Funkcni dekodery a CV

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Funkcni dekodery a CV

Příspěvekod belgarat » ned 08 led, 2017 10:30 am

Ahoj,

prozatim jsem se nedopidil toho, jak funguje programovani CV, kdyz mam ve vozidle loko + funkcni dekoder - na prog koleji preci oba reaguji stejne a zapisuji CV ... jak se da funkcni dekoder naprogramovat "odlisne" ? Decoder lock (CV15 = CV16) ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Funkcni dekodery a CV

Příspěvekod fulda » ned 08 led, 2017 11:32 am

belgarat píše:prozatim jsem se nedopidil toho, jak funguje programovani CV, kdyz mam ve vozidle loko + funkcni dekoder - na prog koleji preci oba reaguji stejne a zapisuji CV ... jak se da funkcni dekoder naprogramovat "odlisne" ? Decoder lock (CV15 = CV16) ?

Ano, používají se dva hlavní směry. Ten, který je podle normy správný je decoder lock. Ten který je také akceptovatelný je použití stejných CV tam, kde se to očekává (adresa lokomotivy v CV1; takže je správně, že jí přepisuješ v obou současně) a samostatných tam, kde se očekává různá funkce (přiřazení funkcí výstupům má hlavní multifunkční dekodér v CV50 a CV51, zatímco přídavný funkční v CV60 a CV61).

Vzhledem k tomu, že to druhé se dá docílit se 100% jistotou pouze tehdy, pokud alespoň jeden dekodér s tímto záměrem vyrábíš, tak se to moc nepoužívá.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků