvoma potaky za obycejny ovladac s jednim potakem.
Jen si musis zaplatit postovne. Upgrade a upravu budes mit zdarma.

Chceš mi snad tímto naznačit, že jsem chtěl dvojpoťákový Oto, takže si mám připlatit poštovné, abych dostal obyčejný???
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Číslování ovladačů Loconetu

Příspěvekod zdeno » pon 18 pro, 2017 3:51 pm

pokud budes posilat vsechno, tak se ti to sveze dohromady.
Muzem nahrat upgrade aj na ten dvojpotakovy, neni problem.
---
Podej certu prst, utrhne ti celou ruku, neboli kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan ;-)
Ja za to nemuzem, ze posta je tak svinsky draha.


dodatek,
pokud mas nekoho, kdo ti to naprogramuje, poslem ti HEX soubory.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků