ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 28 říj, 2016 7:52 am

Zdravím všechny, snažil jsem se nahrát do ESU Loksound 21 pinového dekodéru jinou lokomotivu, tzn. zvukové soubory plus CV. Do dekodéru se mi podařilo nahrát pouze zvukové soubory a při nahrávání datových souborů mi to hází chybu "Error writing decoder data". To znamená, že se mi nepřepíše nastavení CV. Na nahrávání používám ESU LokProgrammer. CV nejdou přepsat ani jednotlivě. Například chci změnit CV 1, ve kterém je hodnota 3, na jinou hodnotu a napíše to zase chybovou hlášku. Ale pokud CV 1, ve kterém je hodnota 3, měním zase na 3, hláška se neobjeví. Podobně to funguje i přes Lenz centrálu, kde jsem zkoušel to samé, CV 1 hodnota 3 - send, vše proběhne v pořádku, CV 1 jiná hodnota - Error 02. Zkoušel jsem také přes LokProgrammer nahrát do dekodéru nový firmware, napíše mi to, že firmware je aktualizovaný, chcete nastavit dekodér do továrního nastavení? Samozřejmě mačkám tlačítko Ano :lol:, zapisuje se firmware, dále proběhne konfigurace dekodéru a pak se začínají zapisovat CV. Opět napíše hlášku "Error writing decoder data". O dekodéru a jeho programování předtím, než se mi dostal do ruky, nic nevím. Jediné, co mě napadá, že by mohl být dekodér nějak zamčený proti přepsání CV, ale nevím, jak dekodér odemknout, když nejdou přepsat CV. Prosím o jakoukoliv radu, nebo fintu fň :wink:, která by mi pomohla. Předem děkuji za každý podnět.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 28 říj, 2016 2:26 pm

Tak nikdo nic :(?
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Jirka_US » sob 29 říj, 2016 6:42 pm

Gene_Simmons píše:Tak nikdo nic :(?

je mozne vycist CV 15 a CV16 ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 30 říj, 2016 12:09 pm

Jirka_US píše:
Gene_Simmons píše:Tak nikdo nic :(?

je mozne vycist CV 15 a CV16 ?


Je to možné, CV15 - 0, CV16 - 0 a CV124 - 21. Podle všeho by dekodér neměl být zamknutý.
Martin (Lokopin) mi poslal odkaz na diskuzi, ze které jsem se dostal na Fuldovy stránky, kde se píše o zamknutí dekodéru. Tady je odkaz: http://www.fucik.name/masinky/GeoLine/ Problém je ten, že žádné CV v dekodéru nejde přepsat na jinou hodnotu. Zkoušel jsem vše možné, původně byl dekodér v Mašině BR58, tam to nešlo, takže jsem dekodér dal do 151 od A.C.M.E., tam taky nešly přepsat CV, nakonec jsem připojil dekodér přímo na Lokprogramer a zase bez úspěchu. U všech variant jsem zkusil nahrát jiná CV, která byla k zvukovým souborům, pak jsem zkoušel změnit CV15 a CV16, do CV15 jsem zkoušel napsat univerzální klíč hodnotu 255. Také jsem zkusil napsat do CV8 - 8 a i 33 (reset dekodéru do továrního nastavení), ale pokaždé mi to zahlásilo error, data nejdou přepsat. Zkusil jsem nahrát i nový Firmware, ten se nahrál, ale ničemu to nepomohlo, u dekodéru stále nešly přepsat CV. Nakonec jsem to vzdal :(. Dekodér nebyl můj, ale kolegy, který ho prý kdysi koupil na Modelbazaru a poprosil mě, abych mu tam nahrál jiný zvuk, já mu to slíbil s tím, že to není žádný problém. No to jsem se teda šeredně mýlil, tohle se mi tedy nikdy nestalo, že by dekodér nešel přepsat. Nevím, co s dekodérem bylo, asi byla špatná flashpamět, která nešla přepsat. To by ale znamenalo, že dekodér musí mít dvě flash paměti, jednu na zvukové soubory a druhou na datové soubory (CV). No nic, kolega si dnes odpoledne přišel pro dekodér, takže ho už doma nemám, ale stejně by mě zajímalo, čím to může být.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod sidlo » ned 30 říj, 2016 3:29 pm

Gene_Simmons píše:Také jsem zkusil napsat do CV8 - 8 a i 33 (reset dekodéru do továrního nastavení), ale pokaždé mi to zahlásilo error, data nejdou přepsat.

Takový dekodér bych ihned prodal na Modelbazar :mrgreen:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod workous » ned 30 říj, 2016 4:20 pm

No Petře... :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 30 říj, 2016 4:37 pm

sidlo píše:
Gene_Simmons píše:Také jsem zkusil napsat do CV8 - 8 a i 33 (reset dekodéru do továrního nastavení), ale pokaždé mi to zahlásilo error, data nejdou přepsat.

Takový dekodér bych ihned prodal na Modelbazar :mrgreen:


Takových lidí je asi víc :lol: :lol: :lol:. Co nefunguje, prodají na Modelbazaru :lol: :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod sidlo » ned 30 říj, 2016 5:02 pm

Podle mě Gene_Simmons postupoval správně, viz. http://www.nmra.org/sites/default/files/sr201402_dcc.pdf

Podle mě je ten dekodér vadný a nedá se vyloučit, že to byl důvod prodeje.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 30 říj, 2016 6:04 pm

Martin (LokoPin) mi ještě napsal, že se mu podařilo resetovat dekodér, který taky nešel přepsat v programovacím módu PoM. Pak už prý šel dekodér programovat i na programovací koleji. No teď už to nevyzkouším, dekodér jsem vrátil kolegovi.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod Jacek » pon 31 říj, 2016 11:01 pm

sidlo píše:Takový dekodér bych ihned prodal na Modelbazar :mrgreen:

No jednou se mi to stalo. Někdo se mě v e-mailu ptal jestli můžu znovu nahrát do dekodéru zvuk, že po zkratu to nezvučí a světla blikají. Jasně, nahrání zvuků opraví odpálený dekodér. Druhý den jsem dekodér viděl na Modelbazaru a další den mi psal kolega, že koupil levně dekodér a abych mu nahrál zvuky, že je prázdný a blikají světla :D
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: ESU Loksound 21 pin, problém s přehráním CV

Příspěvekod workous » úte 01 lis, 2016 6:16 pm

No tak, to je hustý....bohužel je to asi realita... :cry:
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků