CV3 a CV4

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: CV3 a CV4

Příspěvekod Jacek » úte 26 bře, 2019 10:11 am

Kajinek11 píše:Reset jsem provedl skoro u všech dekodéru cé mám, Brejlovci, Bardotky, Sergeje...

Zajímalo by mě co s tím všichni dělají, že musí hned všechno resetovat. Jestli chcete provádět nějaké zásahy a programování, pořiďte si především centrálu, která dokáže číst CV a před programováním si zapište hodnotu.

Není snad den, aby mi kvůli resetu někdo nenapsal, někdy už ani neodpovídám, to bych nedělal nic jiného.

Nutno taky zdůraznit, že reset vrátí do továrního nastavení jen některá základní CV. Pokud změníte cokoliv ve zvukových CV a rozhasíte zvuk, máte smůlu jestli neznáte původní hodnotu. Pak pomůže jen přehrání, protože uživatel nezná nejen hodnotu, ale ani CV, které měnil. Naštěstí je to ojedinělé.

Miloš_P píše:Jacek má na webu u zvukových projektů uvedená nastavení všech CV, která je potřeba nastavit po resetu dekodéru.

Na stránkách se to snažím doplňovat, ale je to časově náročné pro množství projektů a jejich verzí. Ovšem je tam jedna věta červeně, kterou zřejmě nikdo nečetl
Pro obnovení naprogramujte CV8=0. Naprogramování CV8=8 je reset, nula by měla vrátit hodnoty projektu.

MiG píše:Tovární nastavení dekodérů ZIMO je, že F3 snižuje maximální rychlost a F4 snižuje časové konstanty dané CV3 a CV4.

Co je to za nesmysl? U mých projektů je F3 středová rychlost (nikoliv poloviční, ale definovaná v CV6) a F4 je vypnutí rozjezdových/brzdících křivek. Nastavení je CV124=23, u modelů používajících SUSI je hodnota 151. V továrním nastavení je ve "free" projektu CV124=35, obě funkce jsou tuším dohromady pod F6, ale liší se to.

Ještě jedna rada, protože znám trochu pozadí těchto potíží. NIKDY nekupujte podezřele levné použité dekodéry z bazaru, atd. Pak nebudete řešit tyto problémy. Prodávající totiž moc dobře věděl co s tím udělal a proč to prodává. Ale je to sleva a to se vyplatí...
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků