Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod hopeter » čtv 22 pro, 2016 12:48 pm

Kde a za kolik se nechá DR5000 koupit v ČR. :?:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod belgarat » čtv 22 pro, 2016 12:50 pm

jir1: nevim jak Tva NanoX, ale ta moje ma z nejakeho duvodu svorky +12V, +5V, a dokonce i potenciometr na jakousi regulaci trakcniho napeti. Taktez vystup na programovaci kolej - nevyhoda je, ze pri programovani se vypina hlavni napajeni kolejnic, ne ze vystup NEMA (nebo v Tvem podani - NanoX mlcim, a DR5000 ma vystup).

Obecne - v tomhle vlakne (a dalsich o DR5000) me dost zlobi jen jedina vec: ze prezentace DR5000 od HonzyM jako prodejce neni oznacena viditelne jako reklama a propagace.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » čtv 22 pro, 2016 1:29 pm

belgarat píše:Obecne - v tomhle vlakne (a dalsich o DR5000) me dost zlobi jen jedina vec: ze prezentace DR5000 od HonzyM jako prodejce neni oznacena viditelne jako reklama a propagace.


A u ostatních prodejců tě to nezlobí?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod j1r1 » čtv 22 pro, 2016 1:35 pm

Jak by mělo být z mého příspěvku patrné (asi jsem to měl zdůraznit) NanoX jsem si nekoupil. Proto jsem uvedl jen důvody, které mě od ní odradily- podle mě zastaralá koncepce, pro mě nízký poměr užitná_hodnota/cena a neexistence jako finálního výrobku v krabici. Nezabýval jsem se jejími dalšími klady a zápory ani zkušenostmi -z pochopitelného, výše uvedeného důvodu- nemám ji. Stejně jsem to popsal u Z21 a z21.

Podle mě je reklama a propagace je nezvládnutý problém tohoto fóra.
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 pro, 2016 1:38 pm

j1r1 píše:Podle mě je reklama a propagace je nezvládnutý problém tohoto fóra.

A co máme podle tebe udělat?Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 22 pro, 2016 1:43 pm

Měřit všem, stejným metrem.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 pro, 2016 1:46 pm

Pavel-HP píše:Měřit všem, stejným metrem.


A u koho se měří jiným metrem? Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod j1r1 » čtv 22 pro, 2016 2:06 pm

milan ferdián píše:A co máme podle tebe udělat?Milan


Už jsem to napsal do jednoho vlákna, které bylo taky smazáno. Takže ještě jednou:
Komerční tlak tady prostě bude vždy (Internet kdysi byl taky akademické, přísně nekomerční médium...) . Moje zkušenost z jiného fóra je ta, že pomůže oddělení komerčních a nekomerčních témat fóra. Prostě existuje část: "Prodám, koupím, komerční nabídky". Do ostatních částí se tyhle věci psát nesmějí a adminové to ohlídají. Takže uživatel, který hledá radu nebo řešení problému není zatěžován balastem reklam a marketingu jednotlivých výrobců/prodejců. Naopak potenciální zájemce o koupi nemusí dlouho hledat. Vyváženost práce administrátorů je samozřejmě velmi důležitá - např.: posoudit, jestli daný příspěvek patří do daného vlákna, nebo obsahuje jen osobní výpady bez argumentů. Nebo jestli upozorňuje na podstatné přínosy, změny a inovace výrobku, nebo jde jen o marketingové sdělení.
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 pro, 2016 2:15 pm

j1r1 píše:
milan ferdián píše:A co máme podle tebe udělat?Milan


Už jsem to napsal do jednoho vlákna, které bylo taky smazáno. Takže ještě jednou:
Komerční tlak tady prostě bude vždy (Internet kdysi byl taky akademické, přísně nekomerční médium...) . Moje zkušenost z jiného fóra je ta, že pomůže oddělení komerčních a nekomerčních témat fóra. Prostě existuje část: "Prodám, koupím, komerční nabídky". Do ostatních částí se tyhle věci psát nesmějí a adminové to ohlídají. Takže uživatel, který hledá radu nebo řešení problému není zatěžován balastem reklam a marketingu jednotlivých výrobců/prodejců. Naopak potenciální zájemce o koupi nemusí dlouho hledat. Vyváženost práce administrátorů je samozřejmě velmi důležitá - např.: posoudit, jestli daný příspěvek patří do daného vlákna, nebo obsahuje jen osobní výpady bez argumentů. Nebo jestli upozorňuje na podstatné přínosy, změny a inovace výrobku, nebo jde jen o marketingové sdělení.


Navrhuješ přenést téma DR5000 do vlákna "Prodám,koupím" :?: :?: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PetrK » čtv 22 pro, 2016 3:16 pm

Uz se to tu zase sune jinam :-( komerecni mi to neprijde, spis tu vidim lidi, kteri chteji toto tema potopit a nejlepe aby se tu o teto centrale nepsalo. Uvedomte si, ze jsou tu lidi, treba jako ja, kteri s dcc zacinaji a zajima je, co centrala umi, jak je spolehliva, jake jsou zkusenosti, aby si mohl udelat svuj nazor. Osobne se rozhoduji, jakou centralu zvolit a rad jsem tyto vlakna cetl a pomahali mi ucelit si nazor na jednotlive centraly. Videl jsem zde, kdo na co centralu pouziva a delal si obraz, zda tyto funkce potrebuji, ci nikoliv. Moderator by zde mel spise udrzovat jen prispevky, ktere se centraly tykaji nebo porovnavaji jine centraly a prispevky, ktere vedou jinam promazavat nebo presununout nekam do off topicu...

Proto Vas prosim, nez zde psat kraviny, nekazte tema ostatnim, ktere to zajima. Dekuji
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod j1r1 » čtv 22 pro, 2016 4:00 pm

milan ferdián píše:Navrhuješ přenést téma DR5000 do vlákna "Prodám,koupím" :?: :?: Milan

Milane, ne. Produktově zaměřená věcná témata by byla v části "DCC v praxi" samozřejmě dále, vždyť některá z nich ani nejsou kontroverzní - příklad: třeba Multimaus snad nevzbuzuje v Čechách žádné emoce.... Takže dobré vlákno by třeba bylo: "Jak naprogramovat vlastní ikony lokomotiv do Multimausu." Špatné: "Provádím na kšeft úpravy Multimausu podle původního návodu Roca Canhala". A špatný příspěvek v tom dobrém vláknu třeba "Naše DaisyII je stejně lepší a ikony už má." , nebo "Jsi směšnej, jak pořád ten Multimaus prosazuješ.", nebo "Já to umím líp a neřeknu jak".

To, co navrhuju (rozhodnutí samozřejmě to záleží jenom na provozovateli fóra) je:
- změnit pravidlo fóra "Reklama na fórum nepatří" na "Veškerá komerční sdělení mohou být zveřejněna jen v části k tomu určené."
- na nejvyšší úrovni Obsahu fóra zřídit kategorii "Komerční sdělení, prodám, koupím..."
- administrátoři: vyváženě a nestranně posuzovat přípěvky podle Pravidel fóra. Podle potřeby je přesouvat do správné kategorie nebo i mazat.
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Rudolf » čtv 22 pro, 2016 5:28 pm

Já to vidím trošku jinak, informace o něčem novém nevadí, ta je užitečná, stejně tak jako diskuze nad řešenými problémy. Stejně tak např. informace i jen o tom, že je nový firmware apod.

Problém ale v tomto případě je dle mého názoru ten, že HonzaM má pořád tendenci diskuzní vlákno o centrále oživovat i když momentálně nikoho jiného nezajímá. Zkrátka aby pořád byla na očích :lol: . A to podle mého názoru spoustu uživatelů vytáčí. Takže asi v tomto případě budou pravidla tokové, že diskuze o problémech ano, ale pokud bude téma tímto způsobem oživeno, bude za to BAN a smazání příspěvku. Žádám tímto všechny moderátory aby v tomto konkrétním případě takhle jednali.

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PetrK » čtv 22 pro, 2016 5:41 pm

Proc sem pise, kdo ma ruce, nohy a do p... diru, misto toho aby se smazal nebo presunul off topic a zustaly zde jen uzitecne prispevky? Asi je to moc prace.... Uz vim proc sem zde cca pul roku nebyl a o nic neprisel.... Admini a administratori, zamyslete se nad sebou!
PetrK
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 06 bře, 2016 6:43 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » čtv 22 pro, 2016 6:10 pm

Sam taky vyrabim centralu Centrbox a ovladace Oto na Loconet a mam dojem, ze to bezny citatel ani nezpozoroval, protoze to proste nepropaguji.
Pripada mi to proste vlezle, tu propagovat komercni veci. A tak bych posuzoval i ty ostatni, kteri se tu snazi veci nabizet.
Pokud je ta prezentace vlezla a podbiziva, tak to sem proste nepatri.
A pokud je odborna a k veci, to je zas neco jine.
A to by mel admin rozpoznat.
---
Jinak prace admina je dost narocna, cist vsechny ty prispevky 24/7 a reagovat na ne.
Pokud vim, tak to neni placene a delaji to zadarmo, jen pro zabavu a poteseni z dobre veci.
Takze do nich nevrtejte, mohli by se nastvat a cele to tu zrusit.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » čtv 22 pro, 2016 6:34 pm

PetrK píše:Uz se to tu zase sune jinam :-( komerecni mi to neprijde, spis tu vidim lidi, kteri chteji toto tema potopit a nejlepe aby se tu o teto centrale nepsalo. Uvedomte si, ze jsou tu lidi, treba jako ja, kteri s dcc zacinaji a zajima je, co centrala umi, jak je spolehliva, jake jsou zkusenosti, aby si mohl udelat svuj nazor. Osobne se rozhoduji, jakou centralu zvolit a rad jsem tyto vlakna cetl a pomahali mi ucelit si nazor na jednotlive centraly. Videl jsem zde, kdo na co centralu pouziva a delal si obraz, zda tyto funkce potrebuji, ci nikoliv. Moderator by zde mel spise udrzovat jen prispevky, ktere se centraly tykaji nebo porovnavaji jine centraly a prispevky, ktere vedou jinam promazavat nebo presununout nekam do off topicu...

Proto Vas prosim, nez zde psat kraviny, nekazte tema ostatnim, ktere to zajima. Dekuji


Souhlasím s tím, že by bylo užitečné, kdyby se tu objevovaly pravdivé názory.
Já se ohrazuji pokaždé, když se tu začnou objevovat tendenční polopravdy.
Například se tu dočteme tlustým písmem, že má centrála bezvadné WiFi, ke kterému se připojí telefon, nebo tablet, až potud je to pravda, ale poněkud se zamlčuje, že existuje pouze jedna ne úplně dobrá testovací aplikace, která je pro jeden typ telefonu a nějak to moc nesměřuje k tomu, že by vzniklo něco dalšího.
Když se mluví o NanoX, tak se vybírá právě jedna komerční verze, která se prodává bez zdroje. Ve skutečnosti se i na tom samém komerčním webu dá koupit několik verzí a verze v krabici se přestala prodávat čistě proto, že si jí nikdo nekupoval. I tady na fóru se dá najít spoustu hezkých snímků. K centrále DR5000 se poněkud zamlčuje to, že nemá vlastní regulaci a do kolejí pouští napětí přímo ze zdroje. Pak si tu přečtu, že má 120 slotů, ale pod koberec se poněkud zamete, že těch 120 slotů nemůžeš použít, protože nemůžeš připojit dost ovladačů a tak dále.

Takže pokud se budeš rozhodovat, tak ti poradím - pokus se filtrovat příspěvky od lidí, kteří propagují pouze jeden směr a ani jim nevadí, že zařízení druhého směru v životě neviděli (dokáží je pomlouvat i bez toho).

P.S. A legrační je, že většinou informace o NanoX sem zanášejí právě ti, komu nejvíc leží v žaludku a to mne baví.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků