Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » úte 31 říj, 2017 7:53 am

Pavel-HP píše:A to nemůžeš, doprdele, konkrétně napsat na kterejch svorkách, ten signál J-K je. A zese sem píšeš ňáký ptákárny, na který se tu nikdo neptá.

Proč jsi sprostý?
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod hummus » úte 31 říj, 2017 7:57 am

Ale vždyť to napsal "TRACK OUTPUT".
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PaMi » úte 31 říj, 2017 8:04 am

Já neznám Loconet. Chápal jsem, že na Track Output je LocoNet signál, který je odlišný od signálu JK z klasické DCC ústředny.
Takže z Track Output jde klasický JK signál, na který se připojuje příslušenství stejně jako například u starších ústředen Lenz nebo ROCO. ANO nebo NE ?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » úte 31 říj, 2017 8:14 am

1 Přípojka počítačové sítě (100 MBit)
2 Přípojka zpětného hlášení S88-N
3 LocoNet B (boostery)
4 Loconet T (ovladače a komponenty LocoNet)
5 Výstup do kolejí (hlavní výstup)
6 Sběrnice XpressNet (například pro připojení MultiMaus) a R-Bus
7 Boosterová sběrnice (B-Bus)
8 Sběrnice RS-Bus
9 Programovací kolej
10 Konektor USB 2.0
11 Přípojka napájení
12 Indikátory aktivity
13 Indikátory činnosti USB
14 Přijímač infra
15 Aktivita XpressNet
16 Tlačítko STOP (vypnutí napájení kolejí)
17 Tlačítko START (zapnutí napájení kolejí)
18 Aktivita LocoNet
19 Aktivita S88
20 Aktivita Wi-Fi
21 Aktivita LAN
22 Aktivita router
Přílohy
Přípojky centrály.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » úte 31 říj, 2017 8:18 am

Pokud se nepletu, označení JK není normalizované označení DCC výstupu, je to označení které zvolil myslím Lenz a stalo se zvykem takto označovat DCC signál. Loconet signál je na konekorech LocoNet T a LocoNet B.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Pavel-HP » úte 31 říj, 2017 8:31 am

hummus píše:Ale vždyť to napsal "TRACK OUTPUT".


Tak napíšu naprosto jasně, že do konektoru kde je napsáno TRACK PUTPUT si připojím ty dva dráty co vedou ke kolejím.
A jde z tohoto výstupu i signál pro příslušenství? To je to oč tu běží.
A už je tam zase spousta marmelády, na kterou se nikdo neptal.
KAPIŠTO??
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » úte 31 říj, 2017 9:13 am

Jsem si vědom toho, že moje vyjádření nemusí být vždy a pro všechny srozumitelná. A pokud to někdo umí formulovat lépe, tak má přeci možnost tak učinit.
Pavel-HP píše:A to nemůžeš, doprdele, konkrétně napsat na kterejch svorkách, ten signál J-K je. A zese sem píšeš ňáký ptákárny, na který se tu nikdo neptá.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Pavel-HP » úte 31 říj, 2017 9:30 am

sidlo píše:Jsem si vědom toho, že moje vyjádření nemusí být vždy a pro všechny srozumitelná. A pokud to někdo umí formulovat lépe, tak má přeci možnost tak učinit.
Pavel-HP píše:A to nemůžeš, doprdele, konkrétně napsat na kterejch svorkách, ten signál J-K je. A zese sem píšeš ňáký ptákárny, na který se tu nikdo neptá.


Tak to jsme si asi nerozuměli. /HonzaM/
Naše firma se vám tímto omlouvá, stává se nám to jednou za deset let.
Nicméně tu odpověď nezazněla.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » úte 31 říj, 2017 9:50 am

sidlo píše:Jsem si vědom toho, že moje vyjádření nemusí být vždy a pro všechny srozumitelná. A pokud to někdo umí formulovat lépe, tak má přeci možnost tak učinit.
Pavel-HP píše:A to nemůžeš, doprdele, konkrétně napsat na kterejch svorkách, ten signál J-K je. A zese sem píšeš ňáký ptákárny, na který se tu nikdo neptá.

Myslím, že tentokrát neplatí to o potrefené huse ... Tipl bych si, že Pavlova reakce se netýkala odpovědi kolegu Šídla. Ta byla jasná.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » úte 31 říj, 2017 10:00 am

HonzaM píše:Pokud se nepletu, označení JK není normalizované označení DCC výstupu, je to označení které zvolil myslím Lenz a stalo se zvykem takto označovat DCC signál. Loconet signál je na konekorech LocoNet T a LocoNet B.


Máš pravdu, vševědoucí CML (Centrální Mozek Lidstva) na to nepamatoval. Žádné normalizované označení výstupu tak vůbec neexistuje. A tak to někdo označí Track output, někdo DCC output, Roco J/K, Lenz C-D. Ale pořád je to to samé. Aby nebyl zmatkům konec, Loconet si jeho výrobci (Digitrax vs. Uhlenbrock) navíc rozdělili na Loconet B a Loconet T (což mimochodem NMRA také nezná). A tam to už vůbec není to samé ... Jedno je pro boostery, druhé pro ovladače. :mrgreen:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » úte 31 říj, 2017 10:45 am

BohousP píše:
HonzaM píše:Pokud se nepletu, označení JK není normalizované označení DCC výstupu, je to označení které zvolil myslím Lenz a stalo se zvykem takto označovat DCC signál. Loconet signál je na konekorech LocoNet T a LocoNet B.


Máš pravdu, vševědoucí CML (Centrální Mozek Lidstva) na to nepamatoval. Žádné normalizované označení výstupu tak vůbec neexistuje. A tak to někdo označí Track output, někdo DCC output, Roco J/K, Lenz C-D. Ale pořád je to to samé. Aby nebyl zmatkům konec, Loconet si jeho výrobci (Digitrax vs. Uhlenbrock) navíc rozdělili na Loconet B a Loconet T (což mimochodem NMRA také nezná). A tam to už vůbec není to samé ... Jedno je pro boostery, druhé pro ovladače. :mrgreen:

Co Uhlenbrock (a jeho klony jako třeba PIKO) vedlo k tomu rozdělení mi není jasné, autor LocoNetu Digitrax má na svých centrálách jen jednotné zásuvky LocoNet použitelné pro ovladače, boostery i příslušenství. Mimochodem zásuvku LocoNet B lze použít i pro ovladače. Korunu tomu dalo Roco, když u Z21 (černé) dali zásuvku LocoNet, jenže bez dalšího označení a hlavně bez RailSyncu na pinech 1 a 6. A majitelé Z21 se divili proč jim nefungují boostery, viděl jsem i případ kdy v jednom dětském kroužku používají Z21 aby děti mohly mašiny ovládat mobily a tablety, ale k Z21 mají připojenu centrálu Intellibox kvůli boosterům a možnosti použití Fredů. Zásuvku LocoNet B potřebují i některé komponenty, nejen boostery, konkrétně třeba moduly zpětného hlášení Digitrax BDL168.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 31 říj, 2017 10:52 am, celkově upraveno 3
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod PaMi » úte 31 říj, 2017 10:47 am

A já budu otravovat ještě s jedním dotazem. Je funkční komunikace DR5000 s Freiwaldovými softwary TrainProgrammer a TrainController? Freiwald nemá DR5000 v nabídce. Je někde popsáno, co a jak je potřeba v TP nebo TC nastavit, případně jaké další drivery je potřeba nainstalovat? (ptám se nejdříve zde, jestli již někdo používá než začnu hledat na Freiwald forech).
Díky za jednoduché odpovědi.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Pavel-HP » úte 31 říj, 2017 10:55 am

HonzaM píše:
BohousP píše:
HonzaM píše:Pokud se nepletu, označení JK není normalizované označení DCC výstupu, je to označení které zvolil myslím Lenz a stalo se zvykem takto označovat DCC signál. Loconet signál je na konekorech LocoNet T a LocoNet B.


Máš pravdu, vševědoucí CML (Centrální Mozek Lidstva) na to nepamatoval. Žádné normalizované označení výstupu tak vůbec neexistuje. A tak to někdo označí Track output, někdo DCC output, Roco J/K, Lenz C-D. Ale pořád je to to samé. Aby nebyl zmatkům konec, Loconet si jeho výrobci (Digitrax vs. Uhlenbrock) navíc rozdělili na Loconet B a Loconet T (což mimochodem NMRA také nezná). A tam to už vůbec není to samé ... Jedno je pro boostery, druhé pro ovladače. :mrgreen:

Co Uhlenbrock (a jeho klony jako třeba PIKO) vedlo k tomu rozdělení mi není jasné, autor LocoNetu Digitrax má na svých centrálách jen jednotné zásuvky LocoNet použitelné pro ovladače, boostery i příslušenství. Mimochodem zásuvku LocoNet B lze použít i pro ovladače. Korunu tomu dalo Roco, když u Z21 (černé) dali zásuvku LocoNet, jenže bez dalšího označení a havně bez RailSyncu na pinech 1 a 6. A majitelé Z21 se divili proč jim nefungují boostery, viděl jsem i případ kdy v jednom dětském kroužku používají Z21 aby děti mohly mašiny ovládat mobily a tablety, ale k Z21 mají připojenu centrálu Intellibox kvůli boosterům a možnosti použití Fredů. Zásuvku LocoNet B potřebují i některé komponenty, nejen boostery, konkrétně třeba moduly zpětného hlášení Digitrax BDL168.


A zase vomáčka o něčem, na co se nikdo neptal.
Opravdu nikdo neví jasnou a stručnou odpověď na PaMiho předchozí dotaz.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » úte 31 říj, 2017 12:12 pm

PaMi píše:A já budu otravovat ještě s jedním dotazem. Je funkční komunikace DR5000 s Freiwaldovými softwary TrainProgrammer a TrainController? Freiwald nemá DR5000 v nabídce. Je někde popsáno, co a jak je potřeba v TP nebo TC nastavit, případně jaké další drivery je potřeba nainstalovat? (ptám se nejdříve zde, jestli již někdo používá než začnu hledat na Freiwald forech).
Díky za jednoduché odpovědi.

Vše funguje žádné problémy jsem nezaznamenal. Připojení je popsáno v návodu který každý dobrý prodejce přikládá k centrále.
Naposledy upravil Edys dne úte 31 říj, 2017 12:15 pm, celkově upraveno 1
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » úte 31 říj, 2017 12:15 pm

Pavel-HP píše:
A zase vomáčka o něčem, na co se nikdo neptal.
Opravdu nikdo neví jasnou a stručnou odpověď na PaMiho předchozí dotaz.


Člověče ty musíš mít obrovský mindrák. Z tebe by měl Freud ohromnou radost. Bylo to ty už x krát napsáno. Ona totiž jednoduchá odpověď není. Ale to je snad z napsaných odpovědí jasné.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot], Zx1974 a 12 návštevníků