Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » stř 17 led, 2018 10:37 pm

Při psaní návodu mne nenapadlo že mezi aplikací pro iOS a Android je takový rozdíl, ovšem jak píše Bohouš, možná to bylo tak odlišné od počátku.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JaroHo » čtv 18 led, 2018 5:32 pm

ono celá ta aplikace je divná, Z21.... :roll:
Němci to maj vypyplaný podle mě hlavně pro apple a android má překlad(to by ses poblil) → na pytel. Zázrakem se mi v mym mobilu povedl export pár mašinek ze synkova mobilu a na postopadesátý se to povedlo. Tak celej den se potim pod peřinou, sbírám fotky mašinek a dělám si v Z21 aplikaci databázi strojů a rád bych ji natáhnul i jemu do mobilu. Zálohu jsem provdl, to už umim. Najdu ji taky bez problémů. ale jak ji natáhnout a odkud, jestli exportem nebo importem na místo kde si ji pak stahnu jako nové kolejiště, tu už se mi napodruhý nepovedlo. Jinak apka je skvělá, to jo, ale popis ke zvracení a na roco stránkách je stručný návod, jiný jsem bohužel nenašel.
edit.:
tak už jsem to dal.Případným zájemcům popíšu. :mrgreen:
Teď mi napověděl generovaný mejl kterým jsem si poslal na mejla ta exportovaná data ze Z21 aplikace.....
a pomohl mi i jútjůb :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » pon 05 úno, 2018 10:36 am

BohousP píše:
elvis.jarous píše:Ten obrázek lze vysvětlit tím, že HonzaM má telefén Apple :mrgreen:
mě pomohlo toto https://www.youtube.com/watch?v=_KlqQP-CcwQ

Aha, Cesky Mluvici Jablicko ... to už je pak chytrý telefon. To bych nečekal :lol: .
Spíš tipuji, že Honza používá aplikaci v angličtině nebo němčině (vzhledem ke kvalitě strojového překladu je to lepší) a obrázek pro nás přeložil. Díky i za to.

Aplikaci jsem používal v češtině.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » úte 06 úno, 2018 9:02 am

Dneska jsem zase vzal DR5000 na testy s novym upgrade V14.4.4 a musim konstatovat, ze nebyly opravene chyby s prihlasovacimi casy.
Stale centrala odpovida mimo cas 1200 - 1380uS a dokonce jsem videl, ze odpoved s paketem B4 byla okolo 800uS.
Bylo by dobre jim napisat uz trosku tvrdeji, ze to maji blbe !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » úte 06 úno, 2018 1:02 pm

zdeno píše:Dneska jsem zase vzal DR5000 na testy s novym upgrade V14.4.4 a musim konstatovat, ze nebyly opravene chyby s prihlasovacimi casy.
Stale centrala odpovida mimo cas 1200 - 1380uS a dokonce jsem videl, ze odpoved s paketem B4 byla okolo 800uS.
Bylo by dobre jim napisat uz trosku tvrdeji, ze to maji blbe !!

Co je tím ovlivněno? A projeví se volba “časování pomalých modulů”?
Předpokládám že mluvíš pouze o LocoNetu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » úte 06 úno, 2018 1:36 pm

HonzaM píše:
zdeno píše:Dneska jsem zase vzal DR5000 na testy s novym upgrade V14.4.4 a musim konstatovat, ze nebyly opravene chyby s prihlasovacimi casy.
Stale centrala odpovida mimo cas 1200 - 1380uS a dokonce jsem videl, ze odpoved s paketem B4 byla okolo 800uS.
Bylo by dobre jim napisat uz trosku tvrdeji, ze to maji blbe !!

Co je tím ovlivněno? A projeví se volba “časování pomalých modulů”?
Předpokládám že mluvíš pouze o LocoNetu.

Ano, Loconet.
Je to proste chybne navrhnute a co to udela netusim, ono vsechno souvisi se vsim a muze se to ukazat naprosto necekane v necem jinem.
Na to tam ta norma je, aby se dodrzovala. Spatne casovani je a muze byt problemem pro spoustu veci.
To, ze to ted funguje je nahodne a nemusi to platit do budoucna, az se cokoliv neco male zmeni.
---
To neni hledani chyb za kazdou cenu a moje trucovani. Proste to treba opravit a bude pokoj.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » úte 06 úno, 2018 6:00 pm

zdeno píše:
HonzaM píše:
zdeno píše:Dneska jsem zase vzal DR5000 na testy s novym upgrade V14.4.4 a musim konstatovat, ze nebyly opravene chyby s prihlasovacimi casy.
Stale centrala odpovida mimo cas 1200 - 1380uS a dokonce jsem videl, ze odpoved s paketem B4 byla okolo 800uS.
Bylo by dobre jim napisat uz trosku tvrdeji, ze to maji blbe !!

Co je tím ovlivněno? A projeví se volba “časování pomalých modulů”?
Předpokládám že mluvíš pouze o LocoNetu.

Ano, Loconet.
Je to proste chybne navrhnute a co to udela netusim, ono vsechno souvisi se vsim a muze se to ukazat naprosto necekane v necem jinem.
Na to tam ta norma je, aby se dodrzovala. Spatne casovani je a muze byt problemem pro spoustu veci.
To, ze to ted funguje je nahodne a nemusi to platit do budoucna, az se cokoliv neco male zmeni.
---
To neni hledani chyb za kazdou cenu a moje trucovani. Proste to treba opravit a bude pokoj.

Tohle celkem vyjadřuje chování autorů. Něco tam namastili a ono jim to tak nějak funguje, ale jestli to je a nebo není podle norem je prakticky nezajímá.
Ani s NMRA normama si nedělají moc těžkou hlavu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » úte 06 úno, 2018 6:20 pm

Je úsměvné jak jsou v tomto vlákně nejaktivnější autoři konkurenčních centrál.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » úte 06 úno, 2018 7:21 pm

Edys píše:Je úsměvné jak jsou v tomto vlákně nejaktivnější autoři konkurenčních centrál.

Asi toho nejvíc vědí? Asi už si prošli stádiem "mě to funguje tak na to kašlu a je to hotové"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » úte 06 úno, 2018 7:55 pm

Edys píše:Je úsměvné jak jsou v tomto vlákně nejaktivnější autoři konkurenčních centrál.

Ano je to "usmevne" :oops: ,
ze testuji centralu na zakaznicich, coz je ponekud podrazacke. Vsak si pamatuji na zacatky DR5000, kdy se obratem posilaly zpatky na opravy.
Proste to lepi jak lastovicka hnizdo a cekaji, kdo jim zacne nadavat. Ted uz je to lepsi, ale zacatky byly strasne.
A casovani Loconetu je zaklad, tam opravdu nevite, cim se to vypomsti !!
---
Ja jsem svoji centralu testoval asi dva roky, nez jsem ji pustil venku.
Pokud bych to udelal jako Digikeijs, tak by jste mi to dali tvrde vyzrat.
Proc jste vuci jinym tak tolerantni ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Jirka_US » stř 07 úno, 2018 6:26 am

zdeno píše:
Edys píše:Je úsměvné jak jsou v tomto vlákně nejaktivnější autoři konkurenčních centrál.

Ano je to "usmevne" :oops: ,
ze testuji centralu na zakaznicich, coz je ponekud podrazacke. Vsak si pamatuji na zacatky DR5000, kdy se obratem posilaly zpatky na opravy.
Proste to lepi jak lastovicka hnizdo a cekaji, kdo jim zacne nadavat. Ted uz je to lepsi, ale zacatky byly strasne.
A casovani Loconetu je zaklad, tam opravdu nevite, cim se to vypomsti !!
---
Ja jsem svoji centralu testoval asi dva roky, nez jsem ji pustil venku.
Pokud bych to udelal jako Digikeijs, tak by jste mi to dali tvrde vyzrat.
Proc jste vuci jinym tak tolerantni ??

Nejsme, ale kazdy by asi mel zacit nejdrive u sebe, muzes tedy predlozit nejaky certifikat, ze ta centralla splnuje normy NMRA a LocoNetu, tak jak to maji ostatni vyrobci. Mam tim na mysli ten papir, ktery dostal "fulda" a je v oficialni databazi NMRA.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » stř 07 úno, 2018 6:40 am

Jirka_US píše:Nejsme, ale kazdy by asi mel zacit nejdrive u sebe, muzes tedy predlozit nejaky certifikat, ze ta centralla splnuje normy NMRA a LocoNetu, tak jak to maji ostatni vyrobci. Mam tim na mysli ten papir, ktery dostal "fulda" a je v oficialni databazi NMRA.

Bla, bla, bla,
Na co je komu nejaky certifikat, kdyz nedodrzuje normy ?
Jak asi testuji ty vyrobky, kdyz to ten certifikat dostalo a teda jakou vypovednou hodnotu ma ten certifikat ?
Zase to same, kazdeho zajima jen ten papir s razitkem a ne to, ci to je dobre nebo ne.
---
Aj u nas se toto rozmohlo, ze papir ma prednost pred zdravym rozumem.
Napriklad zkontrolavani (verifikace) dreveneho metru na mereni kabliku je drazsi nez koupe noveho metru.
Proste blbci s razikem se nasackovali vsude a potrebuji "trafiku" na pravidelny prijem.
Tak to podporujte, budete se za cas divit, za co vsechno budete platit !!
Lidska blbost je fakt nekonecna !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod MiG » stř 07 úno, 2018 12:01 pm

Bla, bla bla.

Zdeno píše:A ted proc o tom pisem, pokud jsem mel ovladace rizene internim oscilatorem, tak ten mel toleranci 5% a tim padem se casy na prihlaseni rozdelovali z 512 priorit na dalsi podskupiny v ramci tech 5% a prakticky nedochazelo k setkani stejnych priorit.

Zdeno píše:Jen pro zajímavost, dokud nebyla centrála DR5000, Daisy II a Piko centrála, tak to v pohodě zvládlo i tu 5% toleranci.



Zdeno, dokud tě HonzaM díky DR5000 nedonutil dát do OTO krystal a správně vyřešit kolizní přístup na sběrnici LocoNet, tak jsi se vůbec normami časování nezabýval.
Tak tady teď nedělej jediného spravedlivého.
Seš k smíchu, teda spíš k pláči.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » stř 07 úno, 2018 12:17 pm

MiG píše:Zdeno, dokud tě HonzaM díky DR5000 nedonutil dát do OTO krystal a správně vyřešit kolizní přístup na sběrnici LocoNet, tak jsi se vůbec normami časování nezabýval.

Tolerance Loconetu na 16666 Baudu +/- 1.5% nema nic spolecne s casovanim Loconetu.
To je vlastnost USARTu a ne Loconetu. Bylo by dobre se o tom neco naucit.
---
Jinak toto je presne to, co vadi na nasich lidech,
korporacim prominou skoro vsechno a domaciho jdou ukamenovat za prkotiny !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod MiG » stř 07 úno, 2018 12:55 pm

Nebylo možno lépe potvrdit to, co jsem napsal.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jacek a 14 návštevníků