Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod brejsak » stř 04 led, 2017 8:37 am

Upozornění pro uživatele této centrály.
Při programování některých malých a citlivých dekoderů se mi vyskytla nepříjemná závada, dekodery se nepřiměřeně zahřívaly i bez zatížení.
Naštěstí jsem dostal radu, abych snížil výstupní napětí do kolejí a když jsem výstup upravil, tak už se závada neprojevovala.
Karel
brejsak
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon 10 kvě, 2010 8:35 pm
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JendaTT » stř 04 led, 2017 8:50 am

Na kolik bylo potřeba snížit napětí? A které dekodéry se zahřívaly?
Díky za info.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod brejsak » stř 04 led, 2017 9:04 am

Zkoušel jsem různé, ale nejcitlivější byly Zimo, ovšem jen ty s paticí N 18, byly to jak 618 tak zvukové 658, tedy miniaturní. Je zajímavé, že stejné drátkové to nedělaly, a ani ESU dekodery nebo Lenz, ty byly všechny v pohodě.
Karel
brejsak
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon 10 kvě, 2010 8:35 pm
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JendaTT » stř 04 led, 2017 9:34 am

Jde mi o to, že právě ZIMO dekodéry používám, jak Next18, tak i různé zvukové... Na kolik si snižoval to napětí?
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod brejsak » stř 04 led, 2017 12:09 pm

Na polovinu, na 250 a už to šlo, nakonec jsem nechal 200 a ani při dlouhodobějším zatížení to už nic neobvyklého nedělalo, myslím co se teploty týče.
Karel
brejsak
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon 10 kvě, 2010 8:35 pm
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod j1r1 » stř 04 led, 2017 2:43 pm

brejsak píše:Na polovinu, na 250 a už to šlo, nakonec jsem nechal 200 a ani při dlouhodobějším zatížení to už nic neobvyklého nedělalo, myslím co se teploty týče.

Abych tomu dobře rozuměl: podle těch číselných hodnot asi myslíš nastavení "Max Programming current" tedy maximální programovací proud (spíš než napětí do kolejí)?
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JanoW » stř 04 led, 2017 5:01 pm

j1r1 píše:Pro některé z nás (a jistě i pro potenciální zájemce o koupi bez vyšší elektrotechnické kvalifikace) je důležité, že ústředna DR5000 jako finální výrobek obsahuje již v ceně síťový napájecí zdroj, který má CE certifikaci. Tím je deklarována zodpovědnost výrobce za elektrotechnickou bezpečnost použití výrobku. I mnozí další výrobci samozřejmě prodávají své ústředny včetně síťové části.

Pokiaľ by sa ten transformátor (zdroj) dodával ako voliteľné příslušenstvo, bolo by to lepšie. Napr. DIGI-CZ to rieši odporúčaným typom transformátora, ktorý výrobca vyrába a dodáva presne podľa požiadaviek DIGI-CZ. Viď http://www.digi-cz.info/napajeci-zdroj-dcc/ - odsek "A co transformátor" na konci článku.
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » čtv 05 led, 2017 9:28 am

Přestaňme se tady dohadovat a vzájemně obviňovat. Pro BohouseP a fuldu - založte vlákno NanoX a uveďte v něm všechny přednosti a přestaňte v tomto vláknu hanět DR5000, je-li podle vás špatná, není pro výrobky Digi-CZ konkurencí a není proč od ní případné zájemce zrazovat. BohousP je prodejce produktů Digi-CZ, já zastupuji prodejce DR5000. Nevidím důvod proč by mělo být zakázáno v této konferenci uvést pravdivé informace o prodávaných produktech, to není propagace ani inzerce.
Pokud tedy jde o vlastnosti DR5000:
Protokoly pro ovládání jízdy vlaků a příslušenství XpressNet, LocoNet
Možnost připojení ovladačů Multimaus, Lenz, Uhlenbrock/Tillig Daisy II, FRED (mohou být současně připojeny například Fredy a Multimousy)
Rozhraní pro zpětný ohlas S-88, RS, LocoNet
Rozhraní USB pro spojení s PC
Rozhrani WiFi, využitelné například pro spojení s bezplatným softwarem JMRI DecoderPro a ve spojení s ním pro bezdrátové ovládání z mobilu s bezplatným softwarem WiThrottle (iOS) nebo Engine Driver (Android)
Volně dostupná aplikace pro ovládání funkcí centrály, umožňující ovládání jízdy vlaků, ovládání příslušenství, indikaci obsazení, programování dekodérů
Centrála je v praktické skříňce s patkamí pro montáž
Součástí dodávky je síťový zdroj s certifikací CE
Zjištěné problémy:
Při provozu s více ovladači současně připojenými k centrále může dojít k opožděné reakci na regulaci rychlosti ovládané lokomotivy (podle dosavadní zkušenosti s více než pěti ovladači), centrála se proto nehodí pro klubový provoz
Dosud nejsou k dispozici aplikace pro mobilní telefony pro přímou komunikaci pro ovládání centrály přes wifi
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » čtv 05 led, 2017 9:40 am

Honzo, nezlob se, já jsem v životě ani jednou DR5000 nehaněl, protože ji znám jen z doslechu. Několikrát jsem napsal, že koncept se mi líbí (s malými výhradami), jen byla vypuštěna trochu dřív, než byly vychytány počáteční chyby. Podívej se na mé příspěvky. Jen proto, že momentálně řídím DIGI-CZ, nejsem ani tvým nepřítelem, ani konkurentem (oba máme trochu jinou cílovou skupinu). Vlákno o NanoX zde existuje už léta (http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=4885&hilit=NanoX, http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=5275&hilit=NanoX) a nezakládáme každé tři měsíce dalši se stejným obsahem a jiným názvem.
Přeji ti hezký nový rok a hodně úspěchů v něm.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod vvitty » čtv 05 led, 2017 10:45 am

vvitty píše:
HonzaM píše:Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.


A pripadne pozarucni opravy?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Brejla » čtv 05 led, 2017 2:05 pm

vvitty píše:
vvitty píše:
HonzaM píše:Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.


A pripadne pozarucni opravy?


A na opakovanou otázku tradičně opakované mlčení dovozce/prodejce. :cry:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod hopeter » čtv 05 led, 2017 2:42 pm

HonzoM
Koukal jsem na tvoje www stránky jejichž odkaz je u tvých příspěvků. Proč je jednoduše nepoužiješ k osvětě DR5000 ? Tady stačí pouze hodit odkaz a zájemci si to rádi přečtou. Momentálně tam nemáš o tomto produktu ani čárku ... :!: :?:
Když mě bude zajímat NanoX a další produkty DIGI tak se normálně prokliknu na jejich stránky a tam si přečtu co mě zajímá včetně aktuálních cen a možností objednávky. :idea:
Omlouvám se za plevel ale už jsem to jako nestranný uživatel fóra nevydržel ( DCC používám MM a z21 ) :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 05 led, 2017 3:08 pm

vvitty píše:
vvitty píše:
HonzaM píše:Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.


A pripadne pozarucni opravy?


To nebudeš potřebovat, buď bude fungovat nebo ten krám zahodíš.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod belgarat » čtv 05 led, 2017 8:49 pm

Jediny distributor v CR, ktereho Digikeijs uvadi, je Ben Zerba, Ostrovskeho 1332, Praha.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » čtv 05 led, 2017 10:23 pm

Brejla píše:
vvitty píše:
A pripadne pozarucni opravy?


A na opakovanou otázku tradičně opakované mlčení dovozce/prodejce. :cry:


Samozřejmě zajistí rovněž dovozce/prodejce, firma TT elektronika, U Palaty 5, 15000 Praha 5. Mail xjm@iol.cz
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků