smyčkový modul LK200 citlivost

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

smyčkový modul LK200 citlivost

Příspěvekod Jacek » úte 02 kvě, 2017 8:52 pm

Možná se to tu už někdy řešilo, ale za nic to nemůžu najít. Může mi prosím někdo poradit jak upravit citlivost smyčkového modulu Lenz LK200? U starší verze je trimr, tento modul nic takového nemá. Některé lokomotivy, nejčastěji pak v přípřeži, způsobí při vjezdu do úseku zkrat. Při nízké rychlostí projedou.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: smyčkový modul LK200 citlivost

Příspěvekod Photowizard » ned 21 kvě, 2017 1:39 pm

Mně se stalo totéž - jiskření při přejezdu do smyčky, zkraty a smyčkový dekodér nepřepínal do opačné polarity. Důvodem je, se zdá, úbytek napětí na kolejích. Často jsou vyvedena napájení jednotlivých bloků, ale ta společná kolej není připojena na více místech. Zvlášť při vyšším odběru proudu dochází k úbytku napětí na společné koleji. Vytáhl jsem napájení smyčkového dekodéru přímo ze svorek napájení toho dekodéru (J-K) a tyto dráty jsem připojil na koleje těsně před izolační mezerou před smyčkou. Pokud je před smyčkou odizolovanýá blok, pak stačí jenom připojit ten společný vodič (společná kolej). Problémy zcela zmizely a ani největší odběry nejiskří a dekodér mění polaritu zcela správně.
Photowizard
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29 pro, 2016 8:32 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků