Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pát 06 led, 2017 9:02 am

kdy bude dalsi firmware ??
---
Verze 1.2.3., co tu je, je uz strasne stara a plna chyb.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Brejla » pát 06 led, 2017 9:40 am

HonzaM píše:
Brejla píše:
vvitty píše:
A pripadne pozarucni opravy?


A na opakovanou otázku tradičně opakované mlčení dovozce/prodejce. :cry:


Samozřejmě zajistí rovněž dovozce/prodejce, firma TT elektronika, U Palaty 5, 15000 Praha 5. Mail xjm@iol.cz


U firmy, která nemá ani vlastní doménu a web a skrývá se za jakýmsi freemailem bych si chtěl něco objednat :mrgreen:
To už je lepší poslat ty peníze na nějakou prověřenou charitu.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » pát 06 led, 2017 9:19 pm

zdeno píše:kdy bude dalsi firmware ??
---
Verze 1.2.3., co tu je, je uz strasne stara a plna chyb.

Že je ta verze fitmawaru N stará samo o sobě nemusí být problém, jde o to v čem ty chyby spočívají a jaké mají důsledky, na co mají vliv? Jeden důsledek jsem uvedl, je to problém při komunikaci s větším počtem současně připojených ovladačů LocoNet, jenže kolika "domácím" uživatelům tohle bude vadit?. A týkají se ty chyby u této centrály jen LocoNetu?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 08 led, 2017 7:30 am

zdeno píše:kdy bude dalsi firmware ??
---
Verze 1.2.3., co tu je, je uz strasne stara a plna chyb.

Jak mi Zdeno potvrdil, chyby, o nichž píše, se týkají jen LocoNetu, konkrétně jde o to, že centrála má povolenou toleranci pro kmitočet v komunikaci s ovladači jen +/- 1,5 % a vyžaduje proto přesněji nastavené ovladače. Další chybou je časování LocoNetu a proto může nastat problém jestliže má centrála komunikovat současně s více ovladači, což je ovšem případ pouze v klubovém provozu. XPressNet Zdeno nezkoumal, on je odborník na LocoNet. Na XpressNetu ani na S66 nikdo z těch kdo centrálu koupili na žádný problém nenarazil. Centrála tedy velmi dobře poslouží například uživateli který hledá náhradu za Roco kostku a má zájem o připojení na počítač. Nemusí pořizovat a připojovat externí rozhraní ani transformátor ani řešit umístění těchto komponent a má centrálu se zdrojem s ceritifikací CE a ve skříňce, kterou může položit kdekoli vedle kolejiště. K centrále dostane zdarma software umožňující pohodlné programování i ovládání jízdy vlaků. A pokud chce pokročit ve využívání počítače, má k dispozici zdarma softwary JMRI DecoderPro pro programování a PanelPro pro ovládání kolejiště. Spojení s JMRI je možné realizovat i prostřednictvím wifi, wifi lze pak využít pro ovládání z mobilu nebo tabletu. Pokud je uživatel členem klubu, v němž se používají FREDy, může je používat i doma - v tom případě asi nebude používat současně víc než jeden nebo dva a k popsanému problému nedojde.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 08 led, 2017 9:18 am

hopeter píše:Koukal jsem na tvoje www stránky jejichž odkaz je u tvých příspěvků. Proč je jednoduše nepoužiješ k osvětě DR5000 ? Tady stačí pouze hodit odkaz a zájemci si to rádi přečtou.

Je to tam nyní v kapitole Digital, tedy na http://1ku160.webnode.cz/technika/digital/digikeijs/ a jsou tam i další komponenty, konkrétně booster DR5033, dekodér zpětného hlášení s 16 vstupy pro S88 nebo Loconet a spínací dekodér s 16 výstupy, použitelný také pro 8 výhybek.
Naposledy upravil HonzaM dne ned 08 led, 2017 11:04 am, celkově upraveno 3
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » ned 08 led, 2017 10:04 am

HonzaM píše:
zdeno píše:kdy bude dalsi firmware ??
---
Verze 1.2.3., co tu je, je uz strasne stara a plna chyb.

Jak mi Zdeno potvrdil, chyby, o nichž píše, se týkají jen LocoNetu, konkrétně jde o to, že centrála má povolenou toleranci pro kmitočet v komunikaci s ovladači jen +/- 1,5 % a vyžaduje proto přesněji nastavené ovladače. Další chybou je časování LocoNetu a proto může nastat problém jestliže má centrála komunikovat současně s více ovladači, což je ovšem případ pouze v klubovém provozu. XPressNet Zdeno nezkoumal, on je odborník na LocoNet. Na XpressNetu ani na S66 nikdo z těch kdo centrálu koupili na žádný problém nenarazil. Centrála tedy velmi dobře poslouží například uživateli který hledá náhradu za Roco kostku a má zájem o připojení na počítač. Nemusí pořizovat a připojovat externí rozhraní ani transformátor ani řešit umístění těchto komponent a má centrálu se zdrojem s ceritifikací CE a ve skříňce, kterou může položit kdekoli vedle kolejiště. K centrále dostane zdarma software umožňující pohodlné programování i ovládání jízdy vlaků. A pokud chce pokročit ve využívání počítače, má k dispozici zdarma softwary JMRI DecoderPro pro programování a PanelPro pro ovládání kolejiště. Spojení s JMRI je možné realizovat i prostřednictvím wifi, wifi lze pak využít pro ovládání z mobilu nebo tabletu. Pokud je uživatel členem klubu, v němž se používají FREDy, může je používat i doma - v tom případě asi nebude používat současně víc než jeden nebo dva a k popsanému problému nedojde.

upresnim :
Protokol Loconet ma jen toleranci +/-1,5%, teda DR5000 je v norme (+/-2%), ale jsou centraly, ktere pracuji s toleranci +/- 5% a proto si myslim, ze je to krok zpatky.
Jinak napisane, ovladace, ktere pouzvaji interni osc. v procesoru nebo keramicky rezonator, tak muzou mit problemy s prihlasenim na DR5000.
---
Casovani centraly DR5000 je velmi spatne, protoze nepozna cas 1.2 az 1.38 mS a pouziva jen cas nad 1.56 mS.
Jinak napisane, ovladace se "prekrikuji" a prihlasuji se velmi pomalu a toto je primarni chyba, proc se nedokazou prihlasit stare Fredy.
---
Centralu DR5000 vlastnim a zatim jsem ji odlozil a cekam na upgrade. Potom se uvidi. ;-)
---
Protokol Xpresnet (ajeho klony) nepoznam a proto se k nemu nevyjadrujem.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod hopeter » ned 08 led, 2017 1:16 pm

"Je to tam nyní v kapitole Digital, tedy na http://1ku160.webnode.cz/technika/digital/digikeijs/ a jsou tam i další komponenty, konkrétně booster DR5033, dekodér zpětného hlášení s 16 vstupy pro S88 nebo Loconet a spínací dekodér s 16 výstupy, použitelný také pro 8 výhybek."

Po klepnutí na odkaz jen nic neříkající reklamní popis. Po zadání názvu firmy do vyhledávače jen portál firem , po klepnutí na odkaz webových stránek chyba "server nenalezen" .... :?
Pro mě vyřešeno... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JendaTT » ned 08 led, 2017 1:47 pm

Tak nevím, ale to je takový problém si najít originální stránky - Digikeijs ?
Tady je odkaz na centrálu, tady třeba na moduly zpětného hlášení, atd...
Je to tam i z cenou v eurech, s popisem, s možností si vybrat to, co komu vyhovuje...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Brejla » ned 08 led, 2017 2:13 pm

JendaTT píše:Tak nevím, ale to je takový problém si najít originální stránky - Digikeijs ?
Tady je odkaz na centrálu, tady třeba na moduly zpětného hlášení, atd...
Je to tam i z cenou v eurech, s popisem, s možností si vybrat to, co komu vyhovuje...


