z21start, z21 a Z21

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod MkTT » ned 24 pro, 2017 3:04 pm

Edys píše:
fulda píše:Kluci, napřed se podívejte, jaký byl původní obsah před půl rokem, než jej HonzaM "vytrhl", aby mohl napsat, že DR5000 do každé rodiny.

Ale ty už jsi dost trapný s tím utocenim na digikeijs. Není vlákno ve kterém by jsi o tom nekybycoval. Taky se tu pořád nikdo nenavaží do tvých výrobků.

A já si zase myslím to samé o jistých "propagátorech" výrobků Digikeijs. Už na ty různé pochvalné a oslavné příspěvky začínám být alergický a evidentně nejsem sám. Nic se nemá přehánět a reklama také ne.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Edys » ned 24 pro, 2017 3:22 pm

MkTT píše:
Edys píše:
fulda píše:Kluci, napřed se podívejte, jaký byl původní obsah před půl rokem, než jej HonzaM "vytrhl", aby mohl napsat, že DR5000 do každé rodiny.

Ale ty už jsi dost trapný s tím utocenim na digikeijs. Není vlákno ve kterém by jsi o tom nekybycoval. Taky se tu pořád nikdo nenavaží do tvých výrobků.

A já si zase myslím to samé o jistých "propagátorech" výrobků Digikeijs. Už na ty různé pochvalné a oslavné příspěvky začínám být alergický a evidentně nejsem sám. Nic se nemá přehánět a reklama také ne.

Reklama a pomlouvání je dost rozdíl. Zelený týpek v tv mě třeba taky dost vadí ale netapetuji různá fóra o tom jak je špatný a pod...
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Brejla » ned 24 pro, 2017 3:57 pm

MkTT píše:
Edys píše:
fulda píše:Kluci, napřed se podívejte, jaký byl původní obsah před půl rokem, než jej HonzaM "vytrhl", aby mohl napsat, že DR5000 do každé rodiny.

Ale ty už jsi dost trapný s tím utocenim na digikeijs. Není vlákno ve kterém by jsi o tom nekybycoval. Taky se tu pořád nikdo nenavaží do tvých výrobků.

A já si zase myslím to samé o jistých "propagátorech" výrobků Digikeijs. Už na ty různé pochvalné a oslavné příspěvky začínám být alergický a evidentně nejsem sám. Nic se nemá přehánět a reklama také ne.

Mám na to úplně stejný názor. O DR5000 jsem vážně uvažoval, ale po čtení oslavných příspěvků a krátké komunikaci s jejím hlavním propagátorem mně toto uvažování rychle přešlo.
Taky nechápu, proč toto vlákno HonzaM plevelí svou reklamou. V názvu vlákna o nějakých Digikejsech není ani čárka, na obtěžování s tím svým produktem tu má dost svých vláken.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 24 pro, 2017 3:58 pm

Edys, nevím co myslíš, že je reklama a pomlouvání...

To že tu HonzaM kde se dá prezentuje "skvělou" centrálu je fakt a poněkud neúnosný.Bohužel, vzhledem k tomu, že s určitou oblastí DCC a komponent (např. roco, lenz, fučík a spol, atd)ve vazbě na centrálu nemá zkušenosti, je jeho zákaznická podpora prodejce poněkud na pováženou, ale přesto se nebojí radit :roll: Jak kvalitně je na uvážení dotazujícího se soudruha... :wink:

Bohužel tento přístup není nejlepší vizitkou důvěryhodnosti prodejce...

Nevšim jsem si, že by Jindra pomlouval centrálu, pouze reaguje na z mého pohledu nedostatečnou informační hodnotu odpovědí HonzyM.
Pokud NĚCO prodávám, tak je přeci v mém zájmu VĚDĚT co VŠECHNO výrobek umí a JAK toho dosáhnout. :wink:

P.S:Kdysi byl kameňák: Pustím televizi, LENIN,otevřu noviny, LENIN, na nástěnce plakát, LENIN...bojím se otevřít konzervu...
Za Lenina si dosaďte D...js :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Edys » ned 24 pro, 2017 4:41 pm

Možná si pletete výrobce versus prodejce. Já si naopak myslím že HonzaM se snaží poradit lidem kteří si centrálu reálné koupily. Nečetl jsem zde žádnou stížnost někoho kdo si centrálu opravdu koupil a není s ní spokojen. Samé kritiky přichází od lidí kteří ji ani nemají......
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Edys » ned 24 pro, 2017 4:44 pm

Michal Vaniš píše:
Nevšim jsem si, že by Jindra pomlouval centrálu, pouze reaguje na z mého pohledu nedostatečnou informační hodnotu odpovědí HonzyM.
:


Ano v této reakci ne. Ale dají se zde na fóru pomlouvačné příspěvky najít.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 24 pro, 2017 6:15 pm

Edys píše:Možná si pletete výrobce versus prodejce. Já si naopak myslím že HonzaM se snaží poradit lidem kteří si centrálu reálné koupily. Nečetl jsem zde žádnou stížnost někoho kdo si centrálu opravdu koupil a není s ní spokojen. Samé kritiky přichází od lidí kteří ji ani nemají......


Nevím co bych pletl.Výrobce Digikeijs a prodejcem v ČR je "rodinná" firma Merhautů Adigital sro (Merhaut ml., syn HonzyM)Paradoxně HonzaM radí lidem, co jsi koupili centrálu ve firmě jeho syna. :mrgreen: Otázka je, kdo je vlastně na prodeji více zainteresován a proč je tady na DF tolik reklamních vsuvek :evil:
A proto jsem použil i tu nadsázku "kameňáku"(digikeijs=centrála)...jestli si nepochopil, tak nemá cenu to pitvat... :roll:
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 24 pro, 2017 6:27 pm

Mimochodem osobně si myslím, že největší díl práce (ač to asi nebylo v plánu) na popularizaci této centrály má ŠIDLO včetně jeho věcných poznatků a praktických návodů.Ale to už jsme poněkud mimo původní téma...
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 24 pro, 2017 6:35 pm

Edys píše:
Michal Vaniš píše:
Nevšim jsem si, že by Jindra pomlouval centrálu, pouze reaguje na z mého pohledu nedostatečnou informační hodnotu odpovědí HonzyM.
:


Ano v této reakci ne. Ale dají se zde na fóru pomlouvačné příspěvky najít.


Určitě je najdeš, v to věřím.Ale dej si je do časové posloupnosti a ke kontrénímu problému. Ze začátku to neumělo skoro nic,firmware samé bugy či nedělal co měl, kompatibilita řekněme nedostatečná.Ale hodně se to lepší...Nic není hned dokonalé :wink:
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod davidprochazka » čtv 18 led, 2018 7:44 am

Ahoj, nemáte někdo v pc manuál na z21 START. Na internetu jsem našel na jen na Z21. Díky
davidprochazka
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 11 led, 2018 12:51 pm

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod BohousP » pát 19 led, 2018 11:40 am

Jaké máte zkušenosti se zobrazením obsazení úseků v androidní aplikaci Z21? Nějak se mi nedaří získat informaci o obsazení úseku.
Mám S88 kodéry připojené k Z21 přes interfejs DIGI-CZ 033, který nahrazuje Roco 10787. V Traincontrolleru je vše ok, rovněž v Z21 maintenance tool. Oba programy ukazují správně obsazenost koleje. Ale apka pro android zatvrzele mlčí. V nastavení mám vybrané Roco 10787, nastavenou adresu 1, vstupy 1 až 8 a Afterglow (což netuším, co to může být :mrgreen: ) také 1.
Přílohy
Screenshot_2018-01-19-12-35-59.png
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod Sandy » sob 20 led, 2018 9:07 am

davidprochazka píše:Ahoj, nemáte někdo v pc manuál na z21 START. Na internetu jsem našel na jen na Z21. Díky

Něco málo tady:
http://www.modulybrno.cz/aktivace-z21#more-7740
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod davidprochazka » sob 20 led, 2018 10:08 am

To je návod jak zprovoznit wifi. Já měl na mysli jestli někdo nemá v elektronické podobě tuto příručku, nebo jestli někdo neví kde na internetu ji najít.
Přílohy
z21start.jpg
davidprochazka
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 11 led, 2018 12:51 pm

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod JendaTT » sob 20 led, 2018 10:17 am

Jen pro zajímavost, je k dispozici nová verze Z21 Maintenance V1.12, kde je update FW Z21 na V1.30 a také nový FW na Wifi-Multimouse V1.06, ale také pro Z21 Detector 10808 V3.1.19.

A v rychlosti převzatá informace o změnách (EN):

    New Z21 Firmware V1.30:
  • Contains required extensions for transferring the WiFi-MULTIMAUS routes library.
  • Extension for new CAN devices.
  • The packet now also contains the WLANMAUS Update Tool, which can be opened via the options menu.
  • Configuration possibility and firmware update for the Z21 Detector 10808 has been added.
  • Firmware/Sound update possibility for Zimo decoder MX618 and MX658 has been added.
    New WiFi-MULTIMAUS Firmware V1.06:
  • 10 routes with 10-letter names and 10 turnouts.
  • Associated menu functions: New, Edit, Delete, Search, Send, Receive.
  • Extension of the available character set with 9 on the WiFiMAUS unrepresentable characters (#%&.:;{}~).
  • The input is performed via the 0-key, the representation happens with numbers from 1 to 9, the symbol “ABC” blinks if the input is an unrepresentable character.
  • POM (Program On Main) programming mode, inclusive POM writing/reading of long loco addresses, has been complemented.
    Solved WiFi-MULTIMAUS Failures:
  • Changes of the speed steps settings via the menu LOCO | EDIT are resumed now.
  • On changing into the programming mode, not only the connectivity to the router is checked, but also the connectivity to the Z21 central station.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: z21start, z21 a Z21

Příspěvekod JendaTT » sob 20 led, 2018 10:36 am

davidprochazka píše:To je návod jak zprovoznit wifi. Já měl na mysli jestli někdo nemá v elektronické podobě tuto příručku, nebo jestli někdo neví kde na internetu ji najít.

Ahoj, sice to není manuál úplně k z21 start, ale jen na bílou z21, ale třeba by ti to pomohlo. Na konci je to v češtině.
Tady je CZ návod na odblokování Z21 start.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků