PanelPro

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: PanelPro

Příspěvekod romino » úte 13 pro, 2016 5:13 pm

Bohuzial pri instalacii priamo, alebo aj cez update skonci instalacia chybou 1603. Bez Java 1.8 zase nedokazem nainstalovat JMRI 4.3 a vyssiu a pouzivat DCC++ s nejakym starym pocitacom. Instalovat WIN8 a novsi na Celerona s 2GB rammoc vyznam nedava, hlavne ak je to len pre tento jediny ucel.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: PanelPro

Příspěvekod romino » úte 13 pro, 2016 5:16 pm

Osparavedlnujem sa, teraz som nasiel ze je aj samostatne vlakno k JMRI. Poprosim moderatora o presunutie poslednych prispevkov do viewtopic.php?f=26&t=8153
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: PanelPro

Příspěvekod zdeno » úte 13 pro, 2016 6:51 pm

pouzivam vyslovene jen XP s SP3, protoze mam jeste stare programy s primym pristupem na porty.
A to na novych Woknech proste nefunguje.
---
Taky jsem mel problem s instalaci runtime Java8.
Treba vyhledat program "jre-8u101-windous-i586.exe" na
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre8-downloads-2133155.html
nebo
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-archive-javase8-2177648.html#jdk-8u101-oth-JPR
ted je tam uz novy 111, ten nemam odzkouseny. Ale je to na X586, tak by to melo fungovat.
Treba stahnout Offline verzi.
---
Potom uz by melo jit nove JMRI nainstalovat. Ja mam verzi 4.4, kde DCC++ je k dispozici.
Přílohy
jmri_obr.JPG
jmri_obr.JPG (31.55 KiB) Zobrazeno 6399 krát
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: PanelPro

Příspěvekod romino » stř 14 pro, 2016 6:06 am

Zdeno: bohuzial ani ten mi nenainstaloval, pritom mam tiez XP a SP3. Na zaciatku oznam o nepodporovani, pred koncom instalacie chyba 1603 a ukoncenie instalacie. Vyskusal som uz viacero verzii z 1.8 no zatial mi ziadna nepresla. Skysim to este s novo nainstalovanym XP.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: PanelPro

Příspěvekod belgarat » stř 14 pro, 2016 8:25 am

romino píše:Zdeno: bohuzial ani ten mi nenainstaloval, pritom mam tiez XP a SP3. Na zaciatku oznam o nepodporovani, pred koncom instalacie chyba 1603 a ukoncenie instalacie. Vyskusal som uz viacero verzii z 1.8 no zatial mi ziadna nepresla. Skysim to este s novo nainstalovanym XP.


https://www.java.com/en/download/help/error_1603.xml

zkontroluj si system zda nemas nejakou dalsi verzi JRE / JDK.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: PanelPro

Příspěvekod romino » stř 14 pro, 2016 8:35 am

Nie, vsetko starsie bolo odinstalovane. Skusim to este na novej instalacii XP
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: PanelPro

Příspěvekod sidlo » stř 14 pro, 2016 8:45 am

Mohlo tam ještě zůstat propojení na prohlížeč.
Option 2: Disable Java content through the Java Control Panel
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: PanelPro

Příspěvekod zdeno » stř 14 pro, 2016 1:57 pm

myslim, ze bez Framework to fungovat nebude,
treba aktualizovat nejdrive Wokna a az potom instalovat Javu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: PanelPro

Příspěvekod HonzaM » čtv 15 pro, 2016 7:31 am

Jirka_US píše:Honzo,

pokud jsi jeste s PanelPro ani nezacal, pak si myslim ze je treba nejdrive se projit nejaky navod napr. zde je odkaz:
viewtopic.php?f=26&t=8153&start=45
Primy link na prezentaci
http://jmri.sourceforge.net/community/c ... Clinic.pdf
Ja osobne az na vyjimky pouzivam manual JMRI.
SmartTV je jedna z mnoha moznosti jak JMRI ovladat, pochopitelne ti staci notebook nebo externi monitor, dokonce pokud mas externi pult, tak ani monitor nepotrebujes.
Dporucil bych ti nejdrive si vytvorit panel podle navodu a pak zde neni problem popsat krok za krokem jak na smartTV s webovym prohlizecem. Dokud nemas panel v xml tak neni co zkouset.
Jinak cele vlakno podle me patri do Software.

Co máš na mysli manuálem JMRI pro PanelPro? To je přesně to co potřebuju.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: PanelPro

Příspěvekod HonzaM » čtv 15 pro, 2016 7:39 am

j1r1 píše:Ale to co mi teď skoro funguje je JMRI na notebooku připojeném přes WiFi k DR5000 (jako Lenz LIUSB Ethernet)

Mohl bys tady prosím blíže popsat způsob připojení DR5000 přes wifi? Pokud vím, lze toto připojení použít i pro ovládání jízdy vlaků touto centrálou přes wifi.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: PanelPro

Příspěvekod sidlo » čtv 15 pro, 2016 7:40 am

Manuál pro PanelPro je (pouze v online verzi) zde http://jmri.org/help/en/html/apps/PanelPro/PanelPro.shtml.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: PanelPro

Příspěvekod HonzaM » čtv 15 pro, 2016 8:22 am

sidlo píše:Manuál pro PanelPro je (pouze v online verzi) zde http://jmri.org/help/en/html/apps/PanelPro/PanelPro.shtml.

Díky, JMRI už léta používám, ale zatím jen pro DecoderPro, což je podle mne nejlepší software pro programování dekodérů a zároveň i pro sledování funkce LocoNetu. Pro ovládání kolejiště používám TrainController, jenže ten má dost drahou licenci (stejně jako ModelJOP) a hledám bezplatný software pro ovládání stanic na klubovém kolejišti, schopný realizovat ovládání blízké reálu. JMRI jsem vyzkoušel i na počítači s MacOS.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: PanelPro

Příspěvekod j1r1 » čtv 15 pro, 2016 1:38 pm

HonzaM píše:
j1r1 píše:Ale to co mi teď skoro funguje je JMRI na notebooku připojeném přes WiFi k DR5000 (jako Lenz LIUSB Ethernet)

Mohl bys tady prosím blíže popsat způsob připojení DR5000 přes wifi? Pokud vím, lze toto připojení použít i pro ovládání jízdy vlaků touto centrálou přes wifi.


Z mého pohledu je připojení DR5000 velmi jednoduché a funguje zcela spolehlivě, jako ostatně všechno na téhle ústředně. Ale protože nejsme všichni stejně sběhlí v používání informačních technologií, pokusím se to krátce popsat. Předpokládejme, že máme ústřednu DR5000 v původním nastavení z továrny a počítač s Windows a WiFi adapterem. Ústředna po svém spuštění vytváří WiFi síť s identifikátorem tvořeným jménem "DR5000" a sériovým číslem. Počítač, který chceme k ústředně připojit, je ale teď pravděpodobně připojen do naší domácí Wifi sítě, přes kterou se připojuje do Internetu. Proto je nutné jej od této sítě nejprve odpojit (třeba ve Windows7 je ikona síťových připojení je v pravo dole na systémové liště, po kliknutí na ikonu současně připojené sítě klikneme na odpojit). Potom vybereme síť s uvedeným identifikátorem, klikneme na "Připojit" a po výzvě zadáme heslo továrního nastavení 12345678. Může se objevit okno Windows Firewallu s dotazem, zda chceme povolit provoz s nově připojenou sítí (samozřejmě ano). Tím je propojení mezi ústřednou a počítačem hotové. Otestovat ho můžeme třeba zadáním příkazu "ping 192.168.16.254" v okně příkazového řádku CMD. Mně odezvy přicházejí za 1ms. Samozřejmě, zatím jsme se nezabývali propojením komunikace mezi nějakou aplikací (třeba konfigurátorem dodávaným firmou Digikeijs nebo programem JMRI). Jedna třešnička na dortu - pro ty trochu více znalé: na uvedené IP adrese je možné se připojit do webového rozhraní konfigurátoru routeru, který je do ústředny vestavěn.
Programové vybavení ze stránek výrobce ve verzi 1.2.3 doporučuji i případnám zájemcům o ústřednu - obsahuje simulátor, který přehledně a jednoduše vizualizuje rozhraní a vlastnosti ústředny (ústředna samotná přitom samozřejmě vůbec nemusí být připojena).
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: PanelPro

Příspěvekod zdeno » čtv 15 pro, 2016 3:49 pm

Pockat, ale toto je navod na propojeni PC a DR5000 !!
Na to mi slouzi USB a nepotrebujem duplicitu.
---
DR5000 ma svoje WiFi rozhrani a melo by byt mozne pripojit chytry telefon primo na DR5000.
Toto tam popsane nemas. Taky tam nemas app-ku, ktera se dokaze pripojit primo s DR5000.
---
Mohl by si tyto informace doplnit ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: PanelPro

Příspěvekod j1r1 » čtv 15 pro, 2016 4:43 pm

Takže pro Zdena a případné další zájemce pokračujem v popisu postupu WiFi propojení JMRI a ústředny DR5000.
Teď je potřeba nastavit komunikaci aplikace s ústřednou. Mnozí z vás si možná už JMRI zkusili nainstalovat, pohráli si s jeho nastaveními a teď si nejsou jisti jak je vrátit do původního stavu. Pokud už nemáte v programu pracně uložena nějaká data (parametry lokomotiv, panel kolejiště,...) osvědčilo se mi prostě smazat adresář C:\Users\složka_uživatele\JMRI. Po spuštění (osvědčilo se mi spouštět vždy přes DecoderPro) se program chová jako při prvním spuštění, t.j. otevře se okno Průvodce. Pokud tuto radikální metodu nechceme použít, je druhá možnost: v Preferences/Config Profiles dole zvolte možnost "Show profile selector..." a uložte. Při znovuspuštění programu se otevře okno volby profilu, kde vybereme možnost Nový, dáme mu nějaké vhodné jméno (třeba DR5000wifi) a pokračujeme Průvodcem.
Zde se nejprve dá zvolit jazyk, v další obrazovce pak výrobce ústředny a způsob připojení. Digikeijs DR5000 tam (zatím) není, proto zvolíme výrobce "Lenz" a připojení "Lenz LIUSB Ethernet". Dále doplníme IP adresu 192.168.16.254 a v další obrazovce klikneme na tlačítko připojit. Chvíli to potrvá, pak se objeví okno DecoderPro. Můžeme zkusit vypnout a zapnout napájení kolejí tlačítkem v horní části okna, uslyšíme cvakat relátko v ústředně. Dál už se s JMRI pracuje obvyklým způsobem.
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků

cron