Problém sehnat informace v tomto případě není, ale pro někoho může být problém neexistence nějakého českého zastoupení nebo shopu prodávající výrobky tohoto výrobce. Na stránkách Digikejsu je jako zástupce uveden Ben, ale ten v podstatě nic nenabízí a dost lidí s ním má velice špatné zkušenosti, takže tudy asi cesta nevede.
Na amatérské úrovni se o cosi pokouší HonzaM, ale tam není žádná záruka, že zítra bude fungovat (i když toto asi nezaručí nikdo). A styl zavolej mi, já ti to někdy možná objednám a pokud všechno klapne, tak možná něco dostaneš, každému nevyhovuje. Pokud chci někoho oslovit, tak nějaký jednoduchý přehledný E-shop s informacemi v češtině je naprosté minimum a mělo by být i v zájmu výrobce něco podobného podpořit, pokud má zájem se ve větším měřítku prosadit na našem trhu.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod hopeter » ned 08 led, 2017 2:14 pm

Odkaz na centrálu není problém najít ale mě zajímá od koho bych nakupoval , řešil s ním případné opravy atd. Dále jsem starší ročník co ho učili ruštinu tak bych uvítal popis v češtině i když s anglickou a německou dokumentací denně pracuju tak bych asi i tu holandštinu zvládnul... :oops:
No nic projevil jsem zájem , zjistil jsem , že mě podmínky nevyhovují a zůstanu u z21... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JendaTT » ned 08 led, 2017 2:54 pm

2 brejla, hopeter:
Ok, to chápu a rozumím.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod komori » ned 08 led, 2017 3:53 pm

Moje centrála byla v Holandsku na opravě 3x.
Jediný problém je výše poštovného.
Nyní hardwarově funguje velmi dobře.
(Další věci neuvádím, protože je zase někdo smaže, ke škodě modelářů).
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 08 led, 2017 5:46 pm

hopeter píše:Odkaz na centrálu není problém najít ale mě zajímá od koho bych nakupoval , řešil s ním případné opravy atd. Dále jsem starší ročník co ho učili ruštinu tak bych uvítal popis v češtině i když s anglickou a německou dokumentací denně pracuju tak bych asi i tu holandštinu zvládnul...

Kde nakupovat a řešit opravy jsem už sem dával, také jsem sem dával formou přílohy český návod. Dám ho na náš web. Anglická a německá verse jsou na webu výrobce, jen je třeba na úvodní stránce vpravo nahoře zvolit jazyk, není potřeba se trápit s holandštinou.
Naposledy upravil HonzaM dne pon 09 led, 2017 8:00 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 08 led, 2017 5:51 pm

komori píše:Moje centrála byla v Holandsku na opravě 3x.
Jediný problém je výše poštovného.
Nyní hardwarově funguje velmi dobře.
(Další věci neuvádím, protože je zase někdo smaže, ke škodě modelářů).

Pokud vím, šlo o jeden kus z počátku výroby. U centrál prodaných v ČR se dosud závady nevyskytly, jen u jedné byl vadný USB konektor a zákazník okamžitě dostal nový kus, což vyřešil prodejce.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod jamik22 » ned 08 led, 2017 6:20 pm

i když s anglickou a německou dokumentací denně pracuju

Ufff, ufff... Byl jsi opravdu na webu výrobce ??? Jsou tam info o možnosti vrácení pokud nebude kupující spokojen a info jak postupovat při požadavku na opravu. Manuál v angličtině tam je samozřejmě také.!! Jo, je to práce párkrát kliknout myší :roll: :roll:
P.S. Mám Lenz a DR 5000 neplánuji v nejbližší době kupovat, abych předešel některým reakcím ...
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků