Intellibox - Problém

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod fulda » úte 04 dub, 2017 6:27 pm

Hmm, podle toho popisu soudím, že je to věštecká koule, čtvercová edice. Ale mohu se mýlit.
Obrázek

Co třeba fotku toho, o čem píšeš?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod BohousP » stř 05 dub, 2017 7:54 am

Asi ti tímto moc nepomůžu, přesto ... Klasická ("přepalovací") pojistka to nebude. Možná nějaký polyswitch (vratná pojistka), mohl by to být i transil (přepěťová ochrana) ale i kde-co jiného. U smd součástek (to jsou ty kostičky, které se lepí přímo na plošňák - experti, nekamenujte mne, píšu pro normální lidi, ne pro vás...) lze někdo dost těžko určit, co to vůbec je.
V každém případě, měřit součástky zapájené na desce nedává vůbec smysl. To měření ovlivní jiné součástky, které mohou být i někde dál. Navíc, nepíšeš čím a jak jsi měřil - ohmmetrem, nebo pípákem ??
Raději zanech podobných pokusů, zcela jistě tím můžeš napáchat víc škody, než užitku.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod fulda » stř 05 dub, 2017 8:26 am

OK, obraz se mi zlepšuje. Sázím, že je to TOHLE
Takže v prvním kole nahradit kouskem drátu, ve druhém kole dokoupit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod BohousP » stř 05 dub, 2017 8:45 am

To podle fotky vypadá na zapojení do série (i když je vidět jen kousek spoje), varistor se dává paralelně. Ten filtr, co píše Fulda, vypadá reálně. Pak je vadný ten, který má velký odpor.
Náhrada drátem je možná (dočasně), má to funkci jen filtru proti rušení. Ale pozor, když odešel, mohlo to být zvýšeným odběrem někde dál ... takže opatrně, nejdřív jen na pár vteřin a s vědomím, že může být další pyrotechnický efekt ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod BohousP » stř 05 dub, 2017 8:49 am

mikinko píše:
fulda píše:OK, obraz se mi zlepšuje. Sázím, že je to TOHLE
Takže v prvním kole nahradit kouskem drátu, ve druhém kole dokoupit.

Diky za info.
Aktuálny stav - súčiastka vyhodená a nahradená kúskom drôtiku. IBX funguje (keby nemal 15 rokov napísal by som "ako nový"). Už len prísť na to, čo to je presne za súčiastka a hodnoty aby som kúpil náhradu ..... :-)

Pokud je to filtr, není hodnota kritická. Kup si něco z toho eshopu, co tu psal Fulda - otázkou je, na jaký proud (nemám Intellibox). Místo toho drátu zkus ampérmetr. Pokud to byl polyswitch (ale ty by asi nebyly ve všech přívodech), je to trochu problém.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod fulda » stř 05 dub, 2017 11:52 am

mikinko píše:Aktuálny stav - súčiastka vyhodená a nahradená kúskom drôtiku. IBX funguje (keby nemal 15 rokov napísal by som "ako nový"). Už len prísť na to, čo to je presne za súčiastka a hodnoty aby som kúpil náhradu ..... :-)

Podívej se na tom webu, nebo kdekoli jinde. Najdi si v tabulce podle velikosti vhodnou délku
(nápověda délka 4,5mm začíná číslem 18, délka 3,2mm začíná 12, délka 2mm začíná 08)
a potřebnou šířku
(nápověda šířka 3,2mm končí číslem 12, šířka 1,6mm končí číslem 06, šířka 1,25mm končí 05)

Pak asi nejdůležitější údaj bude maximální proud.
Je to filtr, nikoli pojistka, takže pokud nevíš, tak ber větší. Pokud má IBX maximální proud n JK třeba 2A, tak ber alespoň 3A verzi.

Raději zvol správný proud než správnou velikost, naprasit tam jinou velikost se ti povede.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Intellibox - Problém

Příspěvekod vvitty » stř 05 dub, 2017 1:16 pm

vzdyt je k te soucastce takovej krasnej pristup... :-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků