PanelPro

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: PanelPro

Příspěvekod j1r1 » pon 19 pro, 2016 9:59 am

HonzaM píše:K centrale DR5000 pres WiFi lze pripojit jen pocitac pres router. Nic jine tam "zatim" pripojit nelze ! !
V soucasnem stavu je WiFi, na DR5000, bez routeru a PC na dve veci.

Zdeno, já to zopakuju ještě jednou: WiFi router je integrován do ústředny.
Ústředna na WiFi rozhraní pdoporuje protokoly Lenz XpressNet a/nebo L.NET-TCP/IP. Pokud znáš a máš nějaký ovladač s Wifi rozhraním a uvedenými protokoly, rád ho na své ústředně vyzkouším, zajímalo by mě to. Pokud Digikeijs takový ovladač vyvine, bude to nejspíš proprietární zařízení. Takže bude záležet jaké bude mít užitné vlastnosti a cenu- jestli přinese nějaké výhody oproti stávajícímu řešení s řídícím softwarem běžícím na PC (který stejně většina lidí používá, proto si koupili chytrou ústřednu). Ty dáváš přednost propojení mezi ústřednou a PC přes USB, dost lidí asi upřednostní WiFi.
j1r1

Příspěvekod zdeno » pon 19 pro, 2016 10:14 am

mozna se mylim,
ale ten router v DR5000 se da pripojit jen na jiny router nebo access-point.
zatim neexistuje app-ka, ktera se dokaze z chytreho telefonu primo pripojit na DR5000.
---
Pokud se mylim, tak se velmi omlouvam vsem citajicim.
zdeno

Příspěvekod j1r1 » pon 19 pro, 2016 10:54 am

zdeno píše:ale ten router v DR5000 se da pripojit jen na jiny router nebo access-point.
zatim neexistuje app-ka, ktera se dokaze z chytreho telefonu primo pripojit na DR5000.

V prvním bodě se mýlíš. Do routeru v DR5000 (t.j. do WiFi sítě vytvářené tímto routerem) se dá přímo připojit libovolným zařízením podporujícím příslušné WiFi standardy a protokoly (WiFi 802.11b/g/n, UDP/IP,TCP/IP). Tedy například mobilním telefonem. A můžeš třeba z jeho webového prohlížeče dělat administraci ústředny.

Ve druhém bodě se asi nemýlíš. Tedy já alespoň nevím o aplikaci pro mobilní telefon, která by používala protokol Lenz XpressNet a/nebo L.NET-TCP/IP a spolupracovala s DR5000. (Nemyslím si, že už by byl tak vybavený mobil, aby na něm běželo třeba JMRI, protože tím se samozřejmě kolejiště řídit dá.)
j1r1

Příspěvekod j1r1 » pon 19 pro, 2016 1:49 pm

zdeno píše:zatim neexistuje app-ka, ktera se dokaze z chytreho telefonu primo pripojit na DR5000.

Právě jsem zjistil a ověřil, že ses mýlil i ve druhém bodě. Aplikace pro Android se jmenuje RtDrive Lenz. Není to bůhvíjaký komfort, ale tvoje zadání splňuje.
j1r1

Příspěvekod zdeno » pon 19 pro, 2016 6:35 pm

j1r1 píše:Do routeru v DR5000 (t.j. do WiFi sítě vytvářené tímto routerem) se dá přímo připojit libovolným zařízením podporujícím příslušné WiFi standardy a protokoly (WiFi 802.11b/g/n, UDP/IP,TCP/IP). Tedy například mobilním telefonem. A můžeš třeba z jeho webového prohlížeče dělat administraci ústředny.

ty pocuvaj, nedelas si z nas srandu ??
DR5000 se chova jako napriklad tiskarna nebo plotr. Je to proste dalsi zarizeni zavesene na WiFi.
---
Appku RtDrive Lenz jsem stahnul, jdu to vyzkouset.
zdeno

Příspěvekod j1r1 » pon 19 pro, 2016 7:27 pm

Zdeno, počůvám. Sranda vypadá jinak.
Mně to funguje (ale používat to nebudu), pokud by to nefungovalo tobě, hledej na YouTube "DR5000 rtdrive".
j1r1

Příspěvekod HonzaM » úte 20 pro, 2016 10:31 am

zdeno píše:
j1r1 píše:Do routeru v DR5000 (t.j. do WiFi sítě vytvářené tímto routerem) se dá přímo připojit libovolným zařízením podporujícím příslušné WiFi standardy a protokoly (WiFi 802.11b/g/n, UDP/IP,TCP/IP). Tedy například mobilním telefonem. A můžeš třeba z jeho webového prohlížeče dělat administraci ústředny.

ty pocuvaj, nedelas si z nas srandu ??
DR5000 se chova jako napriklad tiskarna nebo plotr. Je to proste dalsi zarizeni zavesene na WiFi.
---
Appku RtDrive Lenz jsem stahnul, jdu to vyzkouset.

DR5000 má vnitřní router. Když si dáš vyhledat sítě, zobrazí se Ti a lze se na ní přihlásit s heslem 12345678 a má IP adresu 192.168.16.254.
N, epocha 5,6, Digitrax, DR5000, MGP, TC9 Gold
http://www.1ku160.cz
HonzaM

Příspěvekod jamik22 » úte 20 pro, 2016 10:39 am

nevím o aplikaci pro mobilní telefon, která by používala protokol Lenz XpressNet

přes protokol běží apka TouchCab, bohužel jen na iPhonech, více na stránkách LENZ
jamik22

Příspěvekod HonzaM » úte 20 pro, 2016 8:35 pm

jamik22 píše:
nevím o aplikaci pro mobilní telefon, která by používala protokol Lenz XpressNet

přes protokol běží apka TouchCab, bohužel jen na iPhonech, více na stránkách LENZ

Aplikaci TouchCab mám na iPhonu nainstalovánu, jenže v ní nelze změnit IP adresu pro připojení k routeru, zřejmě autor této aplikace narazil na problém, protože ji už nelze na AppStore najít a je tedy zřejmě z nabídky odstraněna.
HonzaM

Příspěvekod jamik22 » úte 20 pro, 2016 9:55 pm

Aplikaci TouchCab mám na iPhonu nainstalovánu, jenže v ní nelze změnit IP adresu pro připojení k routeru, zřejmě autor této aplikace narazil na problém, protože ji už nelze na AppStore najít a je tedy zřejmě z nabídky odstraněna.

Aplikace se dá stáhnout přes iTunes, volná i placená verse, teď jsem se tam koukal....
Proč nastavovat adresu na iPhonu?? Stačí v nastavení telefonu vybrat WiFi na které vysílá Lenz a aplikace se sama chytne :)
Původní autor aplikace vývoj ukončil, ale předal ji GB model klubu, který slibuje její další rozvoj. lze najít na FB
jamik22

Příspěvekod HonzaM » stř 21 pro, 2016 7:26 am

jamik22 píše:

Aplikace se dá stáhnout přes iTunes, volná i placená verse, teď jsem se tam koukal....
Proč nastavovat adresu na iPhonu?? Stačí v nastavení telefonu vybrat WiFi na které vysílá Lenz a aplikace se sama chytne :)
Původní autor aplikace vývoj ukončil, ale předal ji GB model klubu, který slibuje její další rozvoj. lze najít na FB

Lenz má wifi router?
HonzaM

Příspěvekod HonzaM » stř 21 pro, 2016 7:31 am

jamik22 píše:

Na iTunes Store jsem TouchCab nenašel...
HonzaM

Příspěvekod jamik22 » stř 21 pro, 2016 10:45 am

Lenz má wifi router?

dá se snadno připojit, pro ty co neumí hledat na webu LENZ
http://www.digital-plus.de/e/digitalplus-pc-router.php

Na iTunes Store jsem TouchCab nenašel...

Zřejmě zaměňuješ AppStore a iTunes.
Na Appstoru ve vlastním zařízení /iPhone, iPad/ se TouchCab nabídne ke stažení pouze u verse iOs 9 a nižší, v poslední desítce nemá ofiko status kompatibility i když bez problému funguje.
iTunes naistalované na PC s aktivovaným účtem nabídnou stažení vždy a poté se instalace dostane i pod poslední versi iOS
jamik22

Předchozí

Zpět na DCC v praxi