Selectrix

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Selectrix

Příspěvekod HonzaM » úte 25 dub, 2017 6:02 am

Kamarád koupil v Německu použitou lokomotivu BR50 Minitrix. Jakmile dém mašinu na koleje napájené DCC, okamžitě se rozjede a nelze ji zastavit ani regulovat. Pokud ji postavím na programovací kolej, pak v momentě kdy zkusím jakoukoli funkci, tedy třeba v případě JMRI zkusím zvolit fukci automatického zjišťování typu dekodéru, také se okamžitě rozjede. Napadlo mne zda to není tím, že by šlo o dekodér pro Selectrix, případně obousystémový, což TRIX mívá, přepnutý do režimu Selectrix (nevím jak to je, zda takové obousystémové dekodéry poslouchají oba systémy podle toho na jakou centrálu se připojí, nebo zda je třeba je nějak přepnout, a pokud tomu tak je, jak by se přepnutí uskutečňovalo. Možná ale jde jen o vadný dekodér. Setkal jse se někdo s tímto problémem?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4041
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Selectrix

Příspěvekod sidlo » úte 25 dub, 2017 9:10 am

Pokud je dekodér v systému SelecTRIX, tak bez příslušné centrály se to bude těžko zjišťovat.
Reset dekodéru jinak než přes CV asi nepůjde.
Pokud půjde přečíst CV29, tak když bude v Bit2 = 1, tak se jedná o alternativní napájení, což může být SelecTRIX.
Potom je možné zkusit jako první příkaz na programovací koleji nastavit CV29 = 0. Bit2 = 0 nastaví provoz pouze NMRA.
Na vlastní nebezpečí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Selectrix

Příspěvekod Dusan » úte 17 črc, 2018 10:01 am

Ahoj vespolek,
mám prosbu. Potřeboval bych v Brně a okolí někoho, kdo má možnost číst a programovat dekodéry. Konkrétně Doehler-Haass. Mám motor VT135 od Minitrix N, kde je tento vestavěný. Potřeboval bych "přečíst" CV29 a "přehodit" z režimu SX do DCC. S mým Multimausem se nechytám.
Předem děkuji za jakoukoliv radu či pomoc.
Dušan
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků