DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 korun

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 korun

Příspěvekod workous » úte 20 bře, 2018 6:47 pm

Konečně jsem o víkendu měl čas a vyzkoušel část tohoto "projektu" zatím tedy všechny možné varinty s led...jak dekodér příslušenství, tak možnost ovládat dekodér přes lokomotivní funkce. Také z webu http://model-railroad-hobbyist.com/node/26583 jsem zkoušel různé varianty..docela mne zaujalo osvětlení pro domky kde jsou náhodně spínané led což vytváří dojem jako v reálu. Jediné co mne trochu "obtěžuje" je to, že se u mini se musí letovat a na programovaní je třeba ten "bazmek" :) prostě na miniUNO je vše hotové píchnu do USB a nemusím se bát záměny jediné pro mne + je velikost mini se dá nacpat i do vagónu :). Doporučuji všem zájemcům vyzkoušet (DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 korun).
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 koru

Příspěvekod Pater » úte 08 kvě, 2018 5:53 am

Také jsem se dostal ke zkoušení tohoto dekodéru. Nefungoval. Po dnu pátrání, co jsem zapojil špatně, jsem ještě zkusil překompilovat skeč s původní knihovnou NmraDcc a dekodér začal fungovat. Dále jsem nezjišťoval. Doporučuji tedy použít knihovnu NmraDcc, která je součástí souboru a aktualizaci knihovny v IDE pro tento dekodér neprovádět.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 koru

Příspěvekod sidlo » úte 08 kvě, 2018 6:13 am

Pater píše:Také jsem se dostal ke zkoušení tohoto dekodéru. Nefungoval. Po dnu pátrání, co jsem zapojil špatně, jsem ještě zkusil překompilovat skeč s původní knihovnou NmraDcc a dekodér začal fungovat. Dále jsem nezjišťoval. Doporučuji tedy použít knihovnu NmraDcc, která je součástí souboru a aktualizaci knihovny v IDE pro tento dekodér neprovádět.

Trochu se v tom textu ztrácím
Co je to s původní knihovnou NmraDcc?
Co je to použít knihovnu NmraDcc, která je součástí souboru?
Se kterou knihovnou to nefungovalo?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 koru

Příspěvekod Pater » úte 08 kvě, 2018 7:04 am

Původní knihovna v1.2.1 je ta, kterou si stáhnete v souboru (zipu) ze stránek Geoffa Bunzy a přidáte si ji do IDE rozhraní. Nová knihovna v1.4.2 je ta, kterou vám při aktualizaci IDE rozhraní přepíše tu původní. S v1.4.2 to nefungovalo, dekodér nepřijímal povely.

Edit: Stáhnul jsem si poslední verzi v2.0.0 knihovny NmraDcc a vše je funkční, je však potřeba kompilovat skeče přímo z této knihovny.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 koru

Příspěvekod workous » stř 09 kvě, 2018 12:09 pm

Jsem rád, že mne to nepotkalo :) a fungovalo hned
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: DCC dekodér 17 výstupů (světla, serva, atd.) za 120 koru

Příspěvekod sidlo » stř 09 kvě, 2018 12:28 pm

Ty zmiňované verze knihovny jsou už hodně staré a já si na detaily už nepamatuji.
Co vím určitě, tak mezi 1.4.x a 2.0.0 došlo ke změně API. Přestanou fungovat povely pro výhybky. ino se dá napsat tak, aby to fungovalo pro obě verze. Mám v plánu k tomu udělat návod, ale momentálně jsem hodně zaneprázdněn jiným projektem, tak to musí počkat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků