Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Fox » pon 30 zář, 2019 12:47 pm

No to je pravda, vždyť se mi to stalo taky. Nastavení cv29 pomohlo.
EDIT: pro vyloučení nedorozumění a pro klid zde na fóru doplňuji, že nemám ověřeno, že chyba byla v ústředně, pouze konstatuji, že v mém případě pomohlo přeprogramování dekodéru v mašinách (zákázán analogový provoz). Jó, kdybych měl to udělátko s LEDkami trvale zapojené, možná bych věděl víc... :D
EDIT2: pro úplnost, to zapojení není z mé hlavy, za to děkuji webu Bohouše Partyka, kterého tímto zdravím. :wink:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » pon 30 zář, 2019 4:40 pm

:D (výběr smajlíků je zde malý).
Ahoj
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Knapis » pon 11 lis, 2019 4:09 pm

Jen takový rychlí dotaz, mám centrálu DR5000 a výhybky chci ovládat servopřestavníkem, mám objednané přestavníky od navestidla.cz. Teď k věci, bude fungovat tento dekodér s centrálou DR5000, nebo bude lepší koupit origo digikeijs DR4024? Jde o to že dekodéry od dccdoma by stačili dva, ale od digikeijs bych potřeboval tři.
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod jirkah » pon 11 lis, 2019 5:16 pm

Já jsem přešel na servodekodery od MGP sice pořizovací cena je vyšší , ale je tam zase něco navíc. Hlavně je třeba koupit také serva od nich.Potom nemám žádné zakmity při startu. Původně jsem používal od Digicz se zakladnovou stanicí. V případě zájmu mohu prodat servodekodery digicz :-) .
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Knapis » úte 12 lis, 2019 1:58 pm

Jde o to, že jsem v tomto úplný začátečník, takže jsem chtěl co nejjednodušší systém a co nejméně hardwaru, což mi přišlo právě vhodné řešení od dccdoma na 8 serv. Dělám malé domácí kolejiště, kde bude 8 výhybek z toho jedna trojcestná, tak že budu potřebovat 9 servopřestavníků. Beru do úvahy i cenu, 2 servodekodéry od dccdoma vyjdou cca 650,-, 3 servodekodéry od digikeijs DR4024 na cca 1500,- a řešení od DIGI-CZ je nejdražší a přijde mi nejkomplikovanější kdy k dekoderu potřebuji i ty základnové stanice. Neříkám že to musí být za každou cenu to nejlevnější řešení, ale nějaký kompromis, spíš mi jde o to, aby to bylo co nejjednodušší a aby to fungovalo bez větších potíží s tou centrálou.
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Trixt » úte 12 lis, 2019 2:46 pm

Knapis: A ty již máš serva koupený? Já jsem použil MP1 a DR4018. U DR4018 mám ověřeno, že jeden výstup v pohodě utáhne dvě MP1 (navíc jsou výstupy jištěny proti přetížení). Toho se dá využít u výhybek, kde přejíždíš z jedné koleje na druhou a kde tedy musí být současně obě přehozeny v jedné či druhé pozici. Skoro na každém kolejišti se taková situace najde. Tím bys ušetřil tu jednu pozici a na všech 9 výhybek by ti stačila jedna DR4018. Pokud máš ale serva již koupena, nebo se ti MP1 zdají drahé či k nim nemáš důvěru, pak je ti má rada nanic. Pokud se ale teprve rohoduješ, můžeš to zvážit. ;)
Naposledy upravil Trixt dne úte 12 lis, 2019 8:02 pm, celkově upraveno 1
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » úte 12 lis, 2019 7:41 pm

Knapis: Skutečně si to rozmysli. Nechci nikoho hanit, ale to, co sis vybral, je nejstarší a nejméně spolehlivé řešení. Ale možná budeš mít štěstí.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod jirkah » stř 13 lis, 2019 7:43 am

Knapis píše:Jde o to, že jsem v tomto úplný začátečník, takže jsem chtěl co nejjednodušší systém a co nejméně hardwaru, což mi přišlo právě vhodné řešení od dccdoma na 8 serv. Dělám malé domácí kolejiště, kde bude 8 výhybek z toho jedna trojcestná, tak že budu potřebovat 9 servopřestavníků. Beru do úvahy i cenu, 2 servodekodéry od dccdoma vyjdou cca 650,-, 3 servodekodéry od digikeijs DR4024 na cca 1500,- a řešení od DIGI-CZ je nejdražší a přijde mi nejkomplikovanější kdy k dekoderu potřebuji i ty základnové stanice. Neříkám že to musí být za každou cenu to nejlevnější řešení, ale nějaký kompromis, spíš mi jde o to, aby to bylo co nejjednodušší a aby to fungovalo bez větších potíží s tou centrálou.


Nechci tě nijak ovlivnit , ale pokud máš na kolejišti jen 9 vyhybek , tak bych rozhodně nešetřil. Chápu , že se člověk snaží ušetřit , ale nakonec těch pár piv , cigaret atd.. za ušetření nestojí.DCC doma bych bral jako poslední variantu . U MGP se mě líbí , že to žije vlastním životem a za určitých předpokladů se to dá dokonce ovládat bez centrály.To co doporučuje Trixt je také rozumná varianta , Digicz také bylo spolehlivé až na zákmity při startu .Já jsem ho přestal používat jen díky přidané hodnotě MGP a protože používám i jiné jejich produkty a mám rád ty krávovinky co to umí . A hlavně, že už to neprovozuje BohousP. u Bohouse byla podpora luxusní a nový provozovatel mě nepřesvědčil o další spolupráci ( jsem elektronická lama a potřebuji větší péči od výrobce nebo dodavatele elektroniky a ne každý je ochoten vysvětlovat jako to dělal Bohouš tomu patří velké dík za můj start s digitalizací) , taky nemám rád když míchám na kolejišti spoustu výrobců a systému , přesto , že to asi nčemu nevadí. Když jsem začal stavět tak byl omezený výběr a další nevýhoda moje neznalost, protože jsem začínal a jako dítě používal analog. Naštěstí jsem při stavbě dost pomalý a těch pár tisíc na změnu mě nepoloží , protože nakoupená elektronika na kolejiště je takřka neprodejná přesto , že byla nepoužitá :-) . Štastnou volbu , že jsi se rozhodnul správně poznáš až když vyzkoušíš více variant . Jak by řekl Jaro Slavik nezkusíš nevíš :-) . Ber to jen jako mojí radu ze zkušenosti rozhodnutí nechám na tobě. Nejsem žádný prodejce ani výrobce.
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » stř 13 lis, 2019 12:01 pm

Myslím že hodně zejména začínajících modelářů zapomíná na moudrost starého Angličana - nejsem tak bohat, abych si kupoval levné věci. Není potřeba mít Porsche nebo Lamborghini, ale třeba s Trabantem si člověk moc neužije. Ony jsou různé centrály a další komponenty levnější, ale většinou se následně ukáže, že se úspora projevila negativně. A pak se jako nutnost projeví nákup lepšího a kvalitnějšhoí zařízení a to levně nakoupené se ukáže jako neprodejné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Fox » stř 27 lis, 2019 7:51 am

Vážení kolegové, potřeboval bych si ujasnit a udělat přehled dostupných ručních ovladačů, připojitelných k DR5000. Pro vyloučení nejasností: jde mi o to, že ústřednou (a dodaným konfiguračním SW) lze ovládat příslušenství i loko, ale pro obsluhu je příjemnější držet v ruce HW ovladač a pozorovat mašinu a ne displej PC...
Osobně na to používám DAISY II, protože jí prostě mám a tím pádem vím, že to funguje. Další komponenty jsem neměl příležitost osobně vyzkoušet, proto tento dotaz. Prosím o SKUTEČNĚ V PRAXI OVĚŘENÉ OVLADAČE, ne že si někdo přečetl, že ovladač komunikuje přes X-bus a "proto to musí fungovat". Díky předem :D
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod belgarat » stř 27 lis, 2019 9:07 am

@Fox: Roco MultiMouse cervena, dratova, funguje.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Trixt » stř 27 lis, 2019 1:28 pm

Mohu potvrdit. V pondělí byla k mé centrále DR5000 připojená červená MultiMouse od Roca. Fungovalo jak ovládání příslušenství, tak i čtení registrů a jejich nastavování.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JirkaJ » ned 08 pro, 2019 8:48 pm

Kromě červené MultiMouse od Roca používám aplikaci Z21(černou) v mobilu připojenému přes WiFi.
Vše dohromady funguje 3 mobily současně + 2 myši + SW Rocrail.
TT, RocRail, DR5000 SŽM Pečky
JirkaJ
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 27 pro, 2017 9:12 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 08 pro, 2019 10:55 pm

Mám prakticky vyzkoušeny následující ovladače:
Digitrax DT402 (dvě loko)
Digitrax UT4
Multimaus
WLANmaus
OTO
OTO Duo (dvě lokomotivy)
Mobil
FREDi
Na setkání sloužila centrála DR5000 jako hlavní, v provozu bylo současně asi deset ovladačů FREDi.
Jako nejpraktičtější se mi jeví DT402, pro děti jsou nejlepší FREDy.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » pon 09 pro, 2019 5:47 am

Vyzkoušeno bez detailního testování:
Oto s modrým displejem
MiniMaus digi-cz
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